Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Dayanmak

Rüyada bir yere dayanmak neye çıkar?

Rüyamda sevgilimin görüşmek istemediği bir gün dışarıda sevgilimi başka bir tanıdık erkeğin omzuna dayanmış olarak gördüm. Sonra gidip bir yere oturdular, sevgilim yine başını ona dayadı. Ben de yanlarına gittim, sevgilimi çocuğun dayandığı omzundan aldım ve konuşmaya başladık. Konuşmak için yakınlardaki bir okul bahçesine gittik. Okul bahçesinde 3 topun benim olduğunu görüp üçünü de elime aldım. Tam sevgilimle konuşacakken toplardan biri yere düşüyor onu alıp geliyordum. İkincisinde yine aynı şey oldu ve sevgilim yine o çocuğun yanına gitmiş. Bana doğru üzgün üzgün gelirken başka bir kız arkadaşını görüyor omzuna dayanıp ağlamaya başlıyor. Sonra uyanıyorum. Bana bunu tabir edebilir misiniz? Açıkçası gerçekte sevgilimle aram biraz bozuldu. Sonra bu rüyayı gördüm.

Rüyada bir şeye dayanmak tabiri

Mehmet selam, hakkında hiç bilgi vermemişsin ki bu durumda sadece genel bilgi verilebilir. Öncelikle rüyada sevgiliyi görmek sayfasını okumalısın. Rüyada sevdiğin kızı başka bir erkekle görmek ise  aslından kendinden tam olarak emin ve yetkin, Mevlana gibi olgun, Yunus Emre gibi ermiş bir insansınız anlamı taşır. Ancak sabır ve kendinden emin olmanın sınırını iyi tayin etmek gerektiğini aksi halde istenmeyen durumlara düşebileceğini simgeler. Burada dikkat çekici durum lızın sürekli başını o erkeğin omzuna dayamasıdır ki bu aslında onun hayatta güven eksikliği çektiğini, senden yeteri kadar ilgi ve alaka göremediğini ifade etmektedir.

Rüyada bir yere veya bir şeye vücudunun bir yerini dayamak gerçek yaşamınızda kurtulamadığınız bir bağımlılığın sizi yorduğunu, bu alışkanlığa son vermeyi çok istediğinizi simgeler. Rüyada birine dayandığını görmek gerçek yaşamınızda üzerinizdeki yüklerin ağırlaştığı hissini yaşadığınızı, birilerinin desteğine gereksinim duyduğunuzu işaret eder. Burada dayanmak terimi ile anılan fiziksel olarak elini, kolunu, başını, sırtını, yanını, ayağını veya vücudunun bir yerini bir yere veya bir şeye dayamak, dayanmak işlemi kastedilmektedir.

Rüyanın devamında okul bahçesinde sana ait olduğunu söylediğin futbol topu yaşamınızda tamlık ve bütünlük simgelemekte öte yandan da içindeki iç çocuk duygularını daha fazla dinlemek gerektiğini ifade etmektedir. Sayısının üç tane olması ilginç ki bu konuda ayrıntılı bilgi rüyada üç sayfasında anlatılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir