Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Çitin Üzerine Çıkmak

Rüyada Çitin Üzerine Çıktığını Görmek Neye İşarettir?

Rüyamda kış mevsimi ve gecekondu gibi yerden alışveriş yapmış giderken 6 ile 8 yaş arası erkek çocuğu ile ilerlerken bir anda uluma sesi duyduk, çocuk “kaç abla kaç kurtlar saldırır” diyor ama kaçmak yerine bir bahçe çitinin üzerine çıkıp öylece duruyorum. Çocuk çoktan gitti, elimde poşetler ile çitin üzerinde ayakta hareketsiz dimdik duruyorum. Arkamda bir çok kurt var, bahçenin iç tarafında sarı kahve gibi bir kurt, sağda solda hep kurt var ama basta saldırmıyorlar.

Daha sonradan başının rengini görebildiğim bir kurt elimde pembe uzun uçları top gibi olan bir şeye uzanıyor. O sıra saldırı mı vardı yoksa korkumdan ben tepki verince mi bir şeyler oldu hatırlamıyorum. “İmdat” diye bağırıyorum, sesimde değişik ve çıkmıyor ama kimse gelmiyor. Sonunu hatırlamıyorum. Lakin yaralanmadım diye hatırlar gibiyim. Kurtlarda başta saldırmadı öylece duruyorlardı ve sanırım dikildiğim çit annemin komşusunun bahçesi idi. Anlamını nedir acaba?

Rüyada Çitin Üzerine Çıkmak Tabiri

Aden merhaba.

Rüyada kış mevsimi iyiye yorulmaz ve genel olarak hastalık, olumsuz sağlık haberleri, depresyon ve şanssızlık manasına gelir. Duygusal açıdan soğuk, buz gibi bir döneme girdiğinizi simgeleyebilir. Bazı kültürlerde rüyada kış dönemi eğlence, neşe, beraberlik, tatil sezonu sinyali veren bir favori bir zaman dilimi anlamına gelmektedir. Rüyada gecekondu görmek de iyi değildir ve kişinin negatif bir görünüme sahip, düşünceleri bozulan ve idealleri parçalanmış bir halde olduğunu ifade eder. Kurt uluması uyanık hayatınızda sizden yardım bekleyen birinin imdat çığlığını gösterir. Bakınız rüyada uluma sesi duymak yorumu.

Dikkat ederseniz buraya kadar olan kısım hep negatif anlamlar yüklüydü ancak bundan sonraki gelişemeler olumluya dönüyor ki bu durum yaşamında sıkıntılı günlerin bitip, güzel günlerin başlayacağını ifade ediyor. Rüyada gördüğün erkek çocuk aslında senin hayatta güvenebileceğin dostların olduğunu ve aynı zamanda tüm hareketlerinin herkes tarafından saygı ile karşılandığına işaret etmektedir.

Rüyada çit görmek kişinin karşısındaki engelleri, engelleme veya kısıtlamaları ifade eder. Bu rüya öte yandan bazı yanlış anlaşılma/ anlamalardan dolayı ailede yaşanacak bazı ufak can sıkıcı şeyleri ve huzursuzluğu işaret edebilir ve akıllı davranarak ailenin içinde yaşanan bu huzursuzluk yada kavgaya son vermenin mümkün olduğunu veya araya girecek iyi niyetli insanların sözünü dinleyerek küslüğe son verebileceğinizi gösterir. Çitin üzerine çıkıp orada ayakta durmanız aslında reel yaşamda biraz daha gururlu olmak, gururlu davranmak gerektiğini, düşünce ve duygularını daha net, daha açık belirtmek gerektiğini temsil etmektedir.

Sonuç olarak kurtlar size zarar vermiyor ve  yaralanma yok, bu durum daha akıllı davranarak kendini daha iyi ifade ederek tüm sorunlardan kurtulacağını anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir