Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada dava görmek

Rüyada dava görmek neye çıkar?

Dün akşam rüyamda anneannemin evindeyim, ev iki katlı, alt katında anneannem üst katında yengemler oturuyor, anneannemin evinde tv seyrediyorum, sonra dışarıda kavga gibi birileri bağrışıyor, evin arka tarafındaki camdan bakıyorum, yengem ve kız kuzenim onlarda oraya bakıyor, kuzenimin saçları bizim kata kadar uzun, bende rahatsız oluyorum saçından tutup çekiyorum, aşağı sallandırıyorum onu sonra bırakıyorum, sanki ev dört katlı aşağı düşüyor, neyse bir sonraki gün oluyor, yine aynı kavga sesleri ben yine kuzenime bakıyorum sonra kavgaya bakıyorum, tekrar kuzenime bakıyorum ikinci bakışımda kuzenimin saçlarından tutup sallandırıyorum, bu sefer bina biraz alçalıyor daha alçaktan düşüyor, yere yığılıyor.

Neyse yine sonraki gün oluyor, kuzenim bana dava açmış, adliyeye gidiyorum dava başlıyor, hakim tokmağı vuruyor, sonra önüme bir kağıt veriyorlar “bu ne” diyorum avukatım “bu senin sözün” diyor, imzalıyorum, herkes bir şeyler imzalıyor, hakim tokmağı vuruyor, içeridekiler çıkmaya başlıyor, avukatıma “nereye gidiyoruz” diyorum “başka bir salona gidiyoruz” diyor, avukata “ben hapse düşmek istemiyorum” diyorum, ağlıyorum (sonra rüyamı kontrol ediyorum) kuzenimin yanına gidip özür dilediğimi düşünüyorum, hakim tokmağı vuruyor ve dava başlıyor, herkes bir şeyler konuşuyor olayı falan anlatıyor bir sessizlik hakim, o ara evraklara bakıyor ben elimi kaldırıyorum “afedersiniz bana söz hakkı vermediniz” diyorum ayağa kalkıyorum, yüzüm yere eğik ellerimi başlamışım “özür dilerim, bir an sinirlerime hakim olamadım, affedin bir daha olmayacak” diyorum. Bu kadar, okuduğunuz için teşekkür ederim, ayrıntılı yazmak istedim o zaman kendimi tam ifade edebiliyorum, yorumunuzu bekliyorum, teşekkür ederim.

Rüyada dava görmek yorumu

Şeyma merhaba, bu son derece ilginç ve önemli rüyayı paylaştığın için teşekkür ederim. Görmüş olduğun rüya gerçek hayatında sonradan pişman olacağın bir şeyi yapmamak veya bir sözü söylememek gerektiğini ifade etmektedir.

Rüyada dava görmek suçluluk ya da korku duygularını gösterir, rüyayı göreni endişeye sevk eden bir durumlar olduğunu temsil eder. Rüyada yargılanmak veya yargılandığını görmek yaptığınız bir iş dolayısıyla kaygılarınız olduğunu ifade eder. Davayı kazanmak kişinin gerçek hayatında bir haksızlığa uğradığını ancak eninde sonunda hakkın yerini bulacağını ifade eder. Dava kaybetmek rüya sahibi insanın vicdan azabı çekmesine sebep olan bir durum olduğunu, kişinin birine bir haksızlık yaptığını ve bu haksızlığı affettirene kadar bu suçluluk duygusu ile yaşayacağına delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir