Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Dama Görmek

Rüyada dama oyunu neye delalet eder?

Rüyamda küçük erkek kardeşim ile dayım çay bahçesi gibi bir yerde bir süs havuzunun kenarındaki bir masada dama oynuyordu, oyun sırasında bir dama taşı havuza düşüyor, kardeşim havuza düşen taşı almak isterken içinde havuzdaki bir su kaplumbağası kardeşimin parmağını kapıp onu suyun içine çekmeye çalışıyor, kardeşim batmamak için çırpınırken dayım başka bir tarafa baktığı için bunu görmüyor, ben çığlık atarak ve dayıma da kızarak koşup kardeşimi belinden tutup çekiyorum ve onu kurtarıyorum. Sonra korkuyla zıplayarak uyandım.

Rüyada dama görmek yorumu

Adile selam, rüyada erkek kardeşi görmek rüyayı gören için müjdeli güzel bir haber almaya delalet eder, kişinin kendisini emin hissetmek isteğinin gerçekleşeceğini belirtir. Rüyada dayıyı görmek ise gerçek hayatta insanın zayıf yönlerini tanıma hakkında destek ihtiyacı olduğunu anlatır.

Rüyada dama oyunu görmek veya dama oynayan birilerini görmeniz bir gelişme karşısında kişinin kişiliğinden ödün vermemesi gerektiğini temsil eder. Dama oynamak ya da dama oynadığını görmek olaylara tek yönden değil de tüm yönleriyle objektif bakmak gerektiğini anlatır. Rüyada dama tahtası görmek rüyayı görenin kişiliğinin çok farklı yönleri olduğunu gösterir.

Rüyada su kaplumbağası görülmesi bilgelik, uzun ömür ve sadakat simgesidir. Bu rüya sizin gerçek hayatta bir durum ya da ilişkinizde biraz yavaşlamak, daha kontrollü devam etmek gerektiğini temsil eder. Rüyanın sonunda kardeşinin suya düşmesi ve senin onu kurtarman ise kendi gayretlerin ile kendini iyi hissetmene yarayacak güzel işler başaracağını ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir