Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Çarmıh Görmek

Rüyada çarmıh neye delalet eder?

İsa peygamberi beyazlar içinde çarmıha gerilmiş şekilde görüyorum ama yanımdan geçiyor, bana bakıyor, çok heybetli, uzun simalı, iri gözlü gözlerinin etrafı Allah tarafından kara kalem çekilmiş gibi, saçları uzun, beyaz ve gri. Geçerken görmediğim taraftan bir kılıçla sağ elinin parmaklarını kesiyorlar fakat tekrar yerine geliyor Allah hayra çıkarsın. Bunun manası nedir?

Kimden: mustafa
Cinsiyetiniz:erkek
Yaşınız:53
Medeni Durumunuz:evli
Şu anki ruh haliniz: umutlu

Rüyada çarmıh görmek yorumu

Rüyada Hazreti İsa Peygamberi görmek sizin hayatta çok arzu ettiğiniz en büyük arzular ve hedefleri gerçekleştireceğinin müjdesini verir. Bu rüya sizin zorluk, sıkıntı ile mücadelenizde size güç verileceği, umulmadık bir yerden, beklenmeyen birinden destek geleceği işaretidir. Hangi şart, hangi durumda olursanız olun mücadeleyi kazanacağının kesin işaretidir.

Rüyada çarmıh görmek size fırsatların elinizin altında olduğunu ancak bunun farkında olmadığınızı simgeler. Rüyada çarmıha germek, birini çarmıha gerdiğini görmek içinizdeki dayanılmaz arzuların hayal kırıklığı ile sonuçlanacağını işaret eder. Rüyada çarmıha gerilmek, çarmıha gerildiğini görmek gerçek yaşamınızda yaklaşan bir sıkıntının uyarısıdır. Çarmıha gerilmiş birini görmek günlük yaşantınızda karşınızdakilere daha fazla tevazu ve nezaket göstermeniz gerektiğini böylece onların sevgisini kazanacağınızı ve bunun servetinize olumlu etki yapacağını simgeler.

Çarmıh nedir?

Çarmıh, birbiri üzerine çapraz konmuş iki tahtadan oluşan darağacı. Geçmişte suçluların üzerine bağlanmak veya çivilenmek suretiyle cezalandırılmasında yaygın olarak kullanılmıştır. Geçmişte kurulu din ve düzene karşı suç işlediği için idamına karar verilenler çarmıha gerilerek öldürülürlerdi. Bunun için mahkûmun vücudu ve ayakları çarmıhın dikey tahtasına bağlanır, kolları yana açılarak elleri yatay tahtaya mıhlanırdı. Günlerce açıkta, aç, susuz ve tahtaya çivili kalan mahkûm, yavaş yavaş ve işkence çekerek ölürdü.

Romalı vali Pontius Pilatus döneminde de İsa Yahudi din bilgini olan ferisiler tarafından böyle çarmıha gerilmişti. Çarmıha gerilme konusu utanç verici olarak nitelendiği için, uzun zaman Hıristiyanlarca ele alınamadı. 16. yüzyıldan sonra, pek çok ressam İsa’yı çarmıhta gösteren tablolar yaptı. Stigmata İsa’nın çarmıha gerilişi sırasında vücudunda oluşan yara ve lekelerin ve de acının verdiği duyarlığın ismidir. Terimin kökeni Pavlus’un Galatlar’a yazdığı bir mektuba dayanır. Bu mektupta Pavlus: “Bedenimde İsa’nın sahip olduğu yaraları taşıyorum.” dedi. Kaynak Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir