Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Çıkışı Aramak

Rüyada çıkışı aramak neye işaret eder?

Rüyamda içinde çeşitli hanelerin oturduğu, benimde oturduğum bir bina içerisinde dışarı çıkışın olmadığı ve katlar arasında geçiş yapsanız bile aynı noktaya gelindiğini ve çıkış yolunun olmadığını fark ettim. Bu durumun içgüdüsel olarak bir olayların meydana geleceği düşüncesi ile gerek bina içerisindeki insanlar, gerekse ailemi korumak amacıyla içgüdüsel olarak bu durumun normal olmadığını insanlara anlatmak ve onları uyarmak gayreti içerisinde olduğumu fark ettim ve onlara da fayda sağlamak amacıyla çeşitli varyasyonlarla çıkış yolu arıyordum. Bu arada kalabalık bir katta bulunan insanlara durumu anlatmaya çalışırken aşağı katlardan bir tehlikenin bize doğru yaklaştığını fark ettim ve insanların uzaklaşmaları gerektiğini söylemeye çalışıyordum. Bu arada aynı katta kız kardeşimi de gördüm ve bu durumu ona da anlatmaya çalışırken gelen tehlikeli kişilerin çok yaklaştıklarını hissedince bina boşluğundan sanki diğer binanın bir katına geçiş sağlamıştım ki bulunduğum yerin ara kat olmasına karşın iki tarafı açık çatı katı gibi içerisinde turşu bidonları veya gereksiz bir şeylerin konduğu bir yer olduğunu gördüm ve diğer binada bulunan kız kardeşime seslenip bu durumdan kurtulacağımızı ve onu da alacağımı sesleniyordum.

Bu arada bulunduğum yerin aslında çokta çıkışa benzeyen bir yanı yoktu ve her iki taraftan düşman denilebilecek kişilerin geldiğini ve köşeye sıkıştığımı, o anda bu kovalamacanın asıl hedefinin ben olduğumu hissettim. Kaçacak hiç bir yer kalmamıştı artık. Bana karşı gelen kişiler “bu muymuş” gibi sözler ediyordu. Derken biri “hadi öldürelim onu” falan derken bana ateş etmeye başladılar, vuruldum ve arkam duvara yaslı vaziyette yere çöktüm ama hiçbir acı hissetmiyordum. Kendimi kötü hissetmediğim halde sanki çok kötü bir durumdaymışım gibi gözlerimi bilinçli olarak çok az açıyor ve karşı tarafa ölmek üzere izlenimini veriyordum. Liderleri geldi ve ona bakınca onun deccal olduğunu fark ettim ve kendi içlerinde benimle “bu muymuş” gibi sözler ederek dalga geçiyorlardı. Deccal olan iki eliyle başımı tuttu ve hemen ölmemem için sanki biraz daha zevk almak itermiş gibi “bana bağlan, gitme burada kal” diyordu ve kendi kontrolümde olmadan sağ elim titremeyle belli belirsiz hareketler etmeye başladı.

Son bir kendi gücümle işaret parmağımla onu göstererek ona bir şeyler yapacağımı falan söylemeye çalışıyorken, beni etkisi altına aldığını ve kısa bir an dahi olsa beni ölümden geri çektiğini düşünmesi sebebiyle çok mutlu oldu. Gülüşmeye başladılar, daha sonra gözlerimi açıp açamadığımı sordu ve ben tepkisiz kalınca kendi elleriyle gözümü açtı ve cansız bir görüntü olduğunu düşündü. Bu arada farklı bir yerden hareketlilik olunca o yöne ilerlediler ve “bu nasılsa geberir” gibi bir şeyler söylediler ve gittiler. O kadar kurşunla bunları bile konuşuyor olmamam gerekirdi ya rüya işte. Bu arada kafamı sola çevirdiğimde sokak çatışmaların olduğunu ve polis arabalarının sirenlerinin ışıklarını fark ettim. Aslında bu normal bir sokak çatışması değil de düşmanla polislerin bir birlerine ateş ettikleri bir ortam gibiydi ve geceydi.

Daha sonra polislerin olduğu yerde ambulansında olabileceğini düşünerek o yöne doğru yürümeye başladım. İlk gittiğim polis gurubunun orada “ambulans yardım edin” diye seslendiğimde burada olmadığını ve diğer sokağa doğru ilerlememe mi işaret etti. Sokakta yürümeye devam ederken birkaç yüz gördüm, halime hiçte üzülür bir durumları yoktu ve daha çok şaşkın gibiydiler. Oraya vardığımda oradaki polise ambulans diye sorunca benim yüz yüze muhatap olduğum polis değil de diğeri boş ver onu gibi bir şeyler söyledi ama muhatap olduğum polis onu dinlemedi ve onun peşinden gitmemi istedi. Giderken bir ambulansa işaret etti ama durmadı ve biraz daha ilerledik, seyrek olarak çatışmaların olduğu bir alanda bulunan ambulansa yöneldi, ben bu arada gücümün iyice azaldığını hissettim ve Allah’ım lütfen bunu anneme yaşatmayayım diye dua ediyordum, tam ambulansa vardım bayıldım ve bu esnada rüyamdan uyandım. Biraz uzun oldu ama o kadar netti ki her şey kalkıp unutmamak için yazdım. Değerli yorumunuzu bekliyorum.

Rüyada çıkışı aramak tabiri

İbrahim merhaba, bu çok uzun rüyayı böylesine güzel ve düzgün cümlelerle detaylı bir şekilde gönderdiğin için teşekkür ederim. Biliyorsunuz Batı dünyasında rüyanın bilimsel açıklaması olarak “kişinin iç dünyasının uykudaki yansımasıdır” tanımı kabul görmektedir. İşte senin rüyanda bu tanıma tıpatıp uymakta ve gerçek yaşamında kendin ve ailen için derin kaygılar taşıdığını, kötü insanlar ve kötülükler karşı kendini emniyette hissetmek istediğini anlatmakta, Allah’a sığınarak ve yapman gerekenler sorumlulukları yerine getirerek bunlardan uzak duracağını ifade etmektedir.

Rüyada çıkış görmek sayfasında anlatıldığı gibi rüyada çıkış aramak rüya sahibinin gerçek hayatında büyük endişeler taşıdığını ve kendini bir tehlikenin içinde gördüğünü anlatır, bunlara bir çere aradığını gösterir denilmektedir ki bu durum sizin ruh halinizi yansıtıyor.

“Rüyada Çıkışı Aramak” için bir yanıt

Rüyada bir yerin çıkışını aramak, çıkışı görmek konularında deneyiminiz varsa paylaşmanızı bekliyoruz. Lütfen bir kaç dakikanızı ayırıp ekleyin, bu bilgi belki de bir arkadaşınızın işine yarayacaktır, unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir