Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Ceza Görmek

Rüyada ceza görmek ne demektir?

Rüyamda okuldan bir öğretmenim bana sınavda düşük not aldım diye ceza vermek istiyor, bende “haklısınız öğretmenim, cezama razıyım” diyorum ve dediğim an yerden bir yılan çıkıyor, uçuyor, tekrar yere giriyor, sonra benim üzerime atlıyor, atladığı an çok acı çekiyorum.

Gözlerimi açtığımda vücudumu göremiyordum, evet dokunduğumda  hissediyordum ama göremiyorum, “öğretmenim, ben ne yapacağım şimdi” diye ağlıyordum, o da bana uzun kolu kazak ve etek gösterdi “bunları giyersen kimse senin vücudunun görünmediğini anlamaz” diyordu bende alıp giydim, sonra her şey gitti annem çıktı, annem bana anne vücudum görünmüyor diye gösterecektim ki annem “görünüyor işte” dedi baktığımda gerçekten görünüyordu . Lütfen bana yardım edin bu rüya kafamı çok karıştırdı, bir an önce cevaplayın lütfen. Eda.

Rüyada ceza almak nasıl yorumlanır?

Eda merhaba. Rüyada ceza almak, cezalandırılmak sizin yaptığınız bir iş, bir hareketten dolayı utanç ve suçluluk duyduğunuzu ifade eder.

Öğretmeninin sana ceza vermesi büyük ihtimalle eğitim yaşamınla ilgili bir sorumluğu yerine getirmediğine işaret etmektedir. O sırada yerden çıkan yılan gizli korkularının açığa çıktığını temsil etmekte, rüyanın devamı ise açığa çıkan bu gizli korkularınla yüzleştiğinde önce bir şaşkınlık yaşayacağını sonra her şeyin normale döneceğini göstermektedir.

Rüyada ceza görmek konusunda diğer bilgiler

Rüyada birine ceza vermek, birini cezalandırmak sizi üzen, sıkıntıya sokan birisi hakkında gizli bir öfke beslediğinizi işaret eder. Rüyada kendini cezalandırmak rüyayı gören kişinin yaptığı bir şeyden büyük bir pişmanlık duyduğuna delalet eder.  Rüyada idam cezası almak, idam cezası aldığını görmek sizin dışınızdaki kimi sebeplerle ortaya çıkan bir durum nedeniyle başınızın ağrıdığını gösterirken bu ceza sonucu idam edilirseniz başkaları yüzünden zarara gireceğiniz anlamına gelir. Rüyada haksız yere cezalandırılmak veya işlemediği bir suçtan dolayı ceza aldığını görmek rüyayı gören kişinin gerçek hayatında bazı şeyleri çevresine net ve doğru olarak anlatamadığını, kendini iyi ifade edemediğini gösterir.

“Rüyada Ceza Görmek” için 5 yanıt

rüyada sarhoş biri benim evime girmek istiyor bende evden kovuyorum rütbeli bana gelip para cezası kesiyor bu ne anlama geliyor

Rüyada cezalandırılmak
Ben Ayşegül, ana okulu öğretmeniyim, 19 yasindayım ailemle Londra’da yasiyorum. Bir maç haftaya kadar rüyamda babamla tartıştığımı gordum ve bir kac gun once ruyamda babam beni cezalandiriyordu, beni bir odaya kitlemisti. Bunun anlami manasi nedir?

Ayşe merhaba, rüyanızda babanız ile tartışmanız aslında sizin başkalarını suçlama gibi kötü huyunuz olduğunu göstermekte ve bu huyu hemen terk etmeniz ve yolunda gitmeyen işlerinin sebebini sakin bir kafa ile araştırmanız gerektiğini simgelemektedir. Rüyada cezalandırıldığını görmek ise rüyayı görenin yaptığı bir iş veya bir davranıştan dolayı utanç ve suçluluk duyduğunu anlatır.

Rüyada bir arkadaşim bana “motoru şuraya park et” diyor, bende motoru oraya doğru sürerken kemerimi takmadığım aklıma geliyor. Sonra moturun önunde ( ibrenin olduğu yerde ) mavi bir kağit oluyor sonra motoru park ediyorum. Parkta iki tane sari cizgi var (park edilecek alani gösteren) sonra o ceza vereni görüyorum işte sonra elimde ceza aliyor ve bakiyorum 227€ yaziyor toplam.

Rüyamda liseden eski bir ogretmenimi gordum okuldaydim bende.Ogretmenim beni yanina cagiriyordu. Gidip depodan 1.6 siyah bir boya getirmemi istiyordu. Bende gidip getiriyordum ki deponun onunde sira birikmisti. Ben de beklerken bir sarki mirildaniyordum. Yanimda oturan kiz bana biraz ilgi duyarmiscasina seyler soyluyordu. Dokunuyordu. Ben takilmayip kalemi alip goturuyordum ogretmenime. Sonra kalemi acip ceza verdigini birilerine bıyık cizmeye basliyordu ogretmenim ister istemez gulumsuyordum ve rüya bitiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir