Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Büyük Çukur Görmek

Rüyada büyük çukur görmek neye işarettir?

Kardeşim rüyasında 3 (üç) tane kocaman kocaman ama yine de küçük-orta-büyük büyüklüğünde çukur görüyor. Çukurun yanında da 3 (üç) tane aşırı besili inekler oluyor. İneklerden ikisi dişi sarımsı renkte diğeri erkek ve boz siyah (kirli siyah dediğimiz) renkte. Ona bu inekleri her çukura 1 (bir) inek koyarak göm denmiş olunuyor. Oda “tek tek kim uğraşacak” diyor ve nasıl olsa büyük çukura üçü de sığar diyerek hepsini büyük çukura atıyor ve kepçeyi getirmeye gidip geldiğinde bakıyor ki çukurda inekler yok, neredeler diye çukura indiğinde yana açılan bir kapı olduğunu görüyor. İnekler oraya geçmiş oluyorlar. Madem ölmediniz burada kalın o zaman diyor onları azad ediyor ve oda gibi olan bölmeden çıkıyor.

Çıktığı yer dere dediğimiz bir yer ama orada dere yok. Kalenin alt tarafı bahar yeni gelmiş görünümünde, önünde iki tane köpek beliriyor. Köpeklerden biri sarımsı diğeri değişik biraz kafasında kirpi var gibi kulaklar kısa tüyü kırçıllı grimsi çakallara benziyor. Bu çakala benzeyen köpek pantolonun önünden (mahrem yerinden) ısırıyor. Dişi pantolona geçiyor etine geçmiyor. Canı acımıyor. Fakat korktuğu için eline geçen tepsi gibi bir şeyle kafasına vuruyor hemen bırakmıyor. Birkaç kez vurduktan sonra bıraktırıyor. Bu arada da diğer köpek durmadan havlıyor. Etrafında birçok köpek oluyor hepsi havlıyor ama yaklaşmıyorlar. Yardım istiyor birisini görür gibi oluyor ama oda bakmadan gidiyor. Isıran köpek bıraktığında eline demir ağır bir çubuk geçiyor tam kafasına vuracakken uyanıyor.

Bu rüyayı erkek kardeşim görmüş, onun adına yorumlarsanız çok sevinirim. Rüyadaki simgelerin tek tek anlamları var ama birleşince ne oluyor çözemedik. İlginize teşekkürler. (Kardeşim 31 yaşında bekar hiç evlenmedi.) barış sever, Kadın, Evli, Çalışıyor, kaygılı

Rüyada büyük çukur görmek neye yorulur?

Bu çok değerli rüyayı paylaştığınız için teşekkür ederim. İnanın böyle değerli rüyalar çok az görülmekte. Türk insanının gördüğü rüyalar genelikle eski sevgiliyi görmek, aldatmak, aldatılmak, rüyada kağıt para görmek üzerinde yoğunlaşmakta. Kardeşinin rüyasının ana teması rüyada çukur görmek, besili inek görmek ve en önemlisi olarak bunların sayılarının üç olmasıdır ki bu durum aşağıdaki üçlemelerden birinin kardeşinizin yaşamında önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

* yaşam, canlılık, iç güç ( gücünü tanıyıp, yaşamda daha canlı olmayı gösterir )
* hayal gücü, yaratıcılık, kişisel enerji, ( kendini keşif işaretidir.)
* Bugünü, geçmiş ve gelecek ( zamanın önemini hatırlatır )
* baba, anne ve çocuk ( hayatın ana bileşenlerini gösterir )

Bu üçlemelerden hangisinin sizi ilgilendiğini tespit edip, o konuda verilen mesajı çözmek gerekir.

Rüyada çukur görmek kimi durum ya da olay hakkında umutsuzluk duyguları gösterir. Rüyada inek görmek Bolluk ve berekete işarettir. İneklerin aşırı besili olması bolluk müjdesi verir. Burada gelişen olaylar, kardeşinizin önünde bolluk ve bereket dolu bir yaşam olduğunu ancak kimi sebeplerle (büyük ihtimalle sorumluklarına sahip çıkmamak) bu bolluğa kavuşamadığını simgelemekte, gereksiz yere umutsuzluğa düşmektedir. Halbuki sorumluluklarına sahip çıkıp, yapması gerekenleri yapsa umutsuzluğun yerini umut alıp, mutlu olacaktır.

Köpeğin kardeşinizi ısırması, kardeşinizin bir arkadaşının neden olacağı bir sıkıntı yaşayacağına işaret eder. Bu rüya aynı zamanda ruh dünyasında bir iç çatışma gösterebilir. Not: kişisel düşüncem, kardeşiniz sanırım arkadaşlarıyla fazla takılıp, yapması gerekenleri yapmıyor ve erteliyor ancak arkadaşları ona iyilik değil kötülük yapmaktalar.

“Rüyada Büyük Çukur Görmek” için 2 yanıt

Araba kullanirken ailem yanimda, yoldaki cukuru gormeden araba ile düstum ve hemen ciktim ve daha sonra ilgililere bagiriyordum ve aglamaya başladim. 43, Erkek, Evli, Çalışıyor.

Cengo merhaba,
Rüyada bir çukura düştüğünü görmek yaşamındaki bir problemin üstesinden gelmek daha fazla gayret göstermeniz veya dostlarınızdan yardım istemeniz gerektiğini işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir