Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Dağ Görmek

Rüyada dağ görmek ne anlama gelir?

Merhaba, öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkürler, rüyamda bir dağ gördüm ve sırtımda beyaz bir çuvalla fatiha suresini okuya okuya bu dağa tırmanıyordum ama hiç zorlanmıyordum.

Dağın tepesine vardığımda aşmam gereken bir dağ daha olduğunu gördüm fakat dağın aşağısında bir sürü insan bana bağırıp çağırıyorlardı, şuan hatırlayamıyorum ama ben bir söz söyledim ve hepsi sustu. Daha sonra öbür dağın tepesine vardığımda ise bir tarafımda zeytin ağaçları diğer tarafımda üzüm asmaları vardı ve hatta ben bir kaç tane üzüm koparıp yedim. Daha sonra uyandım. Ne olur bu rüyamı yorumlar mısınız, dağ görmek, dağa tırmanmak ne demek?

Rüyada dağ görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada dağ görmek genelde hayra yorulur, gerçek yaşamda yükselme, ilerleme, mevki ya da kazancında artış gösterir. Rüyada dağa tırmanmak gören kimse için, çok büyük emek vererek, kendi gücüyle hedeflediği şeylere ulaşacaksınız şeklinde yorumlanır. Rüyada bir dağa tırmandığını görmek aynı zamanda rüyayı gören insanın verdiği karar ve söylediği sözlerin arkasında duran, çok mert birisi olduğuna alamet eder, rüya sahibi kişinin sözünün eri olduğuna ve kendisine güvenip, sırtını kendisine yaslayan kişilerin güvenini sarsacak bir şey yapmayacak bir karakterde olduğuna rivayet eder. Rüyada Fatiha süresini okumak her kapının açılmasına, kazancın artmasına, duaların kabul olmasına delalet eder.

Rüyada çok yüksek bir dağ görülmesi kişinin gerçek hayatında büyük hedefleri, geniş hayalleri olduğunu simgeler. Alçak dağ daha mütevazi ve gerçekleşmesi kolay amaçlarınız olduğunu temsil eder. Dik dağ görmek gerçekleşmesi çok zor hedefleriniz olduğunu temsil ederken adeta uçurum gibi 90 derecelik dik dağ ise gerçekleştirilmesi mümkün olmayan hayaller ile boşu boşuna zaman ve para harcadığını, yaşadığın yorgunluk ve stresin yanına kar kalacağına rivayet edilir.

Rüyada karlı dağ veya dağda kar görmek gerçek yaşamda büyük hedeflere sahip olduğunu, ancak bu büyük hedeflere ulaşmak için çaba gösterirken sahip olduğun bazı şeylerin değerini akıldan çıkarmamak gerektiğini temsil etmektedir. Ağaçlı dağ, yeşillik dağ sağlığa dikkat etmek gerektiğini, bir insan için en önemli şeyin sağlık olduğunu hatırlatır ve içinde bulunduğu süreçte kendine özen göstermesi gerektiğine delalet eder. Dağda kurumuş ağaçlar görmek sağlıkla ilgili beklenmeyen bir hastalık hasıl olacağını gösterir. Dağdaki kurumuş ağaçların ve otları yeşerdiğini görmek gören kişinin hastalığından kurtulup sağlıklı ve huzurlu bir hayata sahip olacağına yorulur.

Rüyada dağa tırmanıp tepesine çıkmak hayırlara alamettir ve kişinin hedeflerine ulaşacağını, hayatının güzellik ve huzur içinde geçeceğini, sağlığı, mutluluğu ve neşesinin yerinde olacağını, evliliğin başarılı şekilde yürüyeceğini ve ailesinde saygı ve sevgi hüküm süreceğini ifade eder. İnsanın toyluğu, cehaleti, inanç eksikliği ve egolarından kurtulacağını, hem dininde güzel ahlaklı ve olgun biri olacağını hemde toplumda saygın biri olmayı başaracağını temsil eder. Dağa tırmanmak fakat tepeye çıkamamak ise kişinin hayallerine giden yolda ilerlerken başına umulmayan bazı talihsizlik geleceğine, şansının iyi gitmeyeceğine, bazı gecikmeler yaşayacağına rivayet edilir ve bu sebeple yeni bir işe başlamadan önce bir süre daha düşünmekte fayda olduğunu gösterir.

Rüyada dağdan yuvarlanmak kendi gayretiyle çıktığı mertebeden yine kendi hataları yüzünden ayrılmak anlamına gelir, bir kayıp işaret eder. Rüyasında dağdan düşmek alternatif olarak rüyayı yaşayan kişinin malını veya parasını helal olmayan bir şeye harcayıp, büyük maddi zararlara uğrayacağına ve sonunda çok üzüleceğine işaret edebilir.

Rüyada dağları seyretmek, üstesinden gelmesi zor olan kimi işleri çözdüğünüz için ödüllendirileceği anlamına gelir.

Dağ patlaması görmek, bir dağın patladığını görmek önemli bir rüyadır ve patlama sonucu gelişen olaylara göre anlam kazanır. Patlama sonucu ölüm, yaralanma olmuyorsa bu gerçek yaşamınızda önemli bir gelişme olacağını ya da içinizdeki büyük sıkıntı veya öfkenin dışa çıkacağını, bir öfke patlaması yaşayacağınızı ve rahatlayacağınızı simgeler. Patlamanın sonucunda hayvan veya insan ölümü olursa bu iyi değildir ve reel hayatınızda yine önemli kimi gelişmeler olacağını, verdiğiniz emeklerin boşa çıkacağını ya da hedeflerinizi değiştirmeniz gerektirecek bir olay yaşayacağınızı simgeler. Rüyada deprem ya da başka bir sebeple dağın sallandığını ancak yerinde durduğunu görmek, o yerin devlet başkanına bir musibet ve şiddet isabet edeceğine işaret eder. Sallanıp dağın yerinden oynadığını yer değiştirdiğini görmek o yerin devlet başkanının değişeceğini simgeler.

“Rüyada Dağ Görmek” için 2 yanıt

Aslı merhaba, görmüş olduğun rüya oldukça güçlü bir mesaj vermektedir, çünkü olaylar ve unsurla birbiri ile güçlü bir bağ taşımaktadır. Dağı yıkmanız gerçek hayatınızda hedefinize ulaştığınızı veya yaklaştığınızı temsil ederken, onun yerine elma bahçesi kurmanız büyük ihtimalle yeni ve hayırlara işaret etmektedir. Rüyada elma bahçesi görmek çok hayırlıdır ve kişinin dileklerinin gerçeklemesi yolunda ilerlediğini temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir