Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Çok İlginç Bir Rüya Görmek

Rüyada çok ilginç bir rüya neye işarettir?

Bu rüyayı bugun gordum, yari uykuda yari uyanik idim ve Allahim beni oyle bir bir zaman dilimine gonderki orada herkes birbiriyle aynı değerde olsun, insanlar arasında mevki farki ve hiç kimse diğerinden daha değerli veya değersiz olmasin. (Allahi gormedim ama ona dua eder gibi onunla konustum) Bundan iki dakka sonra kendimi bir dagin tepesinde eski evimizde gördüm. Bu annemgilin eski evidir ve bu evde dogdum, annemlerin bana anlattiği eve tipa tip uyuyordu.

Kim olduğunu bilemedigim biriyle beraberim ve tepeye yuruyoruz, o anda yagmurdan sel olusmaya basladi ve kendimizi güvenli bir yere doğru hızlı bir şekilde tepeye cikmaya çalışıyoruz. Tepenin zirvesine cikmak zorundayiz, kendimizi kurtarmak için ama bunun tek yolu ordaki büyük bir agacin koklerine tutunarak tepeye cikmamiz lazim, yanımdaki kişi tepeye agacin koklerine tutunarak kolayca cikti ama ben bir türlü cikamiyorum, tepeye baktim orada bir arslanmi yoksa cita bana bakiyor dikkatlice, sanki beni seyrediyor. ben onun bana saldiracagini veya oldurecegini hiç aklmin ucuna dahi getirmiyorum. O hayvan orada dikilmis beni seyrediyor.

Tepenin zirvesine cikinca bir adam elindeki halati benim arkadaşıma veriyor ve yanımdaki kişi o halatla asagi doğru sag salim inmeyi basardi, asagi bakiyorum selden bütün binalar su ve camurun içinde kalmis vaziyetteler. Tepenin zirvesindeki eve giriyorum evin ici ve dekarasyonu 3 yil önce memlekete akrabalari ziyarete gittigimdeki evimizin aynısı ama simdiki hali eskisinden bin kat daha iyi, allahtan evimize selden bir zarar gelmemis.

Yandaki odaya giriyorum, annemi gördüm ve yanında kardesim çok kucukkenki halini goruyorum, odamin önünde mahalleli komsular gidip, gelmekteler o anda Tanrim beni su andaki yerime geri gotur, simdiye kadar gördüğüm bu şeyler bana yeter dedim, o anda kendimi ne kadarda olsa tam mutlu ve saadet içinde hissettiysemde hiç korkmadim. Kusuruma bakmayin rüyamı böylesine uzun uzadiya anlatip başınızi agrittiysam eger. Boylesine uzun bir rüya yazarak zamaninizi aldigimi biliyorum, bu rüyanın ne anlama gedigini bir yorumlarsaniz çok sevinirim. Size teşekkür ederim, kolay gelsin.

Rüyada çok ilginç bir rüya görmek nasıl yorumlanır?

Rüyanız hakkında tam dogru ve doyurucu yorum yapmak icin genelde sizin yasam tarzınızla,olayın gectigi yer ve kisiler vs hakkında daha fazla bir bilgimiz olması gerekir, sanırım sizin kısa bir sure once devletle ya da hukumet makamından birileri ile bir probleminiz olmuş, insan devlet daireleri ile bir sorun yasayınca cogu zaman eski yasamlara bir ozenti duyar, yani keske halk arasında mevki farkı olmayan bir duzende yasasaydim diye bir hayale takılır insan, keske insanlarin hepside ayni mevkide olsaydı diye bir ozleminiz olur.

Olaya insan psikolojisi acisindan bakarsak, tanrı insanları aklı basında, olayları tam olarak anailiz edebilme kabiliyeti ile yaratmıstır, yani bunun baska bir izahı ise, karsılastıgınız bir olay karsısında duyarsız kalmanız sizden beklenemez cunki akıl ve mantık olarak siz bunu anlamak ve cozmek icin gereken butun beyin fonksiyonlarına daha insan dogmadan ana karnında sahiptir, bu degerleri ve fonksiyonlari dini inanclar ile karıstırmamak lazımdır.

Belkide bir dagın yamacında insanın uyanması o kisinin hayattaki olaylar karsinda proplem cozme kabiliyetinin oldugunu simgeler, yani ben bu kadar aptal degilim, hayatı kendi basıma kurabilir, karsılastıgım sorunlarla basedebilirim imajını verir.

Bazı aileler cocuklarına cok baskıcı ve bunaltıcı bir tavır takınırlar buda bireyin sosyo-ekonomik yapısını hayatı boyunca olumsuz yonde etkiler, bu baskıcı tutum bireyleri iyi degil kotu yonde etkiler ve birey olaylar karsısında tutarsız davranmaya baslar ve kararsızlık icine girer, ”BANA DOKUNMAYAN YILAN BIN YIL YASASIN ” sozunu soylemeye baslar. Zaten o yılanda o kisiyi yer bitirir.

Ruyada Dag ve tepe ayni zamanda ALLAHI, yani tanrıyı temsil eder, Dag-tepe yok olmaz,onu yok edemezsiniz,dagdan daha buyuk olan sadece ALLAH tir. Dag aynı zamanda insanın ucsuz bucaksız manevi zenginligini temsil eder,insan bedeninin icini temsil eder,insanda dag gibi buyuktur,manevi yonu tam olan insan dag gibi ayakta kalır, o insan bu dunyadan goc etse bile onun maneviyatı bu dunyada devam eder,bunuda insanların bazıları gorur.Bunlar kalp gozuyle gorulur.

Insanın tepenin zirvesinde kendini emniyette gormesi o tepenin buyuklugunden kaynaklanır, o tepeyi siz ortadan kaldıramazsınız, deprem o tepeye zarar veremez.

Insanoglu seller karsısında caresiz kalır,cunki o sorunu kisinin kendi basına halletmesi mumkun degildir, bunun sonucu olarak kisi ”sele kapılan kisi ben olmasam” dusuncesini tasır.

Belkide ruyanda gordugunuz diger kisi sizin diger kisiliginizi temsil ediyor olabilir. Yani bir yonunuz beceriklilik ve atak olmanız ,diger yonunuz ise bunun tam zıttı..
Bunun ornegi ise ruyada diger kisi agacın koklerine tutunarak zirveye cıkıyor ve halata tutunarak tekrar tepenin zirvesinden asagı iniyor, sizde aptalca durup etrafiniza bakıyorsunuz ? Birbirinden tamamen farklı Iki ayrı kisiliginiz var burada ve o iki kiside sizsiniz,sizin iki ayrı yonunuz.

Basit olarak soylemek gerekirse ,=agac= bir nebatidir yani bitkiseldir ( otlar sınıfına girer,yesillik,otluk,meralara aittir) .Agacın can damarı kokleridir,agac koku olmadan yasayamaz,agaca hayat veren kokleridir,bunu ozetleyecek olursak ruyada bir bitkisel nebati bir sey gormek insan yasamının devami icin gerekli olan beyin fonkiyonlarını temsil eder,insan beyninin calısması icin gerekli olan ana madde ise oksijendir. Beyne oksijen gitmemesi durumunda insan bitkisel hayata girer.

Kucuklugunuzdeki evin aynısıni gormeniz,sizin bilincaltınızda ”o eski evime gidersem huzura kavusurum, kendimi guvende hissederim” dusuncesindesiniz. Uzun sure kendinizi o evde kalmak isterseniz buda sizin icin tehlikeli olur,sizde zaten Allahim beni tekrar o andakı yasantıma geri gotur diye yardım istemissiniz. Umarım yazdıgım bu yorumlar size bir anlamda yardımcı olur.

“Rüyada Çok İlginç Bir Rüya Görmek” için 2 yanıt

Kapkara bir şey görmek
Uzun bir suredir garip ruyalar goruyorum, lakin bu farkli idi. Rüyamda birden uyandim, odadaki her seyi net goruyordum, tv acik, esim yanimda uyuyor vs. ama uykudayim. Birden uzerime uzun kapkara bir şey geldi. Yanimda uyuyan esim korkunc bir ses tonuyla “beni neden rahatsiz ediyorsun, uzak dur benden” dedi ve nefes alamamaya, hareket edememeye basladim. Dua okudum ama gecmedi bu his, zar zor esimi uyandirabildim ve o varlik kacti. Sizden yorumunu rica ediyorum.

Yasin selam, burada esas önemli olan senin uzun süredir garip rüyalar görmendir çünkü tekrarlanana rüyalar o rüyaların çok önemli bir anlam taşıdığını yahut rüyayı görenin bu mesajları anlayamadığını gösterir. Rüyalarının ortak noktaları; garip olmaları, belirsizlik, varlıklar vb. Bu durum gerçek hayatında bazı nedenlerle yaşamının dengelerinin bozulduğunu, bazı şeylerin alt üst olduğunu göstermekte, yaşamının kontrolünü eline alamadığını, bazı şartlara kapılıp gittiğini belirtmektedir. Umarım her şey yoluna girer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir