Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Çim Görmek

Rüyada çim görmek neye delalet eder?

Rüyamda bir parktayım ama bu park normal hayatta bildiğim bir park değil, rüyadaki park çok büyük, çok güzel. İçinde binlerce büyük ağaç var, kocaman havuzunda renk renk balıklar yüzüyor ve oyun parkı kısmında onlarca salıncak, kaydırak ve bilmediğim bir sürü oyun aletleri var. Parkta yeğenimi salıncakta sallarken çimlerde tek başına dolaşan bir kuzu dikkatimi çekiyor “Allah Allah, bu kuzu şehrin ortasında ne yapıyor? buraya nasıl gelmiş” diye düşünürken bir park görevlisinin eline ne geçirirse kuzuya atmaya başladığını görüp hemen yanlarına koşuyorum ve görevliye “bu küçücük hayvana bunları atmaya utanmıyor musun? günahtır, ya attığın bu şeyler hayvana gelirse, ya ona bir zarar verirsen” diyorum.

Görevli “abla konu bildiğin gibi değil, yandaki apartmanda oturan bir aile çocuklarına bu kuzuyu almışlar, sabah çocuklar okula giderken kuzuyu bu parka bırakıyorlar, kuzu akşama kadar bu çimleri yiyor, akşam olunca kuzuyu alıp evlerine götürüyorlar” diyor. Bende “bak işte ne güzel, bunun ne zararı” var diyorum. Görevli “abla, bu kuzu çimleri kurutuyor ve çimlerin üzerine kaka yapıyor, bazı insanlar ve amirlerim buna kızıyor, o nedenle bu kuzuyu çimlerde uzaklaştırmaya çalışıyorum” dedi. İşte böyle bir rüya gördüm, hayırdır. 25, kadın, nişanlı, yönetici asistanı olarak çalışıyorum.

Rüyada çim görmek yorumu

Rüyada çim görmekDidem selam, gerçekten çok ilginç bir rüya görmüşsün ve sanırım gerçek hayatta karşılaştığın bir olayın yansıması değil. ( böyle bir olayı gerçekte yaşadıysan onun yansıması olabilir. Çünkü ben evinde ördek besleyip, bu ördeği parkta gezdiren bir aileye şahit olmuştum. İşin ilginç yanı o tarihte ördek sahiplerinin sözünü dinliyor, ördeğe gel dediklerinde geliyor, otur deyince oturuyordu ve çocuklarım ördeğe hayran kalmışlardı)

Rüyada park görülmesi yorgunluğa işaret olup rüyayı gören kişinin dinlenmeye ihtiyacı olduğunu gösterir. Yeğenini salıncakta salladığını görmek yakında alacağın bir kararın gerçek yaşamında senin dışındaki insanları da etkileyeceğini temsil ederken çimlerin üzerinde gördüğün kuzu ise dikkatli olmanı gerektiren bir durumun varlığına işaret eder. Rüyada kuzu görülmesi kişinin uyanık yaşamında çevresinde dost olarak gördüğü ve güvendiği birinden bir zarar görme ihtimali olduğunu gösterir ve buna karşı uyanık olması gerektiğine delalet eder.

Rüyada çim görülmesi rüyayı gören kişi ve ailesi için ferahlık işaretidir, kişinin dertlerinden ve sıkıntılarında kurtularak bolluğa ve feraha ereceğine alamettir. Yeşil çimler murada ermeye ve büyük bir mutluluk yaşamaya işarettir. Kuru çimler ise kişinin eline geçen fırsatları iyi değerlendiremeyip büyük sıkıntılar geçireceğine işarettir. Bozuk çimler aynı zamanda bir rahatsızlık işaretidir. Rüyada hazır çim veya diğer adıyla rulo çim görmek veya bir yeri hazır çimle kaplamak kişinin aradığı refaha kolay bir şekilde kavuşacağına delalet eder.

“Rüyada Çim Görmek” için 2 yanıt

Rüyada Çimde Hayvan Kakası Görmek
Rüyamda evimizin önündeki bahçenin kocaman kocaman hayvan kakası ile dolu olduğunu gördüm. Bunlar köpeğimin ve kedilerimin kakası idi, hemen kapı önündeki toprakta başlıyordu. Devamında başka bir eve taşındığımızı, gri yavru kedilere mama yedirdiğimi görüyorum ancak biri hareketsiz, yüz üstü yatıyor, ölmüş mü diye elliyorum. Mamayı yiyorlar. Başka kediler ve oynayan siyah yavru fareler de var. Sanırım onları da besledim. Sonra bu hayvanları hangi odaya koyacağımı düşünüyorum.

Nurdan selam, gördüğünüz rüya gerçek hayatta üstlendiğiniz sorumlulukların büyük olduğunu ya da taşıyamayacağınız kadar yükün altına girdiğinizi ve bu yükün sizi bunalttığını göstermekte, belkide bu yük ve sorumlulukların sizin ruhsal, psikolojik ya da fiziksel özgürlüğünüzü kısıtladığını ve gezmek, eğlenmek gibi yapmak istediklerinize mani olduğunu anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir