Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Cuma Namazını Kılmak İçin Camiye Girmek

Rüyada Cuma Namazını Kılmak İçin Camiye Girmek

Rüyamda cuma namazını kılmak için bir camiye giriyorum. Gerçekte Çarşamba günü. Cami girişinde 3 yada 4 kişi ile yakın arkadaş olarak görüyorum yalnız gerçekte tanımıyorum. Cami içerisinde orta kısımlarının boşluklar olduğunu görüyorum. Bugün cuma cemaat niye az diye hayıflanıyorum. Beraber girdiğimiz arkadaşım olarak gördüğüm kişileri caminin dört köşesinde Osmanlı kıyafetleri ile korumalık yaptığını görüyorum ve nedense yadırgamıyorum. Sağ taraftakinin yanına gidip biraz elbiselerine bakıp safa geçiyorum.

Cami cemaatinde 10 , 15 yaş aralığında çocukların ağırlıkta olduğunu görüyorum. Üst kata kafamı kaldırıp bakıyorum, üst katta aynı şekilde. Sonra namaza başlayacağım yanımdaki çocuk sol tarafında sürekli üzerime yüklenip rahatsız ediyor. Saf değiştiriyorum yine yanıma geliyor. Namaza başladıktan sonra arkama geçip beni ittirerek namazımı bozuyor. Sinirleniyorum tutuyorum yakasında caminin kapısına kadar götürüyorum azarlamak için, vazgeçip imamın yanına götürüyorum. Çocuğa nasihat ediyoruz imamla, ben biraz daha sitemkar bir haldeyim. Burada rüyam bitiyor.

Bir kaç saat sonra yine rüyamda camiye giriyorum. Aynı cami ama korumalar falan yok, saflar bu sefer düzgün. Cuma namazı da değil. Yine yanımda bir çocuk namaza başlıyorum. Önde kırmızı başka bir çocuk yanımdaki adamın önüne geçip rükû ya varmasını engelliyor. O sırada yine yanımda ki çocuk arkama geçip beni ittirerek yere düşürüyor. İçimden bir şey yapmayacağım, kalkıp namaza devam edeceğim diyorum. Bu rüyamda bitiyor orada. Cami küçük, hiç görmediğim bir cami ama rüyamda çok net hatırladığım bir cami. İlk rüyamdaki kişileri hiç görmedim gerçekte ama rüyamda tanıyor samimi gibiyim. Uzun boylu kalıplı yakışıklı tipler. İsmim Murat, 29 yaşındayım, bekarım. Bir iş yeri açıp yenilerde batıp kapatmak zorunda kaldım. Rüyalarımı tabir ederseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Rüyada Cuma Namazını Kılmak İçin Camiye Girmek

Murat merhaba. Rüyada camiye gitmek gerçek hayatta yaşanan bazı korkular, endişeler veya zor bir durumdan kurtulmayı sağlayacak hayırlı bir şey yaptığını ve bunun karşılığını yakında alacağını temsil eder. Cami içine girmek ise kişinin emniyette, güvenlikte olacağına delalet eder.

Rüyada cuma namazı en güzel rüyalardan olup ve hayırlara, aydınlığa işarettir. Rüyada cuma namazı kılmak hayatında her şeyin olumlu geçtiği, aydınlık, pozitif bir dönem yaşadığını ve üzerinizdeki olumlu enerjiyi çevrene, sevdiklerine yansıtmak gerektiğini ifade eder.

Ancak her iki rüyanda da ortak nokta birileri senin namaz kılmanı engelliyor yani namazı yarım bırakmana sebep oluyor. Rüyada namazı yarım bırakmak ne kadar istesiniz de, çalışsanız da isteklerinize kavuşamayacağını gösterir. İşlenen günahları gözden geçirmek gerektiğini gösterir. Namaz kılmaya engel olan birini görmek reel hayatta birilerinin sizi doğru yoldan çıkarmaya çalıştığını, kötü örnek olduğunu ya da sizin iyiliğinizi istemeyenler olduğunu simgeler.

Sonuç olarak; sen gerçek hayatında iyi bir şeyler yapmak istiyorsun, korku ve endişelerden uzaklaşmayı arzu ediyorsun, aydınlık günlere kavuşmayı umuyorsun ancak birileri ya da bir şeyler senin bunlara kavuşmana engel oluyor. Lütfen bir durum değerlendirmesi yap, çevrendeki kötü kalpli kişilerden uzaklaş, iyi insanlarla arkadaş ol, sana umut ve pozitif düşünce yansıtan kişilerle arkadaş ol. Sevgiler, selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir