Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Çin’e Gitmek

Rüyada Çin’e gitmek neye işaret eder?

Rüyamda bir grup ile birlikte Çin’e seyahat ettiğimi ve Pekin’i gezdiğimi gördüm. Tur rehberi bize Çin’in kadın yöneticisinden bahsediyordu ve Çin’in düşmanlarını anlatıyordu. Otobüsle gezerken bir yerde durmak istedik, burası deniz kenarıydı ve deniz muhteşem görünüyordu. Ancak birden beyaz martı veya güvercin benzeri kuşlar sürüler halinde bize doğru gelmeye başladılar. Boyunları turkuaz ve çivit mavi renkliydi ve çok asil duruyorlardı. Tur rehberi otobüsten inmememizi istedi. Bu kuşların Çin’i istila etmek isteyen düşman devlet adamı tarafından gönderildiğini belirtti. O sırada çok net değil ama bizim kendi devlet adamlarımızdan bazılarına pembe ve mavi heykeller hediye edildiğini de hayal meyal hatırlıyorum.

Biz bir kaç yer gezdik, hiçbirinde para ödemedim. Ancak bizi gezilecek başka bir yere getirdiğinde giriş ücreti çok yüksek olduğu için bizim ödememiz gerekti. Benim cebimde bozukluk olarak bir liralardan oluşan on lira ve yine metal ancak bir tanesi on liraya denk gelen iki metal para daha vardı. Gişede sorduk, giriş ücretinin 80 lira olduğunu öğrendik. 50 liram eksikti, daha sonra bir arkadaşım bana borç verdi. 100 lirayı gişeye uzattı ancak gişedeki adam Türk parasını bilmediği için ne kadar tuttuğunu öğrenmek için bilgisayara baktı ve bizim söylediğimiz kura yakın bir kur söyledi. Daha sonra bileti ve para üstünü elime aldığımı hatırlıyorum.

Birden eşim yanımda belirdi ve beraber yürümeye başladık. Girdiğimiz yer çok yüksek kubbeli, mermerlerin ve değişik süslemelerin olduğu eşsiz bir binaydı. Ben burası neresi acaba diye düşünürken, burasının bir Çin hamamı olduğunu fark ettik. Eşim bir sebepten geri kaldı ben ilerledim. Uzun ince yürüme yollarının kenarları su havuzları ile doluydu. Havuz kenarlarında ara ara kendilerini havlularla sarmış Çinli keşişleri andıran saçları tıraşlı adamlar oturuyordu, hiçbirinin yüzünü görmedim hepsi arkası dönük vaziyetteydiler.

Biraz ilerlemek istedim. Bembeyaz ve çok yoğun bir su buharı bulutunun, (bulutun sınırları çok netti, ve bilinçli hareket ediyor gibiydi) bana doğru diz hizasında havada süzülerek geldiğini gördüm. Biraz endişelendim. Geri döndüm, eşim arkada belirdi ve beraber bulutçukların arasından yürümeye başladık. Daha sonra gezerken birisini gördü ve “buraya gel” dedi. Ben merak edip o tarafa doğru gitmek istedim. Baktım küçük bir bomba var. Hemen eşime doğru gittim. o da elleriyle kulaklarını kapatmış, bombanın patlamasını bekliyordu. Ancak şükür patlamadı. Daha sonra elinde küçük bir mushaf gördüm. Onu merak ederken “burada bu okunmaz” o yüzden aldım dedi. Adamın birinin elinden almış.

Biz devam ettik. Hamamın çıkışına doğru bazı adamlar oturuyordu. O adamların bazı yiyeceklerini de bizim yiyeceklerimiz ile değiştirdiğini gördüm. Çikolata bırakıp üzüm aldı sanırım. Ya da çikolatayı sadece gördüm. Ben ona hesap sordum “niye böyle yaptın” diye. Ancak o sadece gülümsedi. Daha sonra telefonla konuşmaya başladı ve kendimizi annemin evinde bulduk. Ben “tüh dedim. Daha çok yer gezebilirdik” diye düşündüm. Eşim annemle konuşurlarken uyandım. Hayır olsun inşallah. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Yaş: 39, Medeni Hali: evli, iş: Yazar, Ruh hali: Biraz endişeli.

Rüyada Çin’e gitmek nasıl yorumlanır?

Değerli okurum. Rüyanızda bir çok olay geçiyor, birden fazla unsur var ancak rüyanın ana teması Çin’e gitmek, Çin’i gezmektir ve bu olaylar Çin’de geçmektedir.

Rüyada Çin’i görmek rüya sahibi insanın hayatında kendini bazı yeni gelişmelere hazırlaması gerektiğini ya da seyahat isteğini işaret eder. Çine gitmek rüyayı gören kişinin sıkıntılarının bitmesine ve bundan sonra yüzünün artık güleceğine rivayet edilir. Çin’de olmak veya Çin’de gezmek kişinin iş hayatında yükselmeye ya da daha yüksek mevkide başka bir işe geçmeye de işaret edebilir.

Rüyada geçen olaylardan bazıları başlı başına önemli anlamlar taşımaktadır. Bunlardan bazıları:

Rüyada bomba görmek tehlike anlamına gelir. Mutluluğunuzun tehlikeye girmesi, sorunlar yaşamak, mutsuz olmak anlamlarına gelir. Tüm davranışlarınıza daha fazla dikkat göstermeniz gerektiğini işaret eder.

Rüyada mushaf yani kitap halinde Kuran görmek bütün iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Çok hayırlı bir rüya olan Kuranı Kerim Tanrı tarafından korunduğunun ifadesidir. Hasta bir kişinin rüyasında Kuranı Kerimi görmesi iyileşmesi anlamına gelir.

Sonuç olarak gördüğünüz rüyanın gerçek hayatınızda bazı tehlikeli durumlara dikkat etmeniz halinde hayatınızın güzel gelişmelerle dolu dolu geçeceğine işaret ettiği söylenebilir.

“Rüyada Çin’e Gitmek” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir