Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada büfe görmek

Rüyada büfe görmek neye delalet eder?

Rüyada büfe görmekBende dahil olmak üzere 4 kız arkadaş bir caddede yürüyoruz. Benim kucağımda kuzenimin 4 aylık çocuğu var. Biraz ilerledikten sonra büfe tarzı bir yerden dürüm alıyor ve onu yiyorum. Arkadaşlarımdan bir tanesi o sıra elimdeki bebeği sevmek için kucağına alıyor tam o sırada dinlenmek için sadece ikimiz bir restoranın üst katına gidiyoruz. İçeri girdikten sonra arkadaşım akrabalarından birini görüp koşarak onların yanına gidiyor, bebeği de masaya sert bir şekilde atıyor. Ben o sıra bebeği kucağıma alıp biraz arka tarafa geçip sadece bebekle ilgileniyorum. Gözümü açıp kapadığımda diğer iki arkadaşımızda bize katılmış oluyor. Yanlarına çağırıyorlar beni, onlar çay içerken orada çalışan bir adam dikkatimi çekiyor, her hareketini izlemeye başlıyorum.

Bu adam beni ürkütüyor. Sonra canlı bomba olduğunu açıklıyor, saniyesinde hiç bir tepki vermeden kendimi dışarı atıyorum. Sonra restorandan bir ses geliyor, dışarıdaki bir kaç insan bu ses üzerine ellerini kaldırıp sanki bir olay üzerine işaret veriyorlar. Ben çok korkuyorum karşıma çıkan ilk kişinin koluna yapışıyor ama konuşamıyorum. Koluna yapıştığım kişi okulumdaki eski genç bir öğretmenimdi. Bana hiç bakmayıp karşısına bakarak “iyi misin” diyor kekeleyerek “sanırım” diyorum sonra kolunu silkerek yanımdan gidiyor. Ben ne yapacağımı düşünürken herkes koşup bağırmaya başlıyor. Donup kalıyorum, tanımadığım bir kız sevecen bir şekilde yanıma gelip insanların dikkatini çekmeden elini omzuma atıp beni rahatlatmaya çalışıyor ve onun sayesinden kendime geliyorum. Sonra bir an aklıma arkadaşlarım ve bebek geliyor, kendimi suçluyorum neden onlara haber vermedim diye. Tam bunu düşünürken arkadaşlarım yanıma geliyor onların iyi olduğunu görüp rahatlıyorum ama bebeği sorduğumda hiç biri hiç bir şey bilmiyormuş gibi davranıyorlar. Bu sırada uyanıyorum. Yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. 18, Kadın, bekar, öğrenci.

Rüyada büfe görmek yorumu

Değerli okurum, ülkemizde yaşanan bu acı olaylar ne yazık ki insanlarımızın rüyalarını dahi olumsuz etkilemeye başladı, son zamanlarda bomba, çatışma, savaş, şehit rüyaları gözle görülür derecede artmaya başladı. Senin gönderdiğin rüya da kişinin gerçek yaşamda karşılaştığı ya da kafasını fazlaca meşgul eden birinci grup rüyalar bir örnektir.

Rüyada arkadaşlarınla caddede yürümen gerçek hayata doğru yolda ilerlediğini, kucağındaki bebek hayallerin olduğunu ve yeni başlangıçların seni beklediğini simgelemektedir. Rüyada büfe görmek rüyayı gören kişinin çevresindeki insanlar ile ilişkilerinde kendini ifade etmek konusunda zorlandığını ve bunun için fazla enerji harcadığını gösterir. (Buradaki büfe terimi içki, sigara, tost türü hızlı yemek, meşrubat satılan küçük dükkan anlamındadır. Eşya anlamındaki büfe kastedilmemektedir.) Rüyada büfeden bir şey aldığını görmek kişinin yaşadığı bir suçluluk duygusunu üstünden atmak, ondan kurtulmak için çaba sarf ettiğini işaret eder. Dürüm satın almanız iki farklı şeyi aynı anda yapabilme yeteneğine sahip olduğuna delalet ederken restorana girmeniz ise bir duygusal açlık yaşadığını simgelemekte, duygusal olarak bir isteğin olmasını ya da bir hayal kırıklığının düzelmesini beklediğini anlatmaktadır. Canlı bomba ise rüya sahibinin kişisel gelişimini henüz tamamlamadığını, kendini tam olarak tanımadığını, hedeflerinden emin olmadığını ve kafasının çok karışık olduğunu ifade eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir