Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Cuma Namazı İçin Abdest Almak

Rüyada Cuma namazı için abdest almak neye delalettir?

Rüyada abdest almakSelamün Aleyküm. Rüyamda cuma namazı kılmak için abdest alıyordum. (Ama rüyamda cuma namazı kılmayı bilmiyorum). Cuma namazı için camiye gittiğimde abdest alırken arkadaşın birisi yanlış abdest aldığımı söyledi. Camide önce benim bilmediğim bir dans gösterisi oldu, daha sonra cuma namazına geçtik.

Cuma namazında iki tanede tanıdığım bir kız vardı, onlarda camide bizimle namaz kıldılar. Camide namaz kılarken başımızda gezen birisi bizim namaz kılmamıza 3 saniye bakarak (her sıraya bakarak geçiyorlar sadece bizim sıraya değil) “bunlar daha önceden namaz kılmış” diyor. (her sıraya aynısını söylüyor) sonra namazımızı kılıyoruz.  Eve geldiğimizde o tanıdığım kızlardan birisi “abi sen niye sünneti kılmadın namazın” diyor. Bende “bazen kılarım sünnetini bazen kılmam” deyip uyanıyorum. (Biliyorum rüya bayağı bir karışık yorumlarsanız sevinirim Allah’a emanet olun.)

Rüyada Cuma namazı için abdest almak tabiri

Değerli kardeşim Can. Bu tür rüyalar hem önemli hem de tehlikeli rüyalar. Yorumlarken ve yorumu okurken çok dikkatli olmak gerekli, yanlış anlamaya / anlaşılmaya sebep olunmamalıdır.

Öncelikle söylemeliyim ki Rüyada cemaat ile namaz kılmak çok hayırlı bir rüya olup, kişinin kendisinin, ailesi ve çevresinin kazalardan, belalardan korunduğunu, doğru yolda ilerlediğini gösterir. Rüyada cuma namazı kıldığını görmek rüya rahibi kişinin hayatında her şeyin olumlu geçtiğini, oldukça aydınlık, pozitif dönem yaşadığını ve üzerindeki pozitif enerjiyi çevresine, sevdiklerine yansıttığını gösterir.

Rüyada abdest aldığını görmek rüyayı görenin sıkıntısından kurtulmak, umduğuna kavuşmak, borçlarını ödemek veya bir kimseye tanıklık ederek ona yardımcı olmak ya da korkularından kurtulmak yönünde dileği olduğunu ve hayırlısıyla bunu başaracağını simgeler.

Bu ön bilgiler ışığında rüyanızı açıklamak gerekirse; bir arkadaşının yanlış abdest aldığını söylemesi, namazdan önce dans gösterisi olması, camide namaz kılan insanları kontrol eden kişiler gibi unsurlar sizin reel hayatta bazı dileklerinizin gerçekleşmesi için çaba gösterdiğinizi, aslında gittiğiniz yolun doğru olduğunu ancak bir şeyi / şeyleri yanlış (veya eksik) yaptığınızı, hemen bir durum değerlendirmesi yaparak bunları hallettiğinizde tüm işlerinizin yoluna gireceğini ifade etmektedir.

“Rüyada Cuma Namazı İçin Abdest Almak” için bir yanıt

İnşaat halinde camide Cuma namazı kılmak
Selamünaleyküm, Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun inşallah, rüyamda cuma namazı kılmak için inşaat halindeki bir camiye giriyorum, ikinci kata çıkıyorum, duvarları yok caminin, ben ikinci saftayım, herkes saf durup namaza başlıyoruz. Önümde iki çocuk var, namazda şakalaşmaya başlıyorlar, biri diğerinin arkasına geçip şaka yapıyor gülüyorlar, boşalan safa da arkadan birisi beni namaz kılarken oraya geçirmeye çalışıyor, o sırada ben rükuya gidiyorum dengemi kaybedip önündeki birisiyle aşağı baraka gibi bir yer var onun üstüne düşüyoruz ama hiç bir şey olmuyor ikimize de. İkimizi de cemaat geri yukarı çekiyor ama saf değiştirmeye çalışılırken yanlışlıkla aşağıya düşmemize sebep olan kişi bize yardım etmiyor, düştüğümüz yerin tam tersi yönde yere yatmış aşağıya bakıyor, gidiyorum yanına kaldırıyorum “neden böyle yaptın, hem düşürüyorsun hemde yardım etmiyorsun” diye tartışmaya başlıyoruz ama adam hiçbir şey demiyor, mahcup bir durumda, ben adama vursamı vurmasammı diye düşünürken vurmuyorum, sonra eşim beni sabah namazını kılmak için uyandırıyor.

Not: bu rüyayı görmeden yaşadığım olayda iş yerinde bizi sevmeyenler hiç bir suçumuz yokken haksızlık yaparak amirim ile benim üzerime oyun oynadılar ve ikimizinde yerleri değişti, çok üzüldüm şimdi Allahıma dua ediyorum düştüğüm haksızlıktan beni kurtarıp eski görevime geri dönmeyi nasip etmesi için, selam ve dua ile Allah işinizi gücünüzü rast getirsin, ailenize ve sevdiklerinize sağlık afiyet bol rızık versin, ayağınıza taş değdirmesin inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir