Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Bülbül Görmek

Rüyada bülbül görmek neye işaret eder?

Merhaba, benim gerçek hayatta bir muhabbet kuşum var, onu çok seviyorum ve her akşam eve gidince. Dün gece rüyamda onun bülbüle dönüşmüş olduğunu gördüm çok korktum. Rüyamda okuldan çıkıp eve geliyorum, odama gittiğimde muhabbet kuşum tahirin kafeste olmadığını gördüm (kuşumun adı tahir). Kafeste cinsini bilmediğim bir kuş vardı. Anneme seslendim “Anne, Tahir nerede, ne oldu ona, kafes bu kuşu kim koydu” dedim. Annem “ne kuşu kızım, Tahir kafesinde duruyor” dedi. “Anne gel kendin bak” dedim, annem geldi ve çığlığı bastı “nasıl olabilir böyle bir şey, eve hiç kimse girmedi, senin muhabbet kuşun bülbüle dönüşmüş” dedi. Çok üzüldüm ve ağladım. Böyle bir şey olabilir mi? Bu rüya ne demek istedi? 16, kadın, bekar, öğrenci.

Rüyada bülbül görmek yorumu

Rüyada bülbül görmekZeynep selam, böyle bir rüya senin yaşındaki bir genç kız için oldukça ağır ama bir o kadar da değerli bir rüya. Umarım ben açıklayabilirim, sen de anlayabilirsin.

Rüyada muhabbet kuşu görülmesi rüya sahibi kişi için inisiyatif ve yeni fikir eksikliğini gösterir. Kişinin daha sıra dışı, daha yaratıcı olması gerektiğini işaret eder.

Rüyada bülbül görmek rüya sahibinin çok sevinçli ve mutlu olacağı bir döneme girdiğini, bu dönemde oldukça güzel şeyler yaşayıp bunlara sevineceğini ya da beklenmedik bir güzel haber alacağını ifade eder. Rüyada bülbül beslemek çoğu zaman sevgiliden veya sevdiği, değer verdiği birinden gelecek güzel bir habere delalet eder, bülbül şakıması sevgiliden gelecek bir haberdir şeklinde rivayet edilir. Rüyada bülbül sesi duymak rüya sahibi kişinin becerikli bir insan olduğuna delalet ederken, bazı durumlarda kendisine aşırı güvendiğini gösterir ve bağımsızlığın onun için önem taşıdığına alamet eder. Bu rüya bazı durumlarda bir iş için başka birisinden kredi almaya işaret edebilir, istediğini elde etmeye kararlı olduğunu gösterebilir. Rüyada nar bülbülü görmek yeni başlangıçlar ve büyüme için bir zaman geçmesi gerektiğini temsil eder.

Rüyada bir hayvanın başka bir hayvana dönüştüğünün görülmesi kişinin duygu ve düşüncelerinde dönüşen hayvanın karakteristiğinden dönüşülen hayvanın karakteristik özelliklerine geçiş olduğuna rivayet edilir. Yani muhabbet kuşunun bülbüle dönüştüğünü görüyorsunuz ki bunun anlamı inisiyatif eksikliği, yeni fikir yoksunluğunu bırakıp sevinç ve gerçek mutluluğa adım atıyorsunuz ya da bu yönde haber bekliyorsunuz ve bunlar gerçekleşecek demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir