Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Çocuklarını Kreşe Götürmek

Rüyada çocuklarını kreşe götürmek ne demektir?

Merhabalar, anlatacağım rüya annemin rüyası. Rüyasında benim ve benden 2 yaş büyük abimin küçüklüğünü görmüş. Bizi kreşe getiriyormuş, ilk günüymüş. Abim 3-4 yaşlarından ben ise 1-2 yaşlarındaymışım. Kreşin önüne geldiğinde abim döner almak istemiş, annem yüksek bir kaldırımda kucağında olan ben ile oturup onu beklemiş. 2 basamaklı bir yere çıkmış abim. O sırada annem bana dönüp “abin döner yesin ben de seni girince emziririm, doyururum karnını” diye konuşmuş benimle. Ben “anne kolum çok acıyor” demişim, annem de “geçecek annecim” diyerek kolumu sıvazlamış, ben canımın yandığını çok fazla kez dile getirmişim.

Annem kolumu sıvazlarken birden uyanmış ve kolunun uyuşuk olduğunu görmüş. Belli ki çok etkilenmiş, bütün gün boyunca senin o sıcaklığını ve tenini hissettim kollarımda diyor. Gerçek gibi yaşamış her şeyi. Hayır olsun tabii ki ama bir yorumunu duymak istedik, cevaplarsanız çok mutlu oluruz. Şimdiden teşekkürler. Yaş:20 bekar

Rüyada çocuklarını kreşe götürmek tabiri

Yasemin merhaba, annenin rüyası esasında “çocuklarının küçüklüğünü görmek ve onları kreşe götürmek” anlamında yorumlanmalıdır.

Annenin rüyasının çok benzeri rüyada çocuklarının küçüklüğünü görmek adresinde yer almakta ve onun sizler hakkındaki kaygılarını, çocukluk yıllarında onun kanatları altında olduğunuz zamanlardaki sizi emniyette görmek istediğini ifade etmektedir.

Rüyada çocuklarını kreşe götürmek rüya sahibi insanın bazı sıkıntılar çektikten sonra rahata ereceğine, aydınlık günlere kavuşacağına rivayet edilir. Bakınız rüyada kreş görmek sayfası.

Rüyanın devamında gelişen olaylar tipik bir annelik iç güdüsünün yansıması olup, annenizin size ne kadar değer verdiğini, onun için ne kadar önemli olduğunuzu anlatmaktadır.

“Rüyada Çocuklarını Kreşe Götürmek” için 2 yanıt

Kızının küçüklüğünü görmek
Bu annemin rüyasıdır. Annem rüyasında beni küçük çocuk görüyor, anaokuluna gitmek için dışarı çıkıyorum yolun kenarında komşumuzun mavi minibüsünün önünde bir adamı bekliyorum beni kızı ile birlikte götürecek diye. Minibüsün arka koltuğunda iki tane kadın oturuyor ama kim olduklarını bilmiyor annem. Kimse gelmedi diye sinirlendim gitmicem daha dedim ve eve geldim. Tuvalete gittim büyük tuvaletimi yapmaya o arada adam kapımıza geldi dedi ki götüreyim kızınızı. Annem dışarı baktı ve dolu yağıyordu dışarıda, bu havada götürebilecek misin diye sordu o da etrafa baktı bir şey demedi. Ondan sonra annem benim yanıma geldi tuvalete, acele etmemi söyledi bende öyle yaptım. Sonra bir silecekmiş beni tuvaletimi yaptım diye ama ben sildirmedim pantolonumu yukarı çektim. Gerçekte çok şeyden iğrendiğim için düşündü ki bu kadar temizliğe dikkat ederdi niye silmeden pantolonunu çekti. Tuvaletin içine hiç yapmamışım hep etraftaydı boklar. Böyle de bitti. yaş: 19, cinsiyet: kadın, medeni durum: bekar.

Sinem merhaba, annenin gördüğü rüya aslında senin şu anda gerçek hayatta bazı sıkıntılar yaşadığını, bunlardan kurtulup rahatlamak istediğini ve bu durumun anneni endişeye sürüklediğini ve senin hakkında bazı kaygılar yaşadığını ya da başka bir tabirle senin küçüklüğündeki kaygısız günlere özlem duyduğunu anlatmaktadır.
Bir annenin çoğu hakkında endişe taşıması gayet doğaldır ve yaşamın tabiatı gereğidir. Burada önemli olan bu kaygıların kişinin ruh sağlığını olumsuz etkilemesine izin vermemek ve bu kaygıları giderecek çözüm yollarını bulmaktır. Lütfen annenizle daha yakın olun, onunla konuşun, daha fazla şey paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir