Rüyada Bir Yakınının Öldüğünü Görmek

Rüyada Bir Yakınının Öldüğünü Görmek Neye İşarettir?

İyi günler diliyorum. Bir hafta içinde üç kez rüyamda bir yakınımın öldüğünü görüyorum ve gerçek hayatta böyle bir şeyin olmasından korkuyorum. İlk rüyamda insanları öldürüp, parçalayıp, sonra ölüsünü yiyen bir kabile ile birlikteyim, ben o kabileden miyim bilmiyorum. Babamı yakalayıp getirmişler, babamı önce öldürüyor sonra parçalıyorlar, bir odaya bırakıyorlar, sonra yiyeceklermiş. Babamın ölüsünü bıraktıkları yerde başka cesetler de var ve onları görünce aklıma hemen o kabileden uzaklaşıp, onları ihbar etmek geçiyor ama bir nedenle yapamıyorum. Belki de benimde onlarla beraber insan yediğimi anlar beni hapse atarlar diye düşünüyorum.

İkinci rüyamda ise kardeşimin okulda öldürüldüğünü gördüm. Okul arkadaşı bir çocuk erkek kardeşimi istemeden öldürüyor ve buna çok pişman oluyor ama pişmanlığı fayda etmiyor ve 22 yıl hapse mahkum oluyor. Çok ağlıyorum. Üçüncü ve son rüyamda ise annemin metro durağında öldürüldüğünü görüyorum. Madde bağımlısı bir genç annemden para istiyor, annem “yanımda para yok” diyor ama genç inanmıyor, annemi bıçaklayarak öldürüyor ve çantasını alıp kaçıyor.

Bir hafta içinde bu üç rüyayı görmek sinirlerimi çok bozdu ve şu anda berbat bir haldeyim. Ne olur bunları bana açıklayın, kötü bir şeyler mi olacak? ben öyle hissediyorum.

Rüyada Bir Yakınının Öldüğünü Görmek Nasıl Yorumlanır?

Dilek merhaba, gerçekten haklısın, bir haftada 3 tane yakının öldüğünü rüyada görmek oldukça can sıkıcı. Ancak hemen karamsar olmamak ve olumsuz duygulara, düşüncelere kapılmamak gereklidir. Keşke şu anda içinde olduğun ruh durumu ve kendin hakkında biraz bilgi verseydin. Rüyada bir yakının öldüğünü görmek genel anlamda kişinin gerçek hayatında negatif duygu ve düşünceler içinde olduğunu gösterir, insanın kendine bir çıkış yolu aradığını temsil eder.

Öte yandan diğer önemli unsurlara bakmak gerekirse; rüyada yamyam görmek gerçek hayatta yakınınızda hayatına dikkat etmeyen, insanları umursamayan, kısa tabirle toplum tarafından istenmeyen birinin varlığına işaret eder ve  toplumda başkalarına zulüm yapan ve insanları mutsuz eden, hiç sevilmeyen ve sürekli kötü anılan bu kişiden uzak durmak gerektiğini anlatır. Yamyam olmak, rüyada insan yemek, yamyam olduğunu görmek size sıkıntı veren kimi yakınlarınız var demektir.

Rüyada babanın öldürülmesi rüyayı görenin zihninin derinliklerinde babasına karşı bir suçlama duygusu taşıdığına yorumlanır. Rüyanızda babanızın öldüğünü görürseniz hele hele bu rüya tekrarlanırsa bunun üzerinde önemle durulmalı ve incelenmelidir. Rüyada kardeşin öldürülmesi bir kayba işarettir ancak bu kayıp ölüm şeklinde olmayıp güç kaybetmek, yaşama azmini kaybetmek, umutlarını yitirmek, karamsarlığa kapılmak şeklindedir.  Rüyada annenin öldürülmesi kişinin gerçek yaşamında geçmişte yaptığı bazı büyük hatalar sebebiyle büyük bir vicdan azabı çektiğini gösterir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir