Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Cennet

Rüyada cenneti görmek neye  işaret eder?

Bende rüyamda bugün en yakın kız arkadaşımla birlikteydim ve gök yüzünde ileriye bakıyoruz, karşıda dağlar, deniz ve muhteşem bir yeşillik var, bir ses “burası cennet” diyor ve daha sonra çok geçmiş yıllara gidiyoruz birden ve cehennemin oluşunu izliyoruz, su iyice ısınıp ateşe dönüşüyor. Herkes ateş olunca korkuyor ve kaçıyor, bizde arkadaşımla beraber hadi gel cennete gidelim diyoruz ve ben uçabiliyorum ( istediğim zaman uçup istediğim zaman durabiliyorum ) kanatlarım olmadan.

Herkes şaşırıyor, uçarak en yükseğe bir dağın tepesindeki hayata geçiyoruz ve sonra bizim evde buluyoruz kendimizi, anneme cenneti ve cehennemi anlatıyordum ve dedim ki cennet daha güzelmiş eve geldiğimize göre bizim burasıda cennet o zaman diyorum annemde evet cennet diyor ve uyanıyorum. Bunun yorumu ne olabilir acaba ?

Rüyada cennet görmek neye neye yorulur

Rüyada cennet görmek, rüyanda cenneti görmek genelde iyiye yorumlanır Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var demektir. Eğer hasta veya zor durumdaysanız, yakında hayatınızın yoluna gireceği anlamındadır.

Rüyada cennette olmak, cennete gitmek, cennete girmiş olduğunu görmek günahlardan ve kötülüklerden uzaklaşmaya, karamsar duygu ve düşüncelerden kurtulmaya, korku ve endişeleri terk edip huzura kavuşmaya sebep olacak güzel gelişmeler rivayet edilir. Bu rüya alternatif olarak miras kalacağını, zenginliği işaret eder,

Rüyada cennete girmek istediği halde engellendiğini görmek hacca gidilemeyeceğini ifade eder. Cennet kapılarından birinin kapandığını görmek akrabalardan birinin vefat edeceğini bildirir. Cennete girmek rahat bir yaşam sürmeyi anlatır. Cennetten kovulmak hastalığı işaret eder. Rüyada huri görmek, cennet hurisi görülmesi rüyayı gören insanın hayatta bir çok şeyi hayırlı bir şekilde başaracağına işaret eder. Huri ile evlenmek kişinin murada ermesine yorumlanır, başına güzel şeyler geleceğine delalet eder.

“Rüyada Cennet” için bir yanıt

Rüyada cennete gideceğini görmek
Merhaba ruyamda cennete gidecegimi ögreniyordum, acaba bu nasıl yorumlanır? teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir