Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada cesaret görmek

Rüyada cesaret görmek neye delalet eder?

Rüyada ailemle evde oturuyoruz ama ailemin dışında evde daha önce görmediğim bir iki kişi daha var. Herkes bana ermiş dede gibi birinin eve çağrılacağını aslında herkese görünmediğini yalnızca evine gittiği ve görünmesi gereken kişilere görüneceğini anlatıyor. Hem çok korkuyorum hem de merakla gelmesini bekliyorum. Sonra kapı çalıyor içeriye simsiyah giyinmiş iki kişi geliyor. Biri genç uzun boylu biri diğer kişi de bahsedilen ermiş dede oluyor kafasında siyah bere var, yine dediğim gibi ikisi de simsiyah giyinmiş, dedenin yüzünü net olarak görmüyorum. Ben ermiş kişi bana göründüğü için o an çok mutlu oluyorum. Evdekiler de görüyorlar zaten. Sonra yere sofra bezi bir bez seriyor ve ermiş kişi dahil herkes dizlerinin üstüne çöküp bu bezin etrafında oturuyor. Dede orada bir şeyler çıkarıp hazırlıyor, ben de tam oturacağım fakat dışarıdan bir şey getirmek için evden çıkıyorum, karanlıktan korktuğum için, siyah giyinimli genç kişi kapının önünde beni bekliyor, ben de ondan cesaret bulup uzun bir merdivenden dışarıya bahçeye iniyorum. İşimi hallettikten sonra merdivenlerden yukarı çıkarken o genç adam eve giriyor, ben de o içeri girdiği için korkup çabucak eve girmek isterken aniden etrafımda bir akbaba uçuşuyor, gelip beni gagalamaya çalışıyor ama ben elimle suratımı kapatıyorum, elimle itmeye çalışıyorum, zarar veremiyor ama sürekli üzerime geliyor. Ben onunla uğraşırken bir de simsiyah bir köpek de bana doğru koşup saldırmaya çalışıyor ama o da zarar veremiyor. O simsiyah giyinimli adama ve evdekilere yardım etsinler bağırmaya çalışıyorum diye ama beni duymuyorlar, sesim çıkmıyor o an. Sonra korkuyla uyandım zaten. Sizden ricam bu rüyamı yorumlar mısınız? Çünkü gerçekten ne anlama geldiğini çok merak ediyorum ve hala da etkisindeyim.

Rüyada cesaret görmek yorumu

Rüyanız genel anlamda hayatınızın birileri tarafından gizli bir şekilde yönlendirildiğini ve bunun farkına varmakla bu durumdan rahatsız olmaya başladığınızı ve bu durumdan çıkıp kendi kararlarını kendin vermenin yollarını aradığınızı göstermektedir.

Rüyada cesaret göstermek, cesur olmak, cesaret gösterdiğini, cesur olduğunu görmek gerçek yaşamınızda sizi ve / veya ailenizi rahatsız eden şeylerden kurtulmak gerekli güç ve imkanlara sahip olduğunuzu ve kurtulacağınızı işaret eder. Rüyada cesaretli birini görmek sağlam dostluk semboldür ve cesur birini görmek rüya sahibinin çevresinde güvenebileceği gerçek dostları olduğunu simgeler. Rüyada bir şeye cüret etmek, cüratkarlık göstermek, cüret ettiğini görmek gerçek yaşamınızda yeni atılımlar arefesinde olduğunuzu ancak olayları doğru anlayıp ondan sonra harekete geçmeniz gerektiğini ifade eder.

Rüyadaki akbaba hayırlara işaret olmayıp başınızdan bazı can sıkıcı kötü olaylar geçeceğine delalet ederken sana saldıran siyah köpek ise bir arkadaşınızın gölge yönünü ifade etmekte ve size yakın olan bu kişinin karanlık yüzünün ortaya çıkacağını ve onun gerçek niyetini göreceğinizi simgelemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir