Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Dam Görmek

Rüyada dam görmek neye işaret eder?

Hayırlı günler, ruh halim hamd olsun iyi, rüyamda köyde annemleriın evinde imişim, bizim evle babaannemın ev bitişik, onun evinin toprak damına çıktım, aksam vakti hava parçalı bulutlu, yıldızlar yoktu ama ayı gördüm, hayranlıkla izledim hem kendi etrafında dönüyor hem köyle benim etrafımda dönüyordu, hızlıca bana yaklaştığında daha büyüyor ve ve aşağı doğru iniyor uzaklaştıkça havaya yükseliyordu ama ay dünya şeklindeydi.

Aydınlık fakat üzerinde kara deniz parçaları vardı ve ülke isimlerini bana yaklaştığında okumaya çalıştım fakat okuyamadım, heyecanla annemi çağırdım “gördünüz mü? ay ne kadar güzel” diye ona gösterdim, başka gezegenleri de gördüm gibi, birde o an kuzenim ve iki yaşında erkek evladı yanımdalar, çocuk damdan düştü fakat bir şey olmadı, onlar gitti ben hayranlıkla izlemeye devam ettim, o ara caminin minaresi gözüme çarptı. Rüyam bu kadar, yorumlarsanız sevinirim, hayırlı günler. 32, Kadın, Evli, Ev hanımı

Rüyada dama çıkmak yorumu

Rüyada dam görmek, bir evin damını, bütünlük işareti olup, hayatın asıl özelliklerini temsil eder. Bilindiği üzere dam ( yeni tabir ile çatı, evin üst kısmı ) bir evi yağmurdan, kardan, sıcaktan ve soğuğun etkilerinden koruyan bölümdür. Damı olmayan bir bina eksiktir, tamamlanmamış demektir. Rüyanızda dam görmeniz hayatınızda bütünlüğü elde etmek için gayret sarf ettiğinizi gösterir.

Rüyada dama çıkmak inançlarınızı temsil eder ve manevi yönünüzün güçlü olduğunu simgeler, Allah’a yaklaşmak için çaba göstermekte olduğunu ifade eder. Manevi bakımdan aydınlanma, rahatlama ve takdir kazanmak manasına gelir.

Damda birilerini görmeniz huzurlu, bereketli ve kaliteli bir hayatı temsil eder. Bu rüya yaşamınızda hakkınızda hayırlı bir aşamanın sonuna geldiğini, sıkıntı ve problemlerin kısa sürede sona ereceğini, istediğinizi huzura, güvene ve refaha ulaşacağınızı gösterir. Kuzeninin çocuğunun damdan düşmesi ama ona bir şey olmaması ise bu yazılanlara kavuşurken küçük bir sorun ( gecikme ) yaşandığını ancak sona erdiğini göstermektedir.

Rüyanızdaki unsurlar o kadar güçlü ki aralarında mükemmel bir uyum var hepside aynı yönde mesaj vermekte bu da rüyanın anlamını güçlendirmektedir. Rüyada ay görmeniz, bütün istediklerinize kavuşacağınıza, maddi ve manevi olarak rahat ve huzur bulacağınızı göstermektedir.

Not: Hayvan ahırı, ağıl anlamı için lütfen rüyada ahır görmek sayfasını inceleyiniz.

“Rüyada Dam Görmek” için 3 yanıt

Rüyamda bir damın üzerinde nehir suyu vardı ve içinde de turuncu ve beyaz kedi balıkları vardı

Gecenin karanlığında ev satın almak için ev bakmaya çıkmıştım, daha sonra yolda amcam ve yengem piknik yaparken görüyorum, kendimi birden eski oturduğumuz mahallede diğer amcamların evinde buldum, gerçekte yeni aldığım arabamı rüyamda amcamların giriş kattaki odasına yerleştirmişim, herkes arabaya bakıyor ve eşime bunlar hiç araba görmemiş diyorum, bunu buradan nasıl çıkaracam diye soruyorum, sonra birden teyzemler ve kızlarını sonra dayımları amcamların damında görüyorum ve onlarla sohbet ediyorum. 28, Erkek, Evli, Çalışıyor

Osman selam,
Rüyada gece olduğunu görmek, hayatınızda bir takım sorunlar yaşadığınızı, canınızın sıkıldığını, işlerinizin ters gittiğini simgeler. Ancak her şeye rağmen güçlü olmaya çalışın anlamındadır. Karanlık gece görmek, Sıkıntıya işarettir. Rüyada ev bakmak, satın almak için ev baktığını görmek gerçek hayatınızda duygularınızı sağlıklı olarak ifade etmeyi öğrendiğinizi ve bunun kendinizi iyi hissetmenize neden olduğunu işaret eder. Bu güzel durumu daha da iyileştirmek için kendinize zaman ayırıp günlük yaşamın zorluklarından bir süre uzaklaşıp, kafanızı dinlemenizi tavsiye eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir