Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Cenaze Evine Gitmek Ve Ağlamak

Rüyada cenaze evine gitmek ve ağlamak neye işarettir?

Merhabalar.  Bu gece rüyamda bir tanıdığımızı gördüm, gördüğüm kişiyi biz ailecek çok severiz. Rüyamda evde otururken annem gelip o adamın öldüğünü söyledi ve ben şoka girdim. Daha sonra gazeteyi önüme koydular ve bir tartışma sonucu öldürüldüğü yazıyordu, hemen kalkıp onların yaşadığı yere gittik, bizden yaklaşık 45 dakika uzakta oturuyorlar.

O haberi okuyunca o kadar çok ağladım ki kimse sakinleştiremedi. Neyse cenaze evine başsağlığı dilemeye gittik, orada oturdum yine ağlamaya devam ediyorum ve orada güya çocuğu olan kişi beni aşağıya çağırdı fakat bu adamın çocuğu yok. İndim aşağıya çocuk sarhoştu ve hiç üzgün gözükmüyordu, bana gelen misafirlere ne yiyecek dağıtılır diye sordu ve ben ona kızdım yukarı çıkacakken o adamın cesedini getirdiler, hiç bakmak istemiyordum, yanından geçtim ama görmemek gibi bir durum olmadı, yüzü tanınamayacak şekildeydi, bir bacağının yarısı yoktu, hemen yukarı çıktım çok bakmak istemedim.

Ne ilgi ise, o adamın yüzünü, kolunu kullanıp bir başkasına vermişler onun yüzünü başkasında görünce çok korktum. Onun dirildiğini sandım. Bir de son olarak bir şey sormak istiyorum. Bu gibi rüyalar beni etkileyecek rüyaları sık görüyorum bunun nedeni nedir? Ya da sıradan bile olsa çok sık rüya görmemin sebebi nedir? 20 yaşında bekar, öğrenci bayanım, sınavlar dolayısıyla stresliyim biraz.

Rüyada cenaze evine gitmek ve ağlamak nasıl yorumlanır?

Sevgili Saliha,

Gördüğün rüyada birinin öldüğünü duymak, cenaze evine gitmek, cenaze evinde gitmek başta olmak üzere pek çok unsur yer almakta, bit çok olay geçmekte. Ancak rüyanın ana teması rüyada birinin öldüğünü görmek olup bunun anlamı genel olarak gerçek yaşamdaki kimi endişeleri simgeler ya da kurtarma, yeniden doğuş veya kimi şeylere yeniden başlamayı temsil edebilir. Bu rüyalar kişinin kendini gergin, yorgun, bitkin ve umutsuz olduğu dönemlerde çok görülmektedir ki zaten sen de bunun farkındasın, sınavlar nedeniyle stresli bir dönem geçirmektesin. Cenaze evine başsağlığına gitmek ise aslında senin kimseye anlatamadığın bazı iç sıkıntılar yaşadığını ifade etmektedir.

Stres, kişinin yaşamını olumsuz etkilemeye başlamadığı sürece yararlıdır. İnsanın dirençli olmasını sağlar, mücadele gücünü artırır ve normal insan yaşamı için gereklidir. Ancak bunun seviyesi artıp, yaşamınızı negatif etkilemeye başlarsa ve rüyalarınızda tanıdıklarınızın ölümünü görmeye başlarsanız tehlike çanları çalmaya başlar. Hemen durum değerlendirmesi yapıp, güçlü ve zayıf yanlarınızı gözden geçirip, zayıf yanlarını güçlendirmek, güçlü yanlarınızı (özelliklerinizi) daha çok kullanıp, hayatınızı yoluna sokmak için çaba sarf etmek gereklidir. Daha az stresli, başarılı günler dilerim. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada ölü görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Cenaze Evine Gitmek Ve Ağlamak” için 2 yanıt

Rüyamda bir akrabamızın evindeydim ama Odam o evin içindeydi sonra o eve yeni eşya taşırken tanımadığım bir erkeğin 20 li yaşlarda kolunun üzerine eşya düsüyormuş kolu kopup ölüyormus bende gerçekte ölümden çok korkarım sonra bi komşumuz ama o akrabalarimla hiç bir ilgisi yok komsumun 40 li yaşlarda adam onu kurtarmaya çalışırken ayağı kopmuş kanlar akıyordu her yer kan doluydu sokakta falan ağladım resmen rüya olsun diye rüyamda bilgilendirirseniz çok sevinirim hala etkisinden kurtulamadim çok korkunçtu

Rüyamda yaklaşık 10 ay önce vefat etmiş babamın tekrar vefat ettiğini gördüm, cenaze evi çok kalabalıktı, kimi zaman ağlıyor kimi zaman gülüyordum, lütfen bilgisi olan varsa cevaplandırabilir mi, olursa memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir