Rüyada Ceset Görmek

Rüyada ceset görmek neye delalet eder?

Rüyamda üç tane ceset gördüm. Tanımadığım bir kızla gece vakti sahil gibi bir yerde yürüyordum, sonra altında havuz gibi kayalıklar arası su yığınının üstündeki bir köprüden geçerken suda 2 erkek 1 kadın cesedi gördüm. Kadın cesedi yaşıyor gibi görünüyordu.

Erkek cesedinin biri suyun dibine batmıştı bağırdım “yetişin kurtarın” diye, polisler geldi, baş komiser “yinemi ceset ya. Ceset fışkırıyor buradan” vs. dedi. Sanki bir yerde toplu insan cesetleri vardı da suya vurup çıkıyordu, öyle anladım. Cesetleri çıkarmaya çalışıyorlardı kadın henüz ölmemişti ama kadını suda bulamadılar, geceydi.

Rüyada ceset görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada ceset görmekRüyada ceset görmek görülen cesedin türüne, durumuna göre yorumlanmakla birlikte genel olarak hayatta artık kullanmadığınız ve körelmiş bir yanınızı işaret eder.

Rüyada bebek cesedi görmek rüyanızda bir bebek cesedi gördüyseniz bu yaşamınızda yeni başlayan bir yön ya da alışkanlıkta isteksizlik belirtisidir. Örnek vermek gerekirse sigarayı yeni bırakmış birinin bebek cesedi görmesi, günlük yaşamda bu durumdan memnun olmadığını, sigaraya yeniden başlama arzusunu simgeler. Rüyada çocuk cesedi görmek içinizde henüz gelişmekte olan daha yeni ortaya çıkan bir yönün sona erişini simgeler. Bu büyük hayallerle başladığınız bir işin daha başında sona erdirilmesi ya da yeni başladığınız bir hobiye son vermek şeklinde yorumlanır.

Rüyada kadın cesedi görmek içe kapanmayı işaret eder. Gelişen bir durum nedeniyle kendinizi çevreniz karşı kapattığınızı, bir süre yalnız olmak, sessiz kalmak isteğini işaret eder. Bu rüya genellikle yüksek stresli geçirilen günlerde görülmektedir. Rüyada erkek cesedi görmek duygusal yırtık simgesidir. Duygusal yaşamınızda bir küçük parçalanma, yaralanma yaşadığınızı simgeler. Bu sevdiğiniz birinin kalbinizi kırması, beklediğiniz takdiri alamamak veya hak ettiğinizi düşündüğünüz bir başarıya kavuşamamak şeklinde tabir edilir. Rüyada tanıdık ceset görmek farkında olmadan başkalarına karşı saldırgan olmak eğiliminde olduğunuzu gösterir, çevrenizi bu davranışlarınızla kırdığınızı, üzdüğünüzü ya da rahatsız ettiğinizi simgelerken aynı zamanda tutum değişikliği ihtiyacına yorumlanır.

Hayvan cesedi görmeniz içe dönüşü temsil eder. İnsanlardan uzaklaşma, yalnız başına kalmak, dış dünyaya kendini kapatmak duyguları yaşadığını gösterir. Bu önemli bir rüyadır ve sizi bu duyguya iten sebepleri bulup, çözmeniz gerekmektedir. Rüyanızda gördüğünüz çürümüş ceset hayatınızda ele alınması gereken, dikkat gerektiren bir duruma işarettir. Bu rüya esas olarak hayatınızda çok şey almak, elde etmek değil, gerekli ve yararlı olanları almak gerektiğine dikkat çeker. Bozulmamış ceset görmek, mezardan çıkan, çıkarılan bir ölünün cesedinin bozulmadan kaldığını görürseniz bu uzun ömür, süreklilik ya da korkusuzluk işaretidir.

Rüyada ceset taşımak, ceset taşıdığını görmek reel hayatta yaşamınızın bir yönünde yapmak istediğiniz köklü bir değişilik arzusu içinde olduğunuzu, eski yön ya da alışkanlığınıza son vermek arzusunu temsil eder. (not: burada anılan tabutsuz olarak ceset taşımaktır. Tabutla ölü taşımak için tabut sayfasını inceleyiniz.) Rüyada tahnit, tahnitçi, tahnitçilik ölü bir ilişki, bir durum veya düşünceyi yeniden canlandırmanız gerektiğini işaret eder. Tahnit nedir ; ölünün bozulmaması için yapılan ilaçlamaya denir. Tahnitçi bu işlemi yapan kişiye denir. Not burada anılan ölmüş insan, insan ölüsü, insan cesedi, hayvan ölüsü anlamındadır. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada ölü görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

5 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir