Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Çığlık Sesleri Duymak

Rüyada çığlık sesleri duymak neye delalet eder?

Ben limonata, 20 yaşında bir bayanım. Bekarım erkek arkadaşım var, lisede son sınıf öğrencisiyim. Şu an ki ruh halimden söz etmek gerekirse uyanalı hemen hemen yarım saati geçmesine rağmen hala üzerimde rüyanın etkisi var hem uyku mahmurluğunun hemde büyük ölçüde rüyanın. Benim annem 4 5 kez şizofren krizi geçirdi kısa zaman önce 1 kez hastanede yattı. Rüyamda gördüğüm şey şuydu; önce eski taşındığımız evden kesitler gördüm hiç taşınmamış gibi orada duruyorduk, annem babam tüm kardeşlerim vardı, sonra eşyaları toparlıyorduk orada bitti. Daha sonra ben küçükken köyde oturuyorduk, çocukluğumun geçtiği yerde arkadaşlarımla köyümüzde dolaşıyorduk, rüyamda şimdiki yaşımdaydım.

Birden staj yaptığım anaokulundaki çocukların mahallede oyun oynadıklarını gördüm, yanlarından geçiyordum gülümseyerek, o anda ablam yanıma gelip telaşlı bir şekilde “hemen birini seç” dedi, bende korkuyla “neden, ne için” dedim, “mezarlığa götüreceğiz” dedi, bende “saçmalama olmaz” demeye kalmadan bir çocuk seçti “al hadi bunu, zayıf olsun” diye konuştu, bende itiraz ettim, “onun annesi çok pimpirikli bir kadın, kesinlikle olmaz” deyip başka çocuklara göz atmaya başladım, ne olduğunu anlamamıştım. Daha birini seçmeden mahalleden çığlık sesleri geldi, koşuşturup duruyordum, arkamdan bir sürü akıl hastası kovalıyordu, hepsinin görünüşleri çok korkunçtu, saçları kabarmış ağızlarından sular çıkıyordu, bunun bir rüya olduğunun farkındaydım, o anda uyandım, çok geçmeden yine dalıp aynı rüyanın devamını görmeye başladım, bu sefer sanırım hastane koridorundaydım, içlerinden birisi beni tutmuştu, kaçmaya çalışıyordum ağlamıyordum sadece oradan kurtulmak istiyordum, yanıma bir bayan geldi ona sanırım “sen kaç” dedim, “beni bırakmıyor” dedim ve “bırak” diye bağırıyordum, gerçek anlamda da uyanmak istiyordum ve uyandım, çok korktum üzerimden atamadım ve sizinle paylaşmak istedim. İlginiz ve emeğinin için teşekkür ederim.

Rüyada çığlık sesleri duymak neye yorumlanır?

Sevgili limonata, gördüğün rüya çok değerli olup içinde bulunduğun ruh halinin analizini yapmaktadır. Umarım yazacaklarım işine yarar. Eski taşındığınız evi  ve köyde olduğunu görmen, geçmişe, geçmişin o kaygısız günlerine olan özleminin net bir ifadesidir. Günlük yaşamında sert sorunlar ve stres çeken kişiler genellikle çocukluk dönemini, çocukluğunun geçtiği yerleri görürler.

Ana okulundaki çocukları gördüğün kısımdan sonraki bölüm ise şu anki yaşamında yaşamın acımasızlığı, dertler ve sıkıntıları simgelemektedir. Olayları birer birer incelemek gereksiz, ablanla geçen konuşma, insanları kovalayan akıl hastaları, hastanede olduğunu görmen, reel yaşamda şu anda içinde bulunduğun sıkıntıları farklı senaryolarla göstermektedir. Sabır ve dua ile bu dönemi atlatıp, kendi yaşamını kuracaksın. Allah yardımcı olsun. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada çığlık görmek sayfasını ziyaret etmek ilginizi çekebilir.

“Rüyada Çığlık Sesleri Duymak” için 3 yanıt

Arkadaşım rüyasında beni karanlık bir yerde ellerim bağlı çığlıklar atıp ağlarken görmüş. 41, Kadın, boşanmış, bankacı.

Adim izlem. 46 yasindayim, 3 cocuk annesiyim, ev hanimiyim, yurt disinda yasiyorum, sıkıntılı bir donem geciriyorum.
Dun gece sabaha karsi uyandim, bir muddet uyanik kaldim, sonra sanirim tekrar uyumusum. Rüyamda odamda uyanikken oldugum sekilde yatarken gordum kendimi ve ayagimdan biri tuttu, vefat eden dedemin bana her zaman soyledigi tabir ile “bilibili hadi kal” duydum. “dede” diye sevinçle gozumu actim ama kapkaranlikti, yuzunu goremedim ama karanlikta bana dogru geldigini hissettim ve birden korkup ciglik attim. Attigim cigliga da uyandim ama uyaninca ben uyanik degil miydim, bu ruya miydi gercek mi sasirdim. Fakat uyandigimda o korku hali yoktu hatta icimde bir sevinc vardi dedem geldi diye ama sonra geldiyse neden karanlikti diye dusunup durdum. Ruyami yorumlar misiniz lutfen? tesekkurler

İzlem merhaba, görmüş olduğun rüyanın temel unsuru rahmetli dedeni görmüş olmandır; karanlık, çığlık ve diğer unsurlar anlamı güçlendiren mana taşımaktadır. Bir insanın rüyasında ölen dedesini diri görmesi rüyayı gören kişini gerçek hayatta karşı karşıya olduğu bir sıkıntı ya da zorluğu aşmak için bilgi ve görgüsüne güvendiği birine ihtiyaç duyduğunu ifade eder. Rüyadaki gelişmeler senin bir şeyler danışmak istediğin, sana yol göstermesini beklediğin, güvenebileceğin biri konusunda bazı endişelerin olduğunu ifade etmektedir. Umarım sıkıntılarını en kısa sürede atlatırsın. Dua, sabır ve gayretle inanın bunları aşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir