Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Dedenin Mezarını Görmek

Rüyada dedenin mezarını görmek neye işaret eder?

Rüyamda ailemle birlikte tatile gidiyorduk. Vefat eden dedemin mezarını her yerde görüyordum. 1 tane mezarı yoktu. Gittiğim her yerde onun adı ve ona ait mezar vardı. Mezar taşında adını her gördüğümde korkuyordum. Eve gittim, evde de mezar vardı. Sonra avucumun içine siyah bir kalemle dedemin adının yazıldığını fark ettim. Arabayla yolculuk ederken kafamı cama çevirdiğimde yine dedemin mezarını gördüm.

Hatta sahilde kuzenlerimle yürürken sahil kumunda bile dedemin mezar taşını gördüm. Yürürken bir evin bahçesinde gördüm. Açıkçası uyandığımdan beri bir endişe içerisindeyim. Tüm bunların açıklaması nedir? Asude, 15, Kadın, Bekar, Öğrenci, Telaşlı

Rüyada dedenin mezarını görmek neye yorumlanır?

Rüyada tatil görmek, yorgunluk anlamına gelir. İşlerinizden dolayı biraz fazla yorulduğuna, kendinize dikkat etmeniz gerekiğine işarettir. Rüyada tatile gitmek, tatil yapmak ya da tatilde olduğunu görmek, yaşamınızın geri kalanını sağlıklı planlayabilmek için bir mola vermeniz gerektiğini, sorunlardan ve sorumluluklardan bir süre uzaklaşmanın size iyi geleceğini temsil eder.

Rüyada mezar görmek, gerçek yaşamınızda sizi oldukça rahatsız eden bir sorunun çözümü için gerekli bilginin aslında sizde olduğunu, boşu boşuna başka yerlerde arama yaparak vakit geçirmemek gerektiğini, içinizde bu bilgi ve gücün farkında olarak ona göre davranmak, hem bu dünya için yapılması gerekenleri zamanında yapıp hemde ahiret için hazırlıklı olmak gerektiğine yorumlanır. Rüyada mezar görmenin derin çözümlemesi ise aslında yaşamın maddi ve manevi yönleri arasında denge kurmak arayışını temsil etmesidir.

Baktığın her yerde dedenin mezarını görmen ise iki anlam taşıyabilir.
Birincisi dedenin kaybetmenin acını henüz üzerinden atamadığını gösterir. (dedeni ne zaman kaybettiğini yazmamışsın. Yakında kaybettiysen bu madde geçerli olabilir). İkincisi ise hayatında seni çok rahatsız eden bir sorun karşısında danışacak, güvenecek birine aşırı bir şekilde gereksinim duyduğunu gösterir. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada mezar görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Dedenin Mezarını Görmek” için 6 yanıt

Biri bana yardımcı olabilirmi? Rüyamda Kurtuluş savaşında ki dedelerimizin mezarlarını açıyorlar! Muhtemelen bir yerde çalışıyorum oraya bir şey yapılacak ve benden onları ezip gecmem isteniyor ve ben bunu yapamadım kan ter için de uyandım ne olur bana biri yardımcı olsun ne anlama geliyor

Ruyamda elimde kucuk siseye benzer bir sey vardi, suyla doldurup mezarlikta bir yerleri suluyordum sonrada suyu ayaklarima dokuyordum, anlamsizca bir yerlere kosuyordum sonrada mezarligin geride kaldigini fark edip donuyordum. Dedem olmus megerse kafasini mezardan cikartip “kizim su” diye bagiriyordu bende hemen kosup kalan suyu dedeme icirdim. Daha sonra arkami dondugumde babami bir mezarin icinde gordum ama babam mezarin altinda havuz gibi bol suyun oldugu bir yerdeydi sonra eve gidiyordum evde kimse yoktu ama dedemi goruyordum evde kimse gormuyor bir tek ben goruyorum sonrada uyandim.

Sinem merhaba, görmüş olduğun rüya sevdiklerinle aranda çok güçlü sevgi bağı olduğunu ve içinizdeki gizli kaybetme korkusunun bazı zamanlar yüzeye çıkarak seni karamsarlığa ittiğini ifade etmektedir.

Rüyamda yıllar önce ölen dedemin mezarını bulamadım, aradım aradım bulamadım, sonra geri giderken yan yatmış bir mezar vardı, uzerınde ıkı selvı agacı da yan yatmıştı, normalde mezar yola bakıyor ama benım bulduğumda yan tarafa bakıyordu, mezar bir tarafi komple yan yatıyordu, acaba neye cıkar?

Ben gece köy mezarlığında buldum kendimi dedem ve ninemin mezarları yan yana. Ne olduysa bilmiyorum bi anda dedemin mezarını açtım açtığımda farkettim ki kabirdeki dedem değil sonra mezarı biraz daha kazdim ve bizim köydeki evin kalın tahtasına denk geldim onu da acinca dedemin kemiklerini gördüm ona sarılıp ağlamaya basladim sabah uyandığımda yastigim siril siklam olmuştu aglamaktan. Bu arada dedem öleli 14 sene oldu

Rüyamda arabayla akrabalar bir yere gidiyoruz, kardeşimin araba sürdüğünü görüyorum aynı arabadayız arabaya hakim olamıyor durmuyor araba sonra nasıl oluyorsa bi şekilde duruyoruz sonra dedemin mezarının oraya geldiğimizi söylüyorlar ama orası dedemin mezarı olan yer değill arıyor bakıyorum soruyorum bi türlü bulamıyorum mezarlığı dedemin mezarına gitcem diye tutturuyorum diğerleri arabada kalıyor ben her yere bakıyorum bulamıyorum en sonunda dedemin mezarının orada oldugunu söyleyen bi kadın görüyorum ama mezar evin altına denk geliyor ve beton her yer o betonun üstünde toprak görüyorum sadece uzun mezar şeklinde nasıl diyorum uyanıyorum bana açıklamasını yaparmısınız .etkisinden çıkamıyorum .. sürekli karışık rüyalar görüyorum hep yorgun uyanıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir