Rüyada Çırak Görmek

Rüyada çırak neye delalettir?

Rüyada çırak görmekRüyada mahalle bakkalından borçla alış veriş yapıyoruz, annemle bakkaldan bir şeyler almışız, annem borca yazdırıyordu fakat bakkal çırağı “ustam yok ben veresiye veremem” diyordu. Annem sinirlenip “oğlum saçmalama, biz hep böyle alıyoruz ve aybaşında ödüyoruz, istersen veresiye defterine bak, adımızı görürsün” diyordu. Bakkal çırağı nuh diyor peygamber demiyordu ve papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyordu. Annem iyice öfkelendi ve “sana son defa soruyorum, veriyor musun, vermiyor musun, seninle uğraşacak zamanım yok” dedi, çocuk vermiyorum deyince annem alıp poşete doldurduğumuz malların çocuğun kafasına geçirdi, poşet parçalanmış, içindeki her şey yerlere saçılmıştı.

Annem “ustana söyle bir daha adam gibi birini dükkana bıraksın” dedi ve dükkandan çıktık. Bakkaldan çıkınca anneme “anne sen ne yaptın, böyle olur mu?” dedim. Annem “pekala olur, bunların dersini vermezsen yarın tepene çıkarlar” dedi. Burada uyandım. Bu neye işarettir? Şimdiden çok teşekkür ediyorum. 16, kadın, bekar, öğrenci.

Rüyada çırak görmek yorumu

Leyla selam, rüyada veresiye alışveriş yaptığını görmek rüyayı gören kişinin reel hayatında henüz karşılamadığı bazı ihtiyaçları olduğunu ancak parayı kontrol etmeyi öğrenip ileride sıkıntı yaşamamak için bu ihtiyaçlarını gözden geçirip önem sırasına göre karşılaması gerektiğini temsil eder.

Rüyada çırak görmek rüya sahibine kıymetli bir tavsiyede bulunur ve iyi bilmediği veya emin olmadığı bir konu hakkında yorum yapmaktan kaçınması gerektiğini işaret eder. Çırak olmak veya çırak olduğunu görmek kişinin bir şeyleri ispatlamak düşüncesinde olduğunu simgelerken, çıraklık yapmak çalışma veya okul arkadaşlarının beğenisini, saygısını kazanmak amacıyla kendini bir kanıtlamak zorunda hissettiğini ancak çoğu zaman bunun yanlış olduğunu gösterir.

Annenin aldığınız malları çırağın kafasına geçirmesi ise hangi şart altında olursa olsun öfkeye yenik düşmemek ve sonradan pişman olunacak bir şey yapmamak için her zaman kontrollü olmak gerektiğine yorulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir