Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Cami Görmek

Rüyada cami görmek neye delalet eder?

Ben rüyamda bir cami içinde cuma namazı kılmak için bekliyorum ve cami içinde kadınlar da var. Ve bu kadınlar içinden 2 tanesi büyük bir kazan içinde et yemeği yapıp dağıtıyor, ben bu yemekten çok az yedikten sonra namaza başlıyorum ve 1. rekatı bitirdikten sonra bayılıyorum ve ayıldığımı görmüyorum. Rüyanın devamında Annem ve Babaaannem’i benim çocukluk anılarımı konuşurken görüyorum ve sonra da uyanıyorum.
Numan berka
18 Yaşındayım
Öğrenciyim

Rüyada cami görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada cami görmek en hayırlı rüyalar arasındadır, görene huzur verir ve o kişinin selamete çıkacağına işaret eder, korku ve belalardan uzak kalacağına delalettir. Rüyada camiye gitmek reel hayatınızda yaşadığınız korku endişe veya zor bir durumdan kurtulmanıza yarayacak hayırlı bir şey yaptığınızı ve bunun karşılığını yakında alacağınızı temsil eder. Cami içine girmek, camiye girdiğini görmek emniyet, güvenlikte olacaksınız demektir. Camide namaz kılmak, camide namaz kıldığını görmek hayırlı bir şey yapmak, sevap kazanmaya işarettir.

Rüyada cami aramak rüyayı gören kimsenin gerçek hayatında kendini güvende ve emniyette hissedeceği birini, bir yeri veya bir şeyi aradığını simgelerken özellikle namaz kılmak için cami aradığını görmek hayırlara delalettir, kişinin arzuladığı şeylere kavuşacağına yorulur.

Rüyada cami yaptırmak vaya cami inşaatı görmek gerçek hayatta size büyük sevap kazandıracak hayırlı bir iş yapmaya işaret eder. Cami tamir etmek, cami tamir ettiğini görmek hayırlı bir işe ve çok sevaba gireceğinize işarettir. Cami temizlemek ya da camiyi temizleyen birini görmek uyanık hayatında büyük bir memnuniyet duygusu yaşadığınız dönem içinde olduğunuzu ve bunun için Allah’a minnet duyduğunuzu temsil eder.

Harap olmuş cami, eski cami, yıkık cami görmek büyük bir zatın veya amirin işinden alınacağı anlamını taşır. Cami yıkmak, bir caminin yıkıldığını görmek İslama karşı çıkmaya işaret eder, hayırsız bir rüya olarak rivayet edilir.

“Rüyada Cami Görmek” için 4 yanıt

Rüyada cami görmek neye işarettir
Selam, ben rüyamda cami gördüm, camiye girmek istermişim ama utanıyormuşum, “gir kızım” diye dediler, “utanıyorum” demişim, nedeni nedir?

Rüyada üç cami görmek
Rüyamda bilmediğim bir şehirdeyim ve bir ev tutmuşum, evden çıkınca üç cami görüyorum, sonra aynı yerde babama anlatıyorum ama bu sefer üç yerine iki cami var ve babam burayı bildiğini söylüyor, o camiyi soruyorum “bilmiyorum” diyor. Bu rüyayı yorumlar misiniz?

Rüyada cami halısı sermek
Rüyamda bir caminin halılarının olmadıgını ve tabanın düz bir tahta olduğunu ve imam yada müezzinle beraber süpürdüğümü görüyorum, sonra tabanın yaş olduğunu ve yanımdaki görevliye yukarıya tavana bakarak pencerelerin kapalı olduğunu ve açalım dediğimi gördüm. Sonra yerlere halıları sermeye başlıyoruz, en sağ baştan halıların üzerinde numaralar var ve iki tane halıda. 1 numara yazıyor halıları cami’nin ön kısmından arkaya doğru uzunlamasına sermeye çalışıyoruz, ilk halı olmuyor diğer halıya bakıyorum onda da 1 numara yaziyor “onu serelim” derken uyandım. Hayır olsun inşaallah. Ben 41 yaşında evliyim. 3 yıl önce ortak olduğum iş yerinden ayrılmak zorunda kaldım ve bana göre yüksek meblağda zararım oldu, yani beş kuruş alamadan ayrıldım. Bu güne kadar da hiçbir şekilde gelişme olmadı, en büyük sıkıntım budur. Rabbim başka sıkıntı vermesin sağlığımız yerinde çok şükür.

Kenan merhaba, rüyada cami görmek çok hayırlıdır ve görene huzur verir, kişinin selamete çıkacağına delalet eder. Ancak caminin halılarının olmaması senin selamete ulaşmana mani olan bir şey olduğunu ifade etmektedir (bunu ancak sen bilebilirsin ki ben sadece yaşamın manevi yönüyle ilgili olduğunu söyleyebilirim).
Diğer görevli ile cami süpürmek, havalandırmak ve halıları sermek aslında senin selamete erişmene engel olan hayatındaki bu manevi eksikliği gidermek için inancı güçlü birinin desteğiyle çaba sarf ettiğini göstermektedir. Bunu yaparken karşına iki seçenek çıktı veya çıkacak ve sen doğru yolu bulup huzura kavuşacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir