Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Dedenin Öldüğünü Görmek

Rüyada dedenin öldüğünü görmek neye delalet eder?

Merhaba, şu an sağ olan dedemin rüyada öldüğünü gördüm, kendisini görmedim fakat bunu biliyorum, dedem vefat ettiği için anneanneme yeni ev alıyoruz, bize yakın olsun diye.

Evi temizlemeye gittiğimizde evde böcekler görüyoruz, uçuyorlar ve sadece anneannemle benim vücudumuzda dolaşıyorlar, daha sonra buraya taşınıyor ve dedemin cenazesini yapıyoruz, dedemin tabutu evin önünden geçiyor ve bir tek anneannemle ben ağlıyoruz, rüyada dedemin öldüğünü görmek anlamı nedir? şimdiden teşekkürler. Gönderen Melike.

Rüyada dedemin öldüğünü görmek yorumu

Merhaba, rüyada büyükbaba , büyükanne, dede, nine gibi aile büyüklerinden birinin öldüğünü görmek gerçek yaşamınızda aile sıcaklığını, güzel ilişkileri, özlemleri, bu büyüklerle yaşanılan güzel günlerin yeniden yaşanması isteğini ifade ederken günlük yaşamın hızına ayak uydurmaya çalışırken hayallerinize ulaşmak için kendinize ve sevdiklerinize yeterli zaman ayıramadığınızı simgeler. Rüyada ev almak, çok sık görülen rüyalardan biridir ancak sanıldığı gibi ev almak, daire satın almak manasına gelmez, Rüyada ev satın aldığını görmek duygusal olarak uyumlu bir döneme girdiğinizi ifade eder. Temizlik yapmak, Rüyada temizlik yaptığını görmek, hayatınızdan negatif şeyleri atacağınızı ve önemli problemlerinizin üstesinden geleceğinizi işaret eder. Hayatınızda yeni bir döneme girdiğinizi ifade eder.

Rüyada böcek görmek genellikle küçük, gelip geçici endişeleri temsil eder. Böcekler geleneksel olarak akrabalar, arkadaşlar, tanıdıklarla olan ilişkiler konusunda mesajlar verirler. Böcek rüyaları tanıdıklarla sorunları nasıl çözeceğiniz ve bu endişeleri nasıl atlatacağınız konusunda ipuçları verir.

Hayatta olan bir ebeveyn cenazesi, anne cenazesi veya baba cenazesi görmek ebeveynin kısıtlamalar ve sınırlarından kendinizi ayırmanız gerektiğini ifade eder. Sembolik olarak onların ölümünün size bağımsızlık ve özerklik getireceğini düşünebilirsiniz.

Rüyada ağlamak büyük olasılıkla gerçek hayatta karşılaştığınız olumsuz durumların, duygularınız üzerindeki negatif etkisini ifade eder. Ağladığını görmek aynı zamanda korkularını ve hayal kırıklıklarını üzerinden atmak, duygusal dengeyi yeniden sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Aynen uyanık yaşamda olduğu gibi rüyanda ağlamak iyidir. Rüyanın unsurları: dedenin ölümü, dedenin cenazesi, ev almak, ev temizlemek, evde böcekler, ağladığını görmek.

“Rüyada Dedenin Öldüğünü Görmek” için 12 yanıt

Rüyada dedesinin öldüğünü duymak
Ben rüyamda yaşayan dedemin ölmüş olduğunu duydum, bunu duyduğum zaman çok üzülüyor ve çok ağlamaya başlıyordum. Sonra dedemin evinin bahçesine çıktım orada yere oturmuş ağlarken yanıma bir köpek (kahverengiydi) geldi, köpeği kovdum fakat peşimden geliyordu, bende eve girdim ve içeri girip kapıyı açtığımda dedemin koltukta oturduğunu gördüm ve daha çok ağlamaya başladım, sonra da uyandım lütfen bu rüyayı bana yorumlar mısınız?

ruyamda okulda oluyorum ders işlerken bi tanidigim gelip dedemin öldugunu soyluyor, sonra beni göturuyor, dedemin evinin önünde cenaze arabasi oluyor, “dedem olmedi” diye bagirdim ve cenaze arabasina giriyorum dedemi opup olmedin diyorum beni cakarip iceri göturuyorlar.

Hayal selam, rüyada okulda olduğunu görmen gerçek hayatında kişisel gelişim bakımında bir ilerleme içinde olduğunu gösterirken dedenin ölüm haberini alman ise beklediğin bir haber varsa bu haberin umulan yönde olmayacağını ancak daha sonra haberin böyle olmasına sevineceğini göstermektedir.

Rüyada ölü dedemi gordum biraz uzgundu bana aglama diyordu sonra bir yaşli adam birde yasli kadin gordum koyu yesil gibide bir ev gordum konak gibi bir seydi icindeydim dedem bu evi bana yaptirmis oyle dediler bende agladim bu neye isaret

Rüyamda hastaneden geldiğimde annemgil sofradaydı ama dedem yoktu. Dedemin nerede olduğunu sordum, bana öldüğünü söylediler. Bir anda hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Oysaki onlar hiç ağlamıyordu. Ondan sonra derslerimde başarısız oldum her gün dedemi düşünüyordum ama cenazesini görmedim.

ben ruyamda dedem olmus tabuta koymussuz bende. tabutan. tuurp mezarliga goturyoruz yalda tabuta bisey oluyor tabut dusuyor bizim koyde ki inaanlarda ywni bir tabut getirmek icin gittiler dedemide mezara koydular dedenin adi tayfur ama mezar tasinda ise tek bir harf. yaziyodu oda g harfiydi nenemin adida gevi cevabinizi beklemek uzeriyem allaha emanet olun

Eve geliyorum babam “deden ölmüş” diyor, gerçekte hayatta dedem yaşıyor, iki gün dedemi arayacaktım ama vaktim olmamişti. Ruya da iki gun once aricektim aramadim diye agliyorum sonra uyandim.

rüyamda bahçede define buluyoruz. altın gümüş karışık. biz bunları toplarken dedemin öldüğü haberi geliyor. hepimiz birden sela okuyoruz. sonra ben ağlamaya baslıyorum. altını bulan diğer kişilere sesleniyorum.”o bulduğunuz altınların zekatını verin” diye.

Dedem olmus bize haber veriyorlar ve ben ailem hepimiz perisan oluyoruz ama dedemin cenazesini gormuyoruz sadece evde herkes agliyor yani dedemin olumu ne demek lutfen yanitlayin

Rüyamda hayatta olan dedemin öldüğünü gördüm. Babaannem, dedemin beni cok beklediğini hakkimi helal etmediğim için azap içinde öldüğünü söyledi. Dedemin mezarına gittiğimde başının ve ayaklarinin toprağın dışında kefensiz görüldüğünü gördüm. Sonra hakkımı helal ettim ama acısının dindigini hissetmedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir