Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Çilek Yediğini Görmek

Rüyada çilek yediğini görmek ne demektir?

Rüyamda anneannemin evindeyim yanımda anneannem, teyzem, dayım ve erkek arkadaşım da var. Bir nedenden dolayı erkek arkadaşıma kızıyorum ve eşyalarımı alıp üst kata çıkıyorum. Onlarda beni takip ediyor. Daha sonra camı açıyorum dışarıda yağmur yağmış ve hafif hafif yağmaya devam ediyor. Bahçede çilek var ve dalları cama çok yakın. Dallarında yağmur damlacıkları var bu beni çok hoşnut ediyor. Uzanıp bir kaç tane yiyorum. Daha fazla yemek için dışarı çıkıyorum teyzem arkamdan anneannemin kızacağı konusunda beni uyarıyor.

Dışarı çıkıyorum hava akşam olmak üzere gibi, sokakta sonu görülmeyen masalar kurulmuş. Bir masaya gidiyorum ve iki tane boş sandalye buluyorum. Birine oturuyorum diğerini ise teyzeme tutuyorum. O sırada birileri bana orada yemek yiyemeyeceğimi söylüyor. Meğer o masalar ikiye ayrılmış. Bir tarafta bizim halk var diğer taraftaki masalar ise ülkemize yabancılar gelmiş onlar için özel hazırlanmış. Ben de yabancıların masasındayım. Diğer masaya geçmek için bakıyorum ama oradaki yemekler güzel değil. Oturduğum masadaki yabancılar doyduklarını ve çok fazla yemek kaldığını benim onlarla yiyebileceğimi söylüyor. Bende oturup yiyorum. Yemekte pilav ve et var. ikisi de çok lezzetliydi.

Bu rüyayı Sabah 7 de uyanıp tekrar yattığımda gördüm. Ruh halim korkulu ve gergindi. Uzun bir rüya oldu Çok fazla detay içeriyor. Yorumlarsanız sevinirim.
Yaş: 22
Cinsiyet: Bayan
Meslek: öğrenci

Rüyada çilek yediğini görmek neye yorumlanır?

Rüyanız, erkek arkadaşınız ile aranızda kimi çözülmemiş meseleler olduğunu işaret ederken, bunların çözülebileceğini ve önünüzde güzel bir yaşam olduğunu ifade etmektedir.

Rüyada çilek görmenin oldukça güzel manası vardır ve çok istediğiniz bir şeye yakında kavuşacağınıza işaret eder. Rüyada çilek yemek ise gönül hayatınızda mutluluklar yasayacaksınız demektir.

Rüyada yemek yediğini görmek  konusunda ana tema ne yenildiği değil; yemeğin kimlerle, nasıl, nerede, ne zaman, neden yenildiği ya da pişirildiğidir. Çünkü bu bilgiler yemek rüyaları konusunda önemli mesajlar taşırlar. Öte yandan elbette ne yenildiğinin tabiri de incelenmelidir. Günümüzün önemli rüya yorumcuları bu konuda fikir birliğine tam varmamış, bir grup nasıl yenildiği, pişirildiği önemli derken diğer bölüm ise ne yenildiği önemlidir demektedir.

Rüyada yalnız yemek, tek başına yediğini görmek yalnızlık, depresyon, dışlanmışlık, reddedilmişlik işaretidir. Aile bağlarının kopukluğunu ve sosyal iletişimin zayıf olduğunu da işaret edebilir. (anladığım kadarıyla teyzeniz için yer tuttunuz ama henüz o gelmedi, yalnız yemeye başladınız)

“Rüyada Çilek Yediğini Görmek” için 2 yanıt

Selam, benim kaynanam yuzunden kocamla kavga ettik ve oda boşanma davasi açmış. Bende rüyamda kocamin evine dondugumu fakat kaynanamın benimle konuşmadigini, kocamin ayri evde uyudugunu, bense o evde ev sildigimi sonra bahçede fındık agacinin dokulmuş yapraklarini supurdugumu gordum. O evde kimse benimle konuşmuyor. Sonra bir masa etrafinda oturmuşum birileri var, kendi yaşıtlarm ama tanimiyorum. Sonra iki tane yeni evli kız gordum, onlarla sohbet ediyorum, çok sevecenler guzeller, kaşlari ince, guzel kızın biri erkek gibi hani delikanlı kızlar olurya oyle. Sonra kaynanamı gordum benimle konuşmuyor ama masaya bir şeyler getiriyor, dondurma yaninda da dilimlenmiş çilek yiyoruz.

Aysu merhaba, lütfen ilk önce rüyada eşini görmek sayfasını okuyun. Orada göreceğiniz gibi rüyanızın temel mesajı onunla aranızda halletmeniz gereken bazı meseleler olduğunu göstermektedir. Bahçede fındık ağacı yapraklarını süpürmeniz aslında yaşadığınız bir olay hakkında bir sorgulama içinde olduğunuzu anlatmaktadır çünkü rüyada yaprak süpürmek kişinin yaşadığı bir hayal kırıklığı hakkında bazı sorgulamalar yaptığını ve hatanın kimde olduğunu araştırdığını temsil eder.
Rüyanın devamında gelişen olaylar özellikle kaynananız ile bazı münakaşalardan sonra aranızın düzeleceğini ve aradığınız huzur ve mutluluğa kavuşacağınızı ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir