Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Dadı Görmek

 Rüyada dadı tutmak ne demektir?

Selamın aleyküm. Gerçekten yaptığınız olağanüstü bir insanlık göstergesi. Çoğu kişi bunu para karşılığı yapmakta ama siz para almadan yardimci oluyorsunuz, Rabbim de sizi hiçbir konuda darda birakmasin inşallah. Öncelikle biraz uzunca bir rüya ve arkadaşım da benim rüyamla benzer ve benle alakali ruya gördüğü için onu da yazmak zorunlulugu hissediyorum, şimdiden teşekkür ederim, umarım yorumlarsinız.

Bir gün rüyamda büyük, beyaza yakın ve cok güzel bir binanın önüne arabayla geliyoruz ve duruyoruz, bina o kadar güzel ki “keşke benimde buradan evim olsa ama nerede, ben alamam ki buradan ev” diyorum, bunun üzerine eşim arabadan iniyor, binadan birisine bir sey vermek için, onun üzerine ortanca erkek kardeşim binanın yan tarafından geliyor “abla hadi gel biz buradan ev aldık gostereyim sana” diyor, bende kizimla birlikte arabadan iniyorum, merdivenlerden çıkarken “eşim kizar mi acaba, ondan habersiz çıkıyorum” diyorum, fakat aşağı katta da eşim elinde poset biriyle konuşuyor.

Ben o sırada eve çıkıyorum, yalniz bina tam bitmemis, yerler beton kapli, suntadan annem ve babamla bu konu hakkında konuşuyoruz, daha sonra annem, babam, ben bayagi yuksekmis evimizin balkonu oraya çıkıyoruz, anneme “neden beni de cagirmadiniz ev taşırken” diyorum, annem “dayinlarla taşıdık kizim” diyor, daha sonra orada benim de evim varmış, kızıma bizim tanıdıklardan birini dadı olarak tutuyorum, fakat sonrasında “elimiz de 400 tl kalıyor, ne yiyip ne icicegiz biz, hem çalışmiyorum neden dadı tuttum ki ben” diye hayiflaniyorum. Nasıl oluyorsa annemin evi hemen kurulu oluyor, ortada kavunlar var kesiyorlar kadınlarla birlikte yiyorlar, ben anneme “dadıyı istemiyorum” diyorum, o sırada annemin telefonu çalıyor oturduğu yerden kalkıyor, annem de söylenerek kalkıyor “kesin Mehmet’in (benim kocam kendisi) işidir, o istememistir” diyor, arayan da bakıcı tutacağım kadınmis, onunla Mehmet’i konuşuyorlar.

Birde arkadaşım beni ve annemi rüyasında görmüş bu ruyada ise süper lüks bir dairedeymisiz (residance gibi) spot lambaları varmış, ev çok lüks ve cok güzelmiş, bu evi annemler bana almış (annemlerin bana ev alacak durumu yok ama bir tarla var anneme ait) asagida eşyalarımızi dayimlar taşıyormus (benim rüyamda da annem eşyaları dayinlar taşıdı demisti), arkadaşımla biz konuşurken ben demişim ki ona “ben bu evde bedava oturmam, anneme kira veririm” diyormusum, o da “ne kadar kira verirsin” dediğin ise 100 tl veririm demişim.

Eğer yorumlarsaniz memnun ederseniz beni, yakın aralıklarla bu rüyaları görmemiz aklımı karıştırdı, şimdiden bu kadar uzun bir mesajı okuyup yorumladiginiz ve değerli vaktinizi ayırdığınız için Rabbim razi olsun hakkınızı helal edin. Saygilarimla. 23, Kadın, Evli, Ev hanımı.

 Rüyada dadı görmek tabiri

Tuba Merhaba,

Öncelikle zarif mesajın ve duaların için canı gönülden teşekkür ediyorum. Hem sana hem diğer dostlarıma açıklama yapmak için ilk kez bunları yazıyorum. Ben neden ücretsiz olarak bu kadar vaktimi ayırıyorum. Cevabım kısa ve net: sahip olduğum bilginin zekatını vermek için ve işin ilginç yanı ben zekatımı verirken bunun karşılığında dua alıyorum, dünyanın her noktasından, her yaş gurubu, her meslekten binlerce arkadaş, dost kazanıyorum, düşünsenize bundan büyük mutluluk olabilir mi? Biraz daha açmak gerekirse Allah’ım bana güç, kuvvet, zihin açıklığı verdi, en sıkıntıları anlarımda hep bana yardım etti, hatta başkaları tarafından olağanüstü nitelenebilecek hakkımda hayırlı şeyler yaşattı. Bunların karşısında bana düşen iyi bir kul olmak, bana verilen imkanları insanlarla paylaşmak oldu.

Rüyana gelirsek oldukça ağır ve önemli bir rüya. Ayrıntılara girmeden, asıl anlamdan uzaklaşmadan özetlemek gerekirse kendi rüyanda annenlerin ev aldığını ve bakıcı tuttuğunu görmüşsün. Annenin ev aldığını görmek ailende (anne-baba-kardeşler) bazı şeylerin yola girdiğini, bir arada uyumu sağladıklarını ve hayatlarında güzel gelişmeler olmaya başlayıp, yaşamlarının güzelleşeceğini ve bunun senin yaşamına da olumlu etkileri olacağını ifade etmektedir.

Rüyada dadı görmek aslında sizin iç dünyanızda korunma ihtiyacı, kendini güvende hissetme duygusu ya da anneye özlem duyduğunuzu, annenizin kollarında kendini mutlu ve güvende hissettiğiniz bebeklik ya da çocuk dönemlerini özlediğinizi gösterir. Rüyada dadı tutmak kendini güven içinde hissetmek için bir şeyler yapmaya çalıştığınızı ifade eder. Fakat rüyanızda dadı tutmaktan pişman olman, dadıdan vazgeçmen ise gerçek hayatında kendini emniyete almak için yaptığın ya da yapmayı düşündüğün şeyden vazgeçtiğini / geçeceğini, bunun belki de daha iyi bir yolunu bulduğunu göstermektedir.

İşin ilginç yanı ise arkadaşının rüyasında anneni sana ev aldığını görmesi olup bu durum hayatında gelişecek güzel olaylar sonucu hayırlı ve sizi mutlu edecek şeyler yaşayacağına ve bunlara başta annen olmak üzere ailenin vesile olacağını, bu sayede özellikle maddi konularda büyük rahatlama yaşayacağını temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir