Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Çıplak Olduğunu Görmek

Rüyada çıplak olduğunu görmek ne demektir?

Rüyalarımda sık sık kendimi çırılçıplak olarak görüyorum. Bazen otobüs durağında çırıl çıplak otobüs bekliyorum, bazen çıplak olarak bakkala markete gittiğimi, çoğu zaman evde tek başına çıplak olarak dolaştığımı görüyorum. Bu normal midir? Bunun anlamı nedir.

Rüyada çıplak olduğunu görmek yorumu

Sabah kalkmışsınız otobüs durağına doğru gidiyorsunuz, otobüse binip ise gideceksiniz, hayatınızda her şey yolunda gitmekte, kafanızı ağrıtan en ufak bir sorununuz yok, çok mutlusunuz, iste tam bu anda rüyada kendinizi çırılçıplak görseniz ne yapardınız? herkesin ortasında otobüs durağında üstünüzde elbiseniz yok? tamamen ya da yarı çıplaksınız sokağın ortasında insanların gözünün önünde. Üzülmeyin bu tür rüyalar yaygın bir şekilde görülmektedir. Rüyada çıplak olmak gerçek yaşamdaki hayat tarzınıza paralel olarak mana taşır, hayat tarzınıza göre yorumu yapılır.

Toplumun huzurunda çıplak olduğunu anlayıp bundan dolayı mahcup olmak, insanın zor duruma düşüp, incinmesini ve utanma duygularını temsil eder. Belkide insanların öğrenmesini istemediğiniz bir sırrı onlardan saklamaktasınız.

Mecazi anlamda izah etmek istersek, insanın giydigi elbise bir perde gorevi gorur, insanın vücut hatlarını dısarıya kapatır, insanın bir ayıbı varsa onu saklar, baskasına gostermez, bir perde gibi birseylerin uzerini kaplar onun gorunmesini engeller, onun altındaki sırrı siz goremezsiniz, biz burada simdi insanların bir zayıflıgından, hatasından, kusurundan, ayıbından veya sırrından soz ediyoruz.

Sizin giydiginiz bu elbise sizin kim oldugunuzu veya kimliginizi saklar, elbise ile siz baska bir kimseyide saklayabilir, onun kimligini gorunmez hale getirirsiniz. Ama elbise giymezseniz, herseyinizle apacık ortada kalırsınız, saklayacak bir sırrınız, gizleyecek bir seyiniz kalmaz, tamamen korunmasız hale gelirsiniz. Bu sekilde ruyada cıplaklık sizin kendinizi topluma karsı oldugunuz gibi degilde, istemediginiz bir sekilde gosterdiginizi temsil eder.

Bu kaygınız bılhassa baskalarını etkilemeye calıstıgınız zaman dahada ortaya cıkar, belirgin hale gelir, belkide su anda yeni bir ise girdiniz, veya yeni nisanlandınız ve karsınızdaki kisiyi cok etkilemeye calısıyorsunuz ve bundada basarılı olacakmıyım diye bayagı kaygılısınız
Sayın RUYABUL okuyucuları, iste yorumunu yaptıgımız, bahsettigimiz bu cıplaklık ruyasını bu anda bu donemde görmeye baslarsınız.

Cıplaklık aynı zamanda herhangi bir durum karsısında hazırlıksız yakalandıgınızı belirtir. Ruyada kendini isyerinde veya okulda cıplak halde görmek, isyerinde o projeye yeteri kadar zaman ayırmadıgınızı, okulda ise sınava yeteri kadar iyi hazırlanmadıgınızı size belirtir, veya vereceginiz bır karar için yeteri kadar bir fizibilite =on hazırlık=calısması yapmadıgınızı belirtir. Belkide bir sucunuzun, kusurunuzun veya kabahatinizin baskasi tarafindan ortaya cıkarılıp topluma beyan edılmesınden korkuyorsunuz, belkıde baskalarının sızı kotu emellerıne alet etmelerınden korkuyorsunuz, veya ınternet kullanırken sıfrenızın baskalarının elıne gecmesınden dolayı bır kaygı duymaktasınız ???

Kendınız ruyada cıplak oldugunuzda cogu zaman etrafınzdakı hiç kımse donupte sıze bakmaz, sadece kendınız cıplak oldugunuzu gorursunuz, ruyada cıplak olmak sadece sıze ozgu bır duygudur, baska kımseyı ılgelendırmez. Eger ruyada hiç kımse donupte sızın cıplalıgınıza bakmıyorsa buda duydugunuz kaygıların gereksız oldugunu, yanı gereksız yere kendı kendınızı kaygılandırdıgınız sıze belırtır. Ortada fol yokken yumurta aramaya benzer bır durum veya hayatı mutlu degılde mutsuz sekılde yasamayı tercıh ettıgınızı gosterır.

Eger ruyada cıplak oldugunuzu gorupte bundan hiç utanmayıp bılakıs bundan gurur duyuyorsanız buda sızın lımıtsız bır ozgurluge sahıp oldugunuzu belırtır, saklayacak hiç bır sırrınız, kaygınız, kabahatınız yok manasına gelır, bu ruya bır nevı, durustluk, acıklık manasında tabır edılır, ınsanlara daha durust olmayı, daha acık, anlasılır olmayı tavsıye eder, yardıma ıhtıyacı olanlara yardım elını uzatın der, bencıl olmayın mesajını verır, ıste bunları yaparsanız ruyada kendınızı cıplak gormezsınız.

Belkıde hayatın gerceklerıne donmek ıstıyorsunuz, hayatta basarılı olmak ıcın kendınıze yanlıs bır yol buldunuz, ınsanların sızı tanımasını ıstıyorsunuz ama bunu yanlıs yontemlerle yapmaktasınız ?

“Rüyada Çıplak Olduğunu Görmek” için bir yanıt

selamünaleyküm. hayırlı günler/hayırlı akşamlar. rüyamda 2, eşimi çıplak gördüm. bir yakınımın düğüne gitmek için hazırlanmak üzere ölmüş teyzemin evine giriyoruz. 2, eşimin yanında kız kardeşimde var. kardeşime şunun üzerine bir şeyler giydirin diye sesleniyorum ve onlar gidiyor öteki odaya. o sırada bir perde kaldırıyorum ve altından kağıt içinde ama 2 ama 3 tane buruşturulmuş 10 luk buluyorum ve alıyorum. o sırada 1, eşim geliyor, 2, eşime saldırmaya kalkıyor. onu zorla dışarı çıkarıp birisiyle düğüne gönderiyorum. o gittikten sonra evden dışarı çıkıyorum, o sırada dayımın kızı bir kadınla geliyorlar ve düğüne gideceğiz ama paramız yok deyip benden para istiyorlar. ben sol cebimden mavilik olan para çıkartıyorum. ama onlar 10 ar lira ver yeter diyorlar ve bende içeriden aldığım paraları onlara veriyorum. ondan sonra ben dışarı çıkıyorum düğüne gitmek üzere. yolda giderken küçük oğlumu görüyorum, sarılıp öpüyorum ve o arkadaşları ile gidiyor. ben yola devam ediyorum. yolda giderken 2 çocuklu bir bayan görüyorum. bayan orta yaşlı, sarışın ve orta güzellikte bir bayan. beraber yürümeye ve bir taraftan da konuşmaya başlıyoruz. biraz yürüdükten sonra bayan ile el ele tutuşuyoruz ve birlikte yürüyoruz. bir işhanı gib bir yere geliyoruz. çok büyük bir tahta kapı çıkıyor karşımıza ve o kapıdan geçip düğüne gideceğiz. o esnada eşimin inlemesi ile uyandım. çünkü eşimde rüyasında 2 ölü adam görmüş ve korkmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir