Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Dalgaların Cama Vurduğunu Görmek

Rüyada dalgaların cama vurması neye işarettir?

Hocam öncelikle bu gönüllü yardımlarınız için teşekkürler. Ben 32 yaşındayım 2 üniversite okudum, uzun süredir kendimi işsiz sayabileceğim vasıfsız işlerde çalışıyorum, eğitimimle ilgisiz ve kazancı düşük olduğu için.

Ben rüyamda uzun yıllardan beri tek tük ama son aylarda ayda bir, bazen daha yakın olmakla birlikte sürekli deniz kenarında bir yapıda bulunduğumu (çoğu zaman bir daire, bazen dev fiyordlar üzerinde turistik bir otel) denizdeki dev dalgaların yapıya çarptığını, yapıya ya da bana bir zarar vermediğini görüyorum. İlk zamanlarda oldukça korkarak uyandığım bu rüyadan artık korkmayı geçtim, öyle alıştım ki bir adrenalin sporu yapmışçasına neredeyse mutlu uyanıyorum ve her görüşümde işte rüyam gerçek oldu diye düşünüyorum ama tekrar uyanıp aynı rüyayı gördüğümü anlıyorum.

Bu gece de yine denizi izlerken denizin ortasında dev bir dalganın birden belirerek bulunduğum binanın camlarına vurduğunu gördüm. Genelde hep camlara vuruyor dalgalar ve belirttiğim gibi bana bir zarar vermiyor. Eskiden önemsemiyordum ancak artık içinde bulunduğum durumdan kurtulmam için belki de bir işaret alıyorum düşüncesiyle yazma gereği duydum. Cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 32, Erkek, Bekar, Çalışmıyor, endişe, gelecek kaygısı.

Rüyada dalgaların cama vurduğunu görmek tabiri

Değerli arkadaşım, öncelikle bu çok özel rüyayı gönderdiğin ve hakkında detaylı bilgi verdiğin için teşekkür ederim.

Rüyana geçmeden önce bir büyüğün olarak bir şeyler yazmak istiyorum. 2 üniversite bitirmiş bir insan dünyanın neresinde olursa olsun ( Türkiye’de bile ! ) hayatta başarılı olmak zorundadır. İş yaşamının başlangıcında yüksek beklentilere girmemek, büyük düşünüp küçük başlamak – hemen başlamak – hiç durmamak gereklidir. Zamanla başarılar birbirini kovalar. Mutlaka eğitimin konusunda çalışman da gerekmez. Üniversite eğitimi kişiye sadece meslek değil aynı zamanda rasyonel düşünmeyi, olaylara geniş çerçeveden bakmayı öğretir. Üniversite mezunu birisi kendini şanssız ya da başarısız görürse hatayı kendinde aramalıdır. Yaş olarak tehlike sınırındasın ve bir kaç yıl sonra yeni bir başlangıç için korkuların iyice artacak.

Ben meslek hayatımda holding bünyesinde ilkokul mezunu insan kaynakları müdürü, bir başka grup şirketlerinde ilkokul mezunu genel müdür tanıdım. İşin ilginç yanı birisi muhasebe memuru diğer teknisyen olarak işe başlamışlar, kendilerini geliştirmişler, İngilizceyi çok iyi seviyede öğrenmişler, şirketin vazgeçilmez personeli olmuşlar.

Rüyaların çok ilginç ve değerli. İlk zamanlar sana bir mesaj vermiş ancak sen bu mesajı anlamamışsın. Kendini deniz kenarında bir yapıda görmen, kendini emniyette hissedeceğin ve hayatını sorgulayıp nerelerde hata yaptığını bulabileceğin sakin bir ortam arzulamışsın ( bu konu epeyce açılabilir, ancak uzatmayacağım. Güvende hissetmek derken maddi , manevi tüm konularda kendini güvende hissetme güdüsünü kastediyor). Ancak bu iç hesaplaşmayı çeşitli sebeplerle yapamamış, hayatının muhasebesini tamamlayamamışsın. Buna karşılık bilinç altın (beyninin derinlikleri) seni uyarmaya devam etmiş “bu hesaplaşmayı bitir, yolunu çiz” demeye devam etmiş.

Beyninin derinlikleri rüyanda bunları söylerken beynin diğer kısmı bu rüyalardan hoşlanmaya başlamış, kendini iyi hissetmeye başlamışsın çünkü deniz, deniz kenarında mekan, dalgalar çoğu zaman insanların hoşuna gider. Ancak son rüyanda dalgaların camlara vurması hedeflerini gözden geçirip, gerçekleşmesi zor beklentilere son vermek gerektiğini temsil etmektedir. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada deniz görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Dalgaların Cama Vurduğunu Görmek” için 3 yanıt

çok teşekkür ederim ruhi bey.çok kapsamlı bir değerlendirme yapmışsınız.ben bu rüyayı artık defalarca görmesem araştıracak ve rüya yorumlarına itibar edecek birisi değildim.rüyaların bu denli anlam ifade ettiğini bilmiyordum ancak sanki size rüyamı sormadım da beni tanıyan birine benden bahsetmesini söyledim.yazdıklarınız gerçekten de çok örtüşüyor..bi kaç aydan beri kendi işimi yapmakla kariyer planlamak arasında sıkışıp kaldım.nişanlım sürekli kendi işimi yapmamı ailemse maaşlı çalışmamı telkin etti.düğünü öteleyip durdukça ben de kararsızlıktan aklımı yitirdim.şu an iş kurma potansiyelimi yitirdim ancak bir yıl sonra yapabilirim.tecrübeli olduğum sektörler var iş kurmak için.ancak finans alanında almış olduğum hatırı sayılır lisanslar da bi işe yaramadığından kariyederden umudu kesmiş gibi olmakla birlikte onca yıl dirsek çürütüp hazırlandığım sınavları, emeklerimi bi kenara bırakmakta çok zor geldi..şimdilik her iki seçeneketen de umut yok yani bi süre daha böyle ilgisiz işlerde çalışıp fırsat kollamaya devam edeceğim ve zamanı geldiğinde iki yoldan hangisini seçmem gerektiğini tekrar düşüneceğim..bu kararsızlık sarmalı bi iş kurmakla sonuçlanacak gibi görünüyor şu an için

Rüyamda çok tanınan ünlü bir erkek benim sevgilimmiş ve ikimiz sahilde yürüyoruz, daha sonra birden denizde dev dalgalar oluşuyor ve kıyıyı kaplıyor. Daha sonra ben o beyefendiyi dalganın dışında bırakıyorum ve dalgaların boyu artıkça artıyor ve sürekli üzerime geliyor ama sanki ayaklarım yere çivilenmiş gibi dalgalar beni sarsmıyor. Dalgalar geldikçe rüyamda sesli bir şekilde bana zarar veremeyecek o kadar sağlam basıyorum ki yere bana bir şey olmayacak diyorum ve bir sürü insanı sürükleyip alıp götürüyor ama bana hiç bir şey olmuyor, yerimden bile kıpırdatmıyor. Daha sonra deniz duruldu ve ben oh çok iyi oldu yıkanmış oldum diyorum ve yürümeye devam ediyoruz .acaba nedir çok merak ediyorum sanki gerçek gibiydi.

Rüyamda evimdeyim 3.katta oturuyoruz normalde de kalkıp cama bakıyorum dışarı çıkacakmışım ama bi bakıyorum ki cama iri deniz dalgaları çarpıyor fakat hiçbir zarar vermiyor ama dalgalar çarpmaya devam ediyor biraz ürküyorum ben ne yapacağım nasıl çıkacağım evden diyorum sonra uyanıyorum. Sizce bunun yorumu ne olabilir. Üniversiteyi yeni bitirdim sayılır aylardır evdeyim KPSS çalışıyorum şimdi de yüksek lisansa başlayacağım başlarda iş bulmayı da istemiştim. Yüksek lisansa başlıyorum ama hala tereddütteyim yoksa iş başvurularına devam mı etseydim diye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir