Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Bir Şey Çalmak

Rüyada bir şey çalmak nasıl yorumlanır?

Rüyada bir şey çaldığını görmek aslında çalınan şeyin özelliği ile açıklanır ve para çalmak, altın çalmak, araba çalmak, ayakkabı çalmak gibi fiziksel eylemler için ayrıntılı açıklamaya bakmak gerekir. Gönül çalmak, yoğurt çalmak, bal çalmak, saz çalmak, ıslık çalmak, bateri çalmak gibi durumlar bu yazının konusu değildir.

Rüyada bir şey çaldığını gören insanın aslında geçmiş dönemlerden gelen (genelde çocukluk zamanı) ya da kişinin şu anda bulunduğu bir durumdan kaynaklanan bir korku veya endişe içinde olduğu söylenir. Bu endişenin çok derin olduğunu ifade eder ve kişiyi aşırı derecede etkilemesi sebebiyle rüya sahibinin yapması gereken doğru şeyi yapamadığını, odaklanması gereken konuya tam odaklanamadığını, zihninin karma karışık olması yüzünden sağlıklı düşünemediğini ve sonuçta her şeyin iyice içinden çıkılmaz hale geldiğini anlatır. Burada önemli olan çalma işleminden sonraki gelişmeleri incelemek ve doğru analize ulaşmaktır. Çalma rüyalarının çoğu zaman insan beyni tarafından rüya sahibini karamsarlığa itmeye değil onu uyarmak için oluşturulduğunu akıldan çıkarmamak lazımdır. Kişiye “daha fazla karamsar olma, içinde bulunduğun zor duruma sebep olan faktörü bul ve en kısa sürede bundan kurtul” mesajı verir.

Rüyada para çaldığını görmek kişi için bir tehlikede sinyalidir. Rüyada para çalmak rüyayı gören kişinin reel hayatında hedeflerine ulaşmakta zorluk çektiğini ve bu hedeflere bir an önce varmak için aklına tehlikeli yollar getirdiğini ya da riskli metotlar denemeyi planladığını veya bir macera atılmayı düşündüğünü gösterir ve aynı zamanda derhal bunları yeniden gözden geçirmesini tavsiye eder.

Rüyada altın çalmak doyumsuzluk, tatminsizlik sembolüdür. Kişinin elindeki veya elde etmesi muhtemel şeylere kanaat getirmemesi, aç gözlülük yapması, gözünün hep yükseklerde olması sebebiyle yapacağı hatalı bir iş yada atacağı yanlış bir adım sonucu işlerinin altüst olup daha da kötüye gideceğine rivayet edilir.

Rüyada araba çalmak gerçek yaşamında insanın bir takım kimi sorunlar ile mücadele etmek için arayış içinde olduğunu gösterir, bu durumun kendisinde bir karamsarlık yarattığını ve bunları aşmak için tehlikeli belki de kanuna ve ahlaka aykırı bazı düşünleri aklından geçirdiğini temsil eder.

Rüyada ayakkabı çalmak çok ilginç bir mana taşır ve rüyada ayakkabı çaldığını gören kişinin hayatında farklı olmak, ilgi çekmek, belki de daha fazla beğenilmek düşünleriyle attığı adımlar veya yaptığı şeylerin kendisine büyük belalar açabileceğine dikkat çeker. Bu rüya yeri ve zamanı olmadan yeni şeyler öğrenme merakı, yeni yerler görme arzusu, yeni arayışlar içinde olmak, farklı lezzetler tatmak isteği sonucu da yaşanacak risklere işaret olabilir.

Rüyada ekmek çaldığını görmek rüya sahibinin gerçek hayatında beslenme, barınma, ait olma, kendini güvende hissetme, geleceğe güvende bakmak gibi temel insan ihtiyaçları konularından birinde veya bir kaçında bir eksiklik hissettiğini, bunun kişide derin endişe ve korkulara yol açtığını gösterir.

Rüyada yiyecek çalmak kişinin manevi bakımdan bir boşluk yaşadığına, sevgi, şefkat veya ilgi eksikliği içinde olduğuna yorulur. Bu rüya genellikle büyük duygusal travma yaşanması ertesinde görülen önemli bir rüyadır ve kişinin Allah’a sığınması, dua edip, yakarması gerektiğine rivayet edilir. yemek çalmak, içecek çalmak tabirleri de bu şekildedir.

“Rüyada Bir Şey Çalmak” için 3 yanıt

Ben 1 bucuk saat boyunca ruyanın içindeydim aynı ruyanın, oncelıkle sarhosken alt komsumun arkadasımın arabasını soymaya kalkıyorum ama bu ısteksız, sonra ertesı gun ayıldıgımda bır şans oyununun kasasını patlatmayı dusunuyorum ve sonra ısı yapamıyorum, kacmaya baslıyorum, butun televızyonlar falan resmımı ısmımı paylasıyor, goren haber versın dıye. En son yakalanıyorum, kel bır kogus agası goruyorum ve herkes ayakta saygıyla duruyor. Ailem ile vedalasmama ızın verılıyor “cok az kalmıstı, cok kolaydı, senı saraylarda yasatacaktım anam” dıyorum “en luks dubleks vıllalarda yaşatacak, lımuzınlerde gezdırcektım senı ama yapamadım” dıyorum ve uyanıyorum.

Ferdi selam, görmüş olduğun rüyanın ana odağı; çalmak, soymak, patlatmak, kaçmak eylemlerine işaret ediyor ki bu durum gerçek hayatta geçmişten gelen, büyük ihtimalle çocukluk yıllarından kalan korku, endişe veya bastırılmış duyguların bir nedenle açığa çıktığını ve bunların senin doğru ve isabetli karar vermene mani olduğunu, bu yüzden hayatının alt üst olduğunu anlatmaktadır. Rüyadaki bir diğer dikkat çekici konu ise bunları sarhoş iken yapmış olmandır. Rüyada sarhoş olduğunu görmek rüya sahibi insanın gerçek hayatında yaptığı hatalı bir iş nedeniyle işlerinin alt üst olduğunu ve bu nedenle aile içinde sorun yaşamaya başladığını, işlerinin daha da kötüye gittiğini gösterir. Rüyada hapis olduğunu görmek yaşanılan bir uğursuzluk sebebiyle hem kendisinin hem ailesinin zor durumda kaldığını, bu durumun aileyi mutsuz ettiğini simgelerken, hayatının manevi yönünü güçlendirmek ve dua ile bu uğursuzluğu yenip yeniden mutlu günlere döneceğine yorumlanır.

Merhaba, ben ruyamda avm ye gıtmıstım, orada bir su maymunu gormustum, elime alıp cebıme koymustum, bu sizce ne demektir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir