Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Çaresiz Kalmak

Rüyada çaresiz kalmak neyi gösterir?

Merhabalar, ben 25 yaşında özel sektörde satış elemanı olarak çalışmaktayım. Çok bir meblağ olmasa da ufak tefek borçlarım var ailemle yaşıyorum. Dün saat öğlen 12 sularında ilginç bir rüya gördüm, rüyamı tam olarak hatırlamıyorum, başını sadece beni etkileyen yerini hatırlıyorum.

Bir arkadaşımla beraber birilerinden bayağı kaçıyoruz, neden olduğunu hatırlamıyorum ama o kişiler bizi öldürecekmiş. En sonunda dağ gibi yüksekte olan bir yerde bizi kıstırıyorlar, yanımdaki arkadaşı tanımıyorum ama tanışıyormuşuz. Sonra o çaresizlikten “onlar öldürmeden ben kendimi öldüreyim” diyerek elinde sivri odun parçası ile başını kesiyor, başından kanlar akıyor, başını iyi kesemiyor. Çok acı çekiyor, sonra bıçak buluyor cebinden onunla kesmeye çalışıyor. O sırada bıçak şeklindeki odun parçasını bana da veriyor, bende deniyorum o sırada o acıyı gerçekten hissediyorum, o an uyanıyorum. Uyandıktan sonra bile o acıyı hissediyorum, bayağı etkilendim anlamı nedir cevaplarsanız çok sevinirim?

Rüyada çaresiz kalmak tabiri

Gökhan selam, rüyada birilerinden kaçmak genel anlamda hatalı ve günahlı yoldan ayrılıp, Allah’ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye, tövbeye, emniyete işaret eder, bakınız rüyada kaçmak sayfası.

Onların sizi dağ gibi bir yerde kıstırmaları ve kurtulmak konusunda kendinizi çaresiz hissetmeniz aslında şu anda gerçek hayatta bazı zorluklarla karşı karşıya olduğunuzu simgelemektedir, çünkü rüyada çaresiz kalmak bir durum veya ilişki içinde rüyayı gören kişinin zorluklarla karşı karşıya olduğunu gösterirken öte yandan da kişinin kendini sorumlu hissettiğini ve bu yüzden geriye çekilemediğini temsil eder. Bakınız rüyada çaresizlik analizi.

Rüyada kendini öldürmek isteyen birini görmek görülen kişiyi tanıyorsanız o kişi hakkında bazı kaygılarınız olduğunu gösterir. Eğer o insanı gerçek yaşamda tanımıyorsanız o takdirde bu rüya rüyayı gören kişinin yakın zamanda bazı sıkıntılarla karşılaşacağına yorulur. Rüyada kendini öldürmek istemek umutsuzluğa işaret eder, gerçek yaşamın zorluklarından kaçarak içe kapanmayı gösterir. Rüyada acı çekmek veya bir acı hissetmek sizin kontrolünüz dışında gelişen bir şeyin sizi olumsuz etkilediğini ifade eder. Ayrıca bu rüya gerçek yaşamınızdaki vücudunuzda var olan bir gerçek acının yansıması da olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir