Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Çengel Görmek

Rüyada çengel görmek neye delalet eder?

Sayın admin, kurban bayramında gördüklerim ve okuduklarım beni çok üzdü ve kurbanla alakalı bir kaç rüya gördüm. Dün gece gördüğüm rüya beni dehşete düşürdü ve size yazıyorum. Rüyamda babam kurbanlık koç kesiyor, sanki canlı bir görüntü gibi her şeyi izliyorum. Babam koçun kafasını kesiyor ve bir çengele asıyor. Tam bu esnada manzara değişiyor ve kendimi çengele asılı görüyorum. Babam derimi yüzecekmiş. Ağlıyorum, haykırıyorum “baba yapma, ne yapıyorsun” diyorum. Sonrası yok, o dehşetle uyandım ve sabaha kadar uyumadım. Babamın elindeki bıçağın soğukluğunu tüm vücudumda izledim. Teşekkür ederim. 16, kadın, bekar, öğrenci.

Rüyada çengel görmek yorumu

Sevgili Dilek, yüce Allah’ın önemli anlam taşıyan kurban emrini biz insanların dikkatsizliği, özensizliği, cahilliği, vurdumduymazlığı ya da içimizdeki vahşi duyguların açığa çıkması nedeniyle böyle bir trajediye dönüştürüyoruz. Usulüne uygun kesilmeyen kurbanın kabul olmayacağını çok büyük bir bölümümüz bilmiyor. Caddelerde, sokaklarda, apartman aralarında, çocukların gözü önünde kurban kesen yüz binlerce insan var. Sonuç olarak tüm bunlar mutlaka ve mutlaka bize dönüyor. Mantığını kullanmayı bilen herhangi birisi bir kaç saniye İslam dünyasının neden bu hallerde olduğunu, bu savaşların, ölümlerin, sefaletin ( krallar ve padişahlar hariç – halkın sefaleti), kaosun sebebini düşünse mutlaka bir şeyler bulur ama düşünmüyoruz. İslam dünyası olarak düşünmüyoruz, okumuyoruz, sorgulamıyoruz. Birileri bizim yerimize düşünüyor, karar veriyor ve ne yapmamız gerektiğini söylüyor. Bu yeni bir şey değil, yüzyıllardır tüm Müslüman toplumlarda bu böyle. Bu adreste yayınladığım sokağa atılmış büyük baş kurban kafası fotoğrafı belki ilgini çekebilir. Rüyada kızını kurban etmek sayfasında benzer bir rüya yer almaktadır, lütfen okuyun. Bu sayfada sadece çengel konusunu açıklayacağım.

Rüyada çengel görmek yaşadığınız sorunları aşmak için bir dostunuzun, arkadaşınızın yardımına ihtiyacınız olduğunu ifade eder. Çengele bir şey asmak astığınız şeyle alakalı açıklanmakla birlikte gerçekleştirmek istediğinizi bir şeye kavuşmaya yorulur. Çengele asılmak ise rüyayı gören kişini yükselmesine, ilerlemesine yorulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir