Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Bir Yere Bastığını Görmek

Rüyada Bir Yere Basmak Ne Demektir?

İlk rüyamı evvelki gece gördüm. Bahçede içinde 3-4 katlı bir ev var ve  bu evin her katında yatak odası, oturma odası gibi farklı bir yaşam alanı var. Oraya otobüsle gitmişiz, kalabalı haldeyiz ve yemek yiyecekmişiz. Bahçede otlar yer yer kurumuş otlar ve bahçe bakımsız. Kuru otların arasından deste deste büyük kağıt paralar görüyorum ve onları topluyorum. Bu paralar benden başka kimse fark etmiyor ancak paralar kuru yaprak gibiler. İçimden “acaba bu paralar kullanılır mı, araştırmak gerekli, ben bunları bir yere saklayayım” diyorum.

Üst kata çıktığımda yeni, güzel daireler görüyorum ve paraları unutup odaya dalıyorum. Yepyeni mobilyalar ve duvardan duvara açık maviye çalan gümüş rengi halı var, ellerimle halıya dokunuyorum, tüyleri yumuşacık, halıya bayılıyorum. Sonra paraları nereye koyduğumu unutuyorum. Ararken merdivenlerde yarısı ve ucu yırtılmış 100 lira, 50 lira gibi kağıt para parçaları buluyorum. Sonra 4-5 yaşlarında bir erkek çocuk görüyorum “sen mi yırttın paraları” diye soruyorum. Hayır der gibi cevap alamıyorum. Çocuğu sevmek için kucağıma alıyorum, çocuk çok da hafif değil fakat kolayca kaldırabiliyorum. Sonra oradakilerle hep birlikte otobüse binip dönüyoruz. Otobüsü çok da tanımadığım bir kadın aktris sürüyor.

Sonra dün gece yine belirgin bir rüya daha gördüm. Bu sefer iş yerini başka şekilde görüyorum. Sanki lüks bir Palas’ta çalışıyoruz ve kalabalık bir organizasyon varmış.Yerle otellerdeki halılarla döşeli, kapılar koyu renk ahşaptan büyük sağlam pırıl pırıl. Kapı açılıyor Türkan Sabancı giriyor . Şaşırıyorum önce, sonra “demek ki artık bu kişilerle de birlikte çalışıyor olacağız” diyorum. Sonra o anda tuvaletim geliyor (hem büyük hem küçük) sağıma doru bakınca, peribacaları gibi dağ tepeciklerinin üstüne konumlandırılmış bir sürü alafranga tuvaletler görüyorum.

Bir tanesine atlıyorum oturuyorum, küçüğü yapıyorum ama yaparken bu tuvaletlerin çok tehlikeli olduğunu anlıyorum, aşağıya bakıyorum bildiğin uçurum, her an düşebilir insan, korkuyorum, ellerimle sıkıca tutunarak yapıyorum zaten, sonra yarıda kesiyorum tuvalet işlemimi “in buradan Meral” diyorum kendime ve büyük abdestimi tutup (yapamadan) dikkatli bir şekilde atlayarak normal zemine ayaklarımı basıyorum. Sonra yaparım yahu, bu ne biçim tuvalet diye hayıflanıp, derin bir nefes alıp rahatlıyorum. Yardımlarınız ve yorumunuz için şimdiden çok teşekkürler. 39, Kadın, Bekar, Yönetici.

Rüyada Bir Yere Bastığını Görmek Nasıl Yorumlanır?

Meral merhaba görmüş olduğun her iki rüyada çok net bir şekilde şu anda bazı sıkıntılar yaşadığını, kafanın finansal bazı problemlerle aşırı derecede meşgul olduğunu ifade ederken rüyanın sonunda zemine ayaklarını basıyor olman ise yaşamında adımlarını dikkatli attığı takdirde bir yeni başlangıç sonrası dileklerine kavuşacağını ve rahata ereceğini temsil etmektedir.

Rüyada basmak hakkında diğer yorumlar

Rüyada mezara basmak, bir mezara bastığını görmek, bekarlar için evlilik konusundaki korkularından, evliler için yersiz ölüm korkusundan kurtulmak gerektiğini simgeler.

Para bastığını görmek hayırlı bir rüya değildir. Çünkü para basmak devletin işidir. Rüyada dahi olsa kendi işiniz olmayan bir şeyi yapmaya kalkmış olmanız gizli saklı bir teşebbüste bulunacağınıza ve sonuçta hüsrana uğrayacağına işaret eder.

Rüyada boka bastığını görmek çok önemli bir rüyadır. Doğu kültürlerinde bol paraya ve zenginliğe kavuşmayı simgelediği söylenirken batı kültürlerinde hayatınızdaki olumsuzlukları atın, gevşeyin, rahatlayın, negatif duygu ve düşünceleri terk edip her şeye olumlu bakmayı öğrenin mesajı vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir