Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Çocuk Kaçırma

Rüyada çocuk kaçırma görmek neye işarettir?

Merhaba. İki oğlum var biri 19 yaşında. Bu sabah herkesi uğurlayınca öylesine uzandım uyuya kalmışım. Rüyanın etkisiyle uyandım size yazıyorum. Yeni doğum yapıp eve gelmişim (rüyamda büyük oğlum var ama küçük oğlum yokmuş ) Babannemin evine benzer bir evdeyiz. Avlusu olan bir ev. Mutfaktayım, sabahlığımla evin diğer yerlerini görmüyorum. Avlu çok kalabalık bir dolu arkadaş var, çoğu arkadaşlarımın eşleri. Bir ara eşim mutfağa geliyor annemde var yanımda, eşim çok telaşlı hesaplar yapıyor. Büyük beklentileri var gibi, “adam başı şu kadar toplarsak şu olur, maliyeti de az vs” diyerek heyecanla bir şeylerin hesabını yapıyor. Soruyorum bana söylemiyor. Avluya çıkıyorum kaldırım gibi bir yerde 5/6 kişi var içlerinde siyah tşörtüyle oğlumda var.

Eşimi soruyorum, onlar araba tuttular Ankara’ya gidiyorlar balık tutmaya. Akıl karı değil kişi başı, 50 euro kadar topladılar. Senin haberin yok mu eşiyle çocuğuyla gidenler var. Henüz hareket etmediler koş sende yetiş diyor orta yaşlı biri. Üzerimde sabahlık hazırlıksız nasıl giderim, hem haber bile vermedi. Asıl beni inciten eşi çocuğuyla gidenler var organize eden eşim ve oğlumuzu almamış yanına teklif bile etmemiş. Öyle üzülüyorum ki. Şu yoklukta nasıl böyle savurgan oluyor diye geçiyor aklımdan.

Bebeğimi arıyorum babası götürdü diyorlar. Deliye dönüyorum daha yeni doğum yaptım iki günlük bebeği nasıl götürür, neyle besler sütümü nasıl vericem bana söylemeden nasıl götürür. diye düşünürken Onları izler buluyorum kendimi. Göl kenarında herkes yaygılarını yaymış uzanmış, kimi bir şeyler atıştırıyor. Eşim de bebeğimizi yere itinalı bir şekilde yerleştirmiş. Biberonla onu beslemeye çalışyor.

Yeniden evdeyim. Büyük bir caddede dalgın ilerliyorum. Karşıda oğlumu bir kızla samimi halde görüyorum. Mutlu görmek rahatlatıyor beni. Derken yanına bikaç kişi yaklaşıyor bunlar ipsiz sapsız takımından. Kızda gözü varmış bunlardan birinin ama kızın onlarla ilgisi yok. Bunaltıyorlar oğlumu. Polisi aramak istiyorum ama fırsat yok koşuyorum yanlarına saldırıyorum.

Oğlumla aynı cadde üzerinde dört yoldan karşıya geçiyoruz. Biraz zor bir geçiş oluyor trafik çok yoğun. Bir dehlizdeyim aşağıdan yukarı çıkan bir kaç kadın var. Hepside kilolu. Ritmik hareketlerle ilerliyorlar yukarı doğru tünel gibi beyazımsı duvarları. Turgut Özal’ı görüyorum yanlarında onun ailesiymiş. Beni oraya götüren 10 yaşlarında bir çocuk. Aşağısı ikiye ayrılıyor, duvarları toprak gibi beyaz değil. Oradan bir adam yanımdaki çocuğu tehditkar bir kükreyişle aşağı çağırıyor. Geri dönüyoruz.

Gene 10 yaşlarında bir çocuk haber veriyor oğlumu bir gurubun kovaladığını
(kovalayan çocukların bir ikisini tanıyorum gerçekte. Doğulular çeteleşmiş, gasp ve yaralamadan içeri girip çıktılar. Oğlumdan bir kaç yaş büyükler). Onlar olduğunu biliyorum yaşadıkları yere koşuyorum. bir iki metre yüksekliğinde derme çatma yan yana girişleri olan ilerledikce alçalan garip bir evde yaşıyorlar. Sürü gibiler.

Beni; eşimin balığa gittiğini benim acele edersem yetişebileceğimi söyleyen adam karşılıyor. Haber almış oğlumun hüviyeti elinde. (nereden edindiyse. Eski tarz defter gibi olan hüviyetlerden. )Beni teskin ediyor bulucaz merak etme diyor. (Bu abi, yıllardır görmediğimiz bir tanıdık) Eşim haber almış ve onu aramış, kendisi gerek görmemiş gelmeye. Bir gurup çocuk koşuyor oğlumu kovaladıklarını düşünüyorum peşlerinden gitmiyorum. Evdekilere tehditkar konuşuyorum. Hiç bir yerde yok oğlum ellerinde. gözümün önünde hep görüntüsü.

Ne yapacağımı bilmez dalgın dalgın ilerliyorum aynı caddede eve gidiyorum. Anahtarım düşüyor, almıyorum bir kaç metre ilerliyorum sonra dönüp alıyorum. Bu kez evimiz o büyük cadde üzerinde dükkanı açmam gerek diye düşünüyorum ama düşüncede kalıyor. Aklımda bir dolu şey var kimsenin ilerleme kaydettiği yok oğlumun başına kim bilir neler geldi ya da gelmekte. Bebeğimi de oğlumu da görememek bulamamak çok kötü yapayalnız hissediyorum kendimi, çaresiz ve bitkinim

Bir şeylerin üzerinde sanki uçuyorum tezgahlar dükkanlar sahil yolu duramıyorum eve gidiyorum ama evi bulamıyorum gene başka yerde evimiz. (Burası inanılmaz güzel bir şehir her şey yerli yerinde eskiyle yeni binalar uyum içinde sokaklar geniş caddeler geniş evler binalar ferah) bir tezgahtan bıçak kapıyorum uçarken, O insanların yaşadığı yere geliyorum içeride kimse yok bir küçük çocuk var korkutuyorum çocuğu. Diğer girişte bir kadını gösteriyor, bebeği var. Çocuğu bırakıp bebeği alıyorum. Boğazına dayıyorum bıçağı. Ya oğlumu çıkartın ya da bebeğe veda edin diyorum. Kadınlar yemenili tülbentli şalvarlı peş peşe çıkmaya başlıyor. Daracık yerler ama gizli girişler yerin altına inen geçitlerin üzerinde kulübe yapmışlar. Dışarıdan bakıldığında kümes gibi dikkat çekmiyor. Sadece fakirlik görüyor insan. Bu sadece kamuflaj, yaşam tarzları bu. Anlıyorum.

Ciddiyetimi anlasınlar diye bebeğin boğazına kesik atıyorum işte o zaman başka bir girişi parçalarcasına yumruklamaya başlıyor bebeğin annesi. Oradan bir kadın çıkıyor, iknaya çalışıyor beni ama eminim artık oğlum orada. Hırpani görünüşlü bir adamda çıkıyor, artık bebeği öldüreceğimden eminler bu korkuyla çözülüyorlar

Polisler geliyor, silahları bana doğrultuyorlar. Onlara “bebeği bırakmam, oğlum bunların elinde”diyorum. Hırpani görünüşlü koyu tenli adam kadınları bir girişten sokmaya çalışıyor, oğlum oradaymış, onlar önde biz arkada gireceğiz içeri. Bebeğin annesi girmek istemiyor çekiniyor gibi. Adam kadını duvara yapıştırıyor ”ne oldu kocan mı kızar, eskisiyle idare et birazda” diye bağırarak cinsel taciz ediyor. Polislerde yanımızda oğlumu bulmaya çalışıyor. O esnada uyandım, tüm detayları hatırlıyorum mümkün olduğunca kısaltmaya çalıştım. Gerçek gibiydi hiç yorum yapmadan size yazdım, teşekkürler.

Rüyada çocuk kaçırma görmek nasıl yorumlanır?

Günümüzün iğrenç yaşam koşullarında çocuklarına düşkün, her bilinçli anne baba gibi sizinde çocuklarınız hakkındaki endişelerinizi göstermektedir gördüğünüz rüya. Rüyanızdan herhangi bir mesaj çıkarma imkanı yoktur. Onlar hakkında, onların geleceği, yaşam şartları konusunda endişelerinizi apaçık bir şekilde göstermektedir.

Yapacağınız şey elinizden geldiği kadar onları hayırlı insan olarak yetiştirmeye çalışmak, beladan uzak durmalarını sağlamak ve beladan nasıl uzak duracakları konusunda onları eğitmek, onlarla arkadaş olmak, onları dinlemek ve anlamaktır. Allah tüm anne babalara yardım etsin, çocuklarımızı korusun.

“Rüyada Çocuk Kaçırma” için 2 yanıt

Rüyamda eSki enistemi gördüm ve abLamin cocugunu kacirmaya calisiyordu ama hep sakliyorduk cocugu ama cocuk eski enistemden deqil iki kez evlilik yapti ondan.

Çocuk kaçıran bir varlık görmek
Ben 24 yaşında, üniversite mezunu, işsiz biriyim. Kpss ye çalıştım ama şuan alım yok. Rüyamda köydeki eski evin önünde bir çocuk görüyorum, daha sonra yol boyu çocuğu kaçıran bir varlık görüyorum. Sonra bir başka çocuğu eve doğru giderken görüyorum, çocuğu kucağıma alıyorum ve o varlığa gösteriyorum, ondaki çocuğu da getirmesini istiyorum,ansızın uyandım. Ne olduğunu anlamadım, bu arada evli değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir