Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Can Simidi Görmek

Rüyada can simidi görmek neye delalet eder?

Rüyamda Türkiye’den tekneyle Yunanistan’a geçmeye çalışan Suriyeli göçmenleri görüyorum. Biz bir gemide annem ve babamla seyahat ediyormuşuz, gecenin ilerleyen saatlerinde gemide bir karmaşa, bağırışlar, çığlıklar duyup koşarak heyecanla güverteye çıkıyoruz. Göçmenleri taşıyan bir tekne batmış, bizim geminin yanında denizde bir çok insan bir şeylere tutunarak suyun üzerinde durmaya çalışıyorlar. Bazılarında can yeleği var ama çoğunda yok.

Gemidekiler yağmur gibi aşağıya can simidi atıyorlar. ben de bir can simidi buldum ve attım. Attığım simidi 5 yaşlarında bir erkek çocuk yakaladı ve onunla göz göze geldik. Çocuğun gözleri aklımdan çıkmıyor. Lütfen söyle misiniz? bu rüya izlediğim haberlerin bilinçaltımı? yoksa bir anlamı var mı? 23. Kadın, bekar, üniversite öğrencisi – stajyer.

Rüyada can simidi görmek yorumu

can simidiSevgili Tuğçe, bu gördüğün rüya son zamanlarda her gün yaşanan ve tekrarlanan olayların uykudaki yansımasıdır. Bu rüya bir mesaj vermemekte sadece senin duyarlı bir insan, insan gibi bir birey olduğunu, yaşanan acılara duyarsız kalmadığını göstermektedir. Normal şartlarda aşağıdaki yorumlar geçerlidir.

Rüyada can simidi görülmesi hayatın tatlı ödüllerine kavuşmak için özverili olmak gerektiğini temsil eder. Can simidi taktığını, can simidi kullandığını görmek rüya sahibinin hayatı benimsediğini, mutlu olmak ve mutlu etmek için var gücüyle çalıştığını temsil eder. Başkasına bir can simidi attığını veya verdiğini görmek sizin gerçek hayatta fedakar, cömert biri olduğunu gösterir ve başkalarına yardım etme arzusu taşıdığınıza delalet eder. Can simidi ile kurtulmaya çalışan birini görmek rüya sahibinin gerçek hayatta sahip olduğu değerlerin farkında olması ve ona bu imkanları sağlayanlara minnet duyması gerektiğine işaret eder.

Rüyada görülen can yeleği kişinin bazı duygu veya sorunların ona acı vermesine rağmen onlara sahip olmayı istediğini işaret eder.

“Rüyada Can Simidi Görmek” için 3 yanıt

Rüyada yaralı Suriyeli göçmen çocuk görmek
Rüyamda babamın bir arkadaşı bize gelmiş, babamla oturup sohbet ediyorlar, ben onlara çay servisi yaptım. Elimde tepsi ve tepsideki çay bardaklarıyla yanlarına gidiyorum, çaylarını veriyorum, bu sırada televizyonda haberle başlamış, hep birlikte haberleri izliyoruz. Haberlerde her zaman olduğu gibi yine Suriyeli göçmen insanların acıları, batan botlar, ölenleri anlatıyor. Ekrana 5 – 6 yaşlarında Suriyeli bir çocuk geliyor, aylardır yıkanmadığı için vücudunun her yeri yara olmuş, ben çok üzülüyorum ve ağlıyorum babama “neden bu savaşı bitirip bu insanların acılarına son vermiyorlar baba” diyorum. “Keşke her yerde barış olsa, hiç bir çocuk ölmese, kimse ızdırap çekmese” diyorum. Babam başımı okşayıp “kızım bunlar zor ve derin meseleler” diyor, babamın arkadaşı da bana hak veriyor ve “tüm insanlar senin kızın gibi duyarlı olsa kimse buna karşı gelemez ve savaşı sona erdirirler” diyor.

Sedef selam, gördüğün rüya senin hassas yaradılışta bir karaktere sahip, ince ruhlu bir olduğunu gösterirken günlük yaşamda yaşana Suriyeli göçmenler trajedisini senin fazla etkilemiş olduğunu simgelemektedir.

Bende rüyamda annemle şişme bota binmişiz denizin üstünde seyehat yapıyoruz. Ama ben şişme bota ayağımla basınca deniz suyu bi anda şiddetle bizi havaya kaldırıyor bende korkuyorum. Daha sonra 2 tane can simidi takıp karaya doğru ayaklarımı çırparak gidiyorum. Anlamı ne?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir