Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Birini Boğazlamak

Rüyada Birini Boğazladığını Görmek Ne Demek?

Bir gece vakti halamın evinde bir şey arıza yapmış, annem beni halamın evine gönderiyor, aslında gönderdiğini duyuyorum, kendisini görmüyorum, annemin sesi yan odadan geliyormuş gibi oluyor. Kız kardeşimle birlikte halamın evine gidiyoruz, eve önce kardeşim giriyor. Ben de tam eve girerken yanımda bir karartı beliriyor, insan desem insan değil, hayvan desem hayvan değil.

Nedense kız kardeşim halamın evine girip kapıyı kapatıyor, birden hemen dibimde bir karartı hissediyorum ve ben kapının önünde yanımdaki insana benzeyen mahlukatla baş başa kalıyorum. Korkudan titriyorum, elim ayağım tutuluyor, bağırmak istiyorum sesim çıkmıyor. İnsana benzeyen varlığın kırmızı gözleri beni iyice korkutuyor.

Kırmızı gözlü bu yaratık ellerini bana uzatıp “haydi gidiyoruz” dedi, ben “hayır” dedim, “sen kimsin, ne istiyorsun” dedim, ama o sadece “haydi gidiyoruz” diyor. Korkudan sağlıklı düşünemiyordum, o anda nasıl olduysa yaratığın gırtlağına sarıldım ve gırtlağını tüm gücümle sıktım, rüyada bana olağanüstü bir güç gelmişti ve yaratık bana karşı koyamadı, onu boğazladım ve ağzından bazı anlamsız kelimeler çıkarak orada öldü, içinde bir siyah duman çıkarak yok oldu.

Aradan ne kadar zaman geçti bilmiyorum ( belki bir kaç saniye, belki de bir kaç dakika), kız kardeşim kapıyı açtı ve “abi neden içeri girmiyorsun” dedi, korkmasın diye (belki de yaşananlara inanamayıp bana deli demesin diye) olanları anlatmadım. O sırada sıkıntıyla uyandım. Bu rüyanın anlamı nedir? 25 yaşında mühendis gencim, işsizim, iş arıyorum. Teşekkürler şimdiden.

Rüyada Birini Boğazlamak Nasıl Yorumlanır?

Yakup selam, rüyalar genellikle kişinin içinde olduğu ruh halini yansıtır. Senin rüyanda buna bire bir uyuyor. İş bulamayan bir mühendis insanın böyle sıkıntılı rüyalar görmesi gayet doğaldır ki aşağıda yapacağım yoruma senin de katılacağına inanıyorum.

Rüyada arızalı bir şey görmek görülen nesnenin niteliği ile açıklanmakla birlikte genel olarak yolunda gitmeyen bir şeye delalet eder. Rüyada kız kardeşini görmek gerçek yaşamda rüyayı gören kişinin şansının açık olacağını, mutlu olacağı bir yaşam döneminde olduğunu işaret eder.

Kapının dışında yanında beliren karartı, mahlukat, varlık, yaratık gibi farklı terimlerle tanımladığın kırmızı gözlü kişi aslında gerçek hayatta senin yaşamının bazı olaylar, şartlar veya kişiler tarafından kontrol edildiğini, yönlendirildiğini anlatmakta, hayatta arzu ettiğin şeyleri yapamadığını veya yapmana izin verilmediğini göstermekte, bu durumun senin canını sıktığını ifade etmektedir. Bu konuda varlık rüya tabiri sayfası ilgini çekebilir. Rüyada kırmızı göz genel olarak korku, kabus, karabasan, cin, şeytan, yaratık, varlık, uzaylı rüyalarında görülmekle birlikte asıl anlamı enerji, canlılık ve seni seviyorum ifadesidir. Karşınızdaki kişinin size derin bir sevgi beslediğini simgeler. Ama senin rüyanda korkutucu bir unsur olarak yer almaktadır.

Rüyada birini boğazlamak gerçek yaşamda rüya sahibi insanı çok etkileyen bir olay meydana geldiğine işaret eder. Bana göre rüyanın bir arıza ile başlaması, senin mühendis olmandan kaynaklanan bir şeyleri yapmak, bir şeyler başarmak arzunu anlatmakta ancak bazı sebeplerle bunu yapamadığını ve bu durumun canını çok sıktığını göstermektedir. Sabır ve çaba ile zorlukları aşacağına inanıyorum. Selamlar sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir