Kategoriler
Çiçekler

Rüyada Dağ Sümbülü Görmek

Rüyada dağ sümbülü görmek neye çıkar?

Rüyada dağ sümbülü çiçeği görmek genel anlamda aşk ve sevgiyi, karşılıklı yaşanacak samimi duyguları, bir araya gelme ve ortaklığa delalet eder. Bu rüya aynı zamanda rüyayı görenin iş hayatında yaşayacağı yeni girişimler olacağına, değişik meslek gruplarından insanlar ile bir araya gelmeye ve yeni ortaklık imkanları doğacağına, bu girişimler sayesinde kazanacağı yüksek ticari itibar ile her şeyin daha da iyiye gideceğine rivayet edilir.

Görülen dağ sümbülü sayısı ne kadar fazla ise elde edilecek kısmetin o derece büyük olacağı söylenir ve bu durum aynı zamanda talihinin çok açılacağına yorumlanır. Rüyada kişinin dağ sümbülü toplaması onun şansının açılmasına, ummadığı bir zamanda kazanacağı mal ve karşısına birden çıkacak hayırlı kısmete işaret eder.

Dağ sümbülü nedir?

Dağ sümbülü (Muscari neglectum), Hyacinthaceae familyasından bataklık alanlar ve tarlalarda yaşayan soğanlı ve otsu bir bitki türüdür. Koyu maviden siyahımsı maviye değişen üst kısmı beyaz aşırı yayılıcılığı ile bilinir. Boyu 35 cm’ye kadar olabilir. Şubat-Mayıs aylarında çiçek açar.

Tıpkı diğer dağ sümbülü türleri gibi gruplar hâlinde bulunurlar. 20-40 çiçek tek bir salkımda toplanır. Bu bitkinin çiçekleri çok miktarda balözü salgıladığından arılar için çok değerlidirler. Kaynak: tr.wikipedia.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir