Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Bitki Görmek

Rüyada bitki görmek ne demektir?

Rüyamda, karanlığa epey yakın loş bir kapalı mekanda, karşımda 40 yaşlarında erkek bir arkadaşımla oturuyordum. hava çok soğuktu ve oturduğumuz masayı cılız bir gaz lambası aydınlatıyordu ama fitili bitmek üzereydi ve sürekli sönüyordu. Her seferinde onu tekrar tekrar yakıyordum. Koyu ahşap masanın üzerinde inanılmaz hafif, yeşil yapraklı bitkiler vardı ve ben onları yere koydukça onları tekrar masanın üzerinde buluyordum. Yılmadan gaz lambasını, o cılız da olsa ışığı için her sönüşte yakıyordum. Rüyama cevabınızı heyecanla bekliyorum. Saygılar, sevgiler.

Rüyada bitki görmek neye yorumlanır?

Karen selam, rüyanız aydınlığı, aydınlanmayı, gelişimi işaret eden mükemmel bir rüyadır. Rüyada gaz lambası görmek ve lamba fitili açıklaması için rüyada aydınlatma aleti görmek sayfasını inceleyin.

Rüyada bitki  görmek doğurganlık gösterir, çünkü bitkiler büyümeyi simgeler ve büyüme için ruhsal gelişim veya potansiyelinizi ifade eder. Kapalı alanda bitki yetiştirmek sizin büyümenizi, gelişiminizi engelleyen, yavaşlatan kimi unsurlar olduğunu işaret eder. Rüyada solmuş, sarkık ya da ölü bitki görmek yaşamınızda bir girişim eksikliğini, gelişiminizin durma noktasında olduğunu ifade eder. Rüyada bir bitki beslediğini, suladığını görmek bağımsızlık eksikliği yaşadığınızı, doğaya daha yakın olmak isteğinizi simgeler.

Rüyada bitki filizi ne demektir?

Rüyada filiz, meyve filizi, sebze filizi, ağaç filizi, çiçek filizi, bitkinin filiz verdiğini görmek size söylenen yaralayıcı bir sözün acısını üzerinizde atmaya çalıştığınızı simgeler. Bu rüya yeni başlangıçları, yeni fırsatları da simgeleyebilir.

“Rüyada Bitki Görmek” için 3 yanıt

Çocuğunun başında bitki çıktığını görmek
Rüyamda 12 yaşındaki oğlumun başında, saçlari arasında bitki büyüdüğünü gördüm. Kökleri kafasını sarmış. Bazıları çiçek açmaya başlıyor. Bende makasla bu bitkileri kesmeye çalışıyorum. 51, Erkek, Evli, Emekli

Baba merhaba,
Bu muhteşem rüyayı paylaştığınız için teşekkür ederim. Gördüğünüz rüya oğlunuzun gerçek hayatında önemli bir gelişim içinde olduğunu ancak ne yazık ki sizin farkında olmadan ( büyük ihtimalle onun iyiliğini düşünerek ) onun ilgi alanlarından birinde ilerlemesine engel olduğunuzu simgelemektedir.
Lütfen düşünün, böyle bir durum varsa iş işten tam olarak geçmiş değil, bitkiyi kesmeye çalışıyorsunuz (henüz kesmediniz) bu halen vaktiniz olduğunu gösterir. ( not: örnek vermek gerekirse oğlunuz matematiğe ilgi duyuyor siz hukuk okumasını istiyor olabilirsiniz, ya da çocuğunuz müziğe meraklı olabilir siz mühendis olması istiyor olabilirsiniz)
Düşüncelerinizi ve gelişmeleri ekler misiniz? Bu bilgi bizim için çok önemli.

Merhaba bende rüyamda sag kasığımdan (yani karnimdan) küçük bir fidan yetişmekte olduğunu gördüm yani kökleri bedenimin içindeydi hatta meyve vermiş yapraklarin arasinda minik bir salatalık gördüm hem şaşırıyor hemde çok etkilenmiştim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir