Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Cennette Olduğunu Görmek

Rüyada cennette olmak görmek neye işarettir?

Merhabalar. Ben 27 yaşındayım ve son 4 yıldır hayatımda yolunda giden hiç bir şeyim yok, işsiz kaldım, sınavlara girdim atanamadım, sağlık sıkıntıları ve aşk hayatında çok olumsuz ve kötü zamanlar yaşadım. Ama her şeye rağmen de asla inancımdan vazgeçip isyan etmedim, yaşanan her olumsuzlukta tekrar olumlu düşünmek için gayretler ettim ama ne var ki geçen ay çok ilginç rüya gördüm, öyle bir rüyaydı ki sanki ben orada o yerde bulundum ve yaşadım gibi etkisinden hala kurtulamadım.

Uyumadan önce çok dualar ettim ve yattım, sanki verilmiş bir yanıt gibiydi rüyam. Bu rüyayı sabaha karşı gördüm, anlamını kimse tam anlamıyla yorumlayamadı, sizden bu konuda yardım istiyorum. Rüyamda gök yüzü gibi bir yerdeydim, bulutların arası etrafımda hiç bir şey yok, sanki boşlukta gibiydim ve önümde bir köprü vardı, o köprüde aralıklı olarak dizilmiş tahtadan basamaklar vardı, yanları iple bağlı eski bir köprü gibiydi, yani iplere sıkı tutunmasam aşağıya düşecek gibiydim.

Sözde herkes ölmüş, etrafımda bir sürü insan aslında önümde kimse yok herkes arkamda ama ben kimsenin yüzünü şeklini göremiyorum. Tek gördüğüm herkesin üzerinde bir mavi uzun gömlek var, bir yaşlı teyze ki onun yüzünü göremiyorum bana o mavi gömleği giydiriyor ve elime kalın bir halat veriyor, “şimdi bu köprüden karşıya elinde bu halatla geçeceksin” diyor. “Ama halata sıkı tutun, eğer bırakırsan görevini tamamlayamazsın ve biter her şey” diyor, bense hesap yapmaya çalışıyorum içimden “Allah’ım ne olur bana yardım et” diyorum, “ben bu köprüden düşmeden ve bu halatı sonuna kadar götüreyim” diyorum. Tahtaların arasında o kadar büyük boşluklar var ki, korkuyorum, tek tek geçiyorum ama kimse benimle beraber o köprüye gelmiyor, herkes arkamda sadece beni izliyorlar, ben köprüyü geçtim ve halatı bağladım, köprünün sonuna.

Sonra o yaşlı teyze yine karşıma çıkıyor ama bu kez yüzünü gayet net görüyorum, nur gibi yüzü var, bitkin, biraz kambur da, bana karşıdan sesleniyor, etrafım boşluk ama “şimdi önünde bir salıncak var” diyor, “o salıncaktan karşıya geçersen eğer aşağıya düşmeden görevini tamamlayacaksın ve cennete girebileceksin” diyor.

Ben yine korkuyorum, çünkü oturacağım o salıncaktaki yer yine tahtadan ve çok ince, düşmemek için dua ediyorum ve arkamdan beni gerip gerip kalabalık insan topluluğu uğurluyor, ben karşıya geçiyorum ve o teyze yüzünde bir gülümse ile bana bir oda gösteriyor, “tamam” diyor, “hepsini başardın”. “Cennete girebileceksin, şimdi bu odaya geç” diyor.

Girdiğim oda da tamamen camdan ibaret ama dışarıya baktığımda ben sanki gökyüzündeyim ve şehirler altımızda gibi. Çok korkuyorum ve derken yüzünü göremediğim bir adam, çok uzun boylu değil ama o orada beni tanıyan, seven biriymiş, bana öyle güzel sarılıyor ki “şimdi hiç korkma canım” diyor ben ona bakıyorum ve “Allah’ım seninle bizi cennete kavuşturdu” diyorum, “sımsıkı sarıl şimdi bana” diyor ve “korkma”. Camdan dışarı bakıyoruz beraber ve denizlerin yükseldiğini, herkesin yok olduğunu görüyoruz, “birazdan içeri sular dolacak, bizde öleceğiz ama sakın korkma, ben varım yanında” diyor, “bana sıkı tutun ve tekrar cennete kavuşacağız biz” diyor, içeri sular doldu ve tam ölmek üzereyken uyandım.

Uyandığımda çok ağladım, etkisindeydim her şeyin ve haftalar boyunca hep öleceğimi düşündüm, her an bir şey olacak gibi oldu. Aslında ölümden korkum hiç yoktur ama birazda olsa tedirgin oldum. Sanki hep erken ölecekmişim gibi geliyor bana bütün bunlar. Yazımı sabırla okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Yorumunuz içinde şimdiden teşekkürler. Saygılarımla.

Rüyada cennette olduğunu görmek yorumu

Sevgili okurum, asıl ben size bu muhteşem rüyayı sabırla, tüm ayrıntılarıyla, üstelik çok düzgün cümleler ile yazdığınız için canı gönülden teşekkür ediyorum. Böyle düzgün yazılar içimizi aydınlatmakta.

Rüyanızın rahmani bir mesaj içerdiğini düşünüyorum ve rüyanın sırrı mesajınızın ilk satırında gizli. “son 4 yıldır hayatımda yolunda giden hiç bir şeyim yok, işsiz kaldım, sınavlara girdim atanamadım, sağlık sıkıntıları ve aşk hayatında çok olumsuz ve kötü zamanlar yaşadım. Ama her şeye rağmen de asla inancımdan vazgeçip isyan etmedim, yaşanan her olumsuzlukta tekrar olumlu düşünmek için gayretler ettim”

Bu satır sizin içtenlikle hayat felsefenizi özetlemiş. O kadar temiz kalpli birisiniz ki rüyanız da aynen bunu tasdik etmekte ve gerçek yaşamınızda bir sınavdan geçirildiğini ve bunu başarıyla tamamladığınızı müjdelemektedir. Sabrınızın, dualarınızın, çabalarınızın karşılığını alacaksınız. Buna inanın ve bu yazı bunun delili olacak.

Rüyanızda geçen ölüm bir bitişi işaret ediyor ancak bu sizin ölümünüz değil, yaşamınızdaki eski düşünceler, umutsuzluklar, hayal kırıklıkları ve sıkıntıların bitişidir. Hayal dahi etmediğiniz güzel gelişmelerin olacağını, hayatınızın aşkına kavuşacağınızı müjdelemektedir. Yeter ki çizginizi bozmayın, Allah’a sığınmaya ve ondan yardım istemeye devam edin.

Sevgi ve saygılarımla, her şeyin gönlünüze göre olacağı günlerin en kısa zamanda gelmesini diliyorum. Lütfen ileride gelişmeleri buraya ekler misiniz?

“Rüyada Cennette Olduğunu Görmek” için bir yanıt

Ben rüyamda arkadaşımla muhabbet ederken arkadaşım gitti, bulutların ikiye ayrıldığını ve bulutluların üzerinde kale gördüm, içinden yemyeşil ağaçlar sarkıyordu dışarı kadar ve bir süre sonra kalenin yanına kadar gittim, beyaz elbiseli bir adam geldi içeri girdi ben girmedim, tekrar dünyaya geri döndüm ve peygaber efendimiz şeytanı yendiğini söyledim kıyametin 300 yıl sonra kopacağını söyledim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir