Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Dedikodu Yapan Birilerini Görmek

Rüyada dedikodu yapan birilerini görmek neye çıkar?

Tam hatırlamıyorum ama ailem bir sebepten beni öldü biliyor. Bende okuduğum ilkokulun bahçesinde duvarın üstüne oturmuşum, çocuklar var teneffüste, ayrıca benim arkadaşlarım var büyümüşler, benim yanımda oturmuş dedikodu yapıyorlar, ablamın eski sevgilisi var, yanında bir kız var beni fark etmiyor. Sonra tanıdık olmayan sarışın bir bayan ve kızı var ama onunla rüyada ailecek yakınmışız, beni görünce gülümseyip göz kırpıyor ve daha öncesin de çektiğimiz videoyu izletiyor, videoda ben bir şeyler diyorum ve herkes gülüyor. Sonra ilkokulda en yakın olduğum arkadaşımla yürüyoruz, gece olmuş ve “ailem beni öldü biliyor falan” diye ona anlatıyorum, o da “ölmediğini onlara biran önce söylemelisin, kalacak yerin var mı” falan diyor, bende “var” diyorum.

Meğer ailem beni öldü bilmeden önce kendi evime çıkmışım, bunu arkadaşımdan gizliyorum, sonra onun erkek kardeşi yok abisi var normalde ama rüyamda erkek kardeşi var, küçük bir tane o da geliyor. Hece okulu mu yatılı okul mu ne onu oraya bırakıyoruz biz ilerliyoruz, okuduğum ilkokulun yolundan gidiyoruz ama çok farklı merdivenlerin olduğu bir yere geliyoruz ve ben bitap düşüyorum, artık kıpırdayamıyor iken o beni çekiştirerek bir iki kat merdiven daha çıkartıyor. Merdiven dediysem normal merdiven değil acayip, demirden yapılmış farklı farklı yolları olan bir merdiven, sonra “sen şuradan in ve dolan, aşağıyı varırsın” diyor sanki gideceğim yeri biliyor emin gibi “bende buradan ilerleyeceğim” diyor. Ben korkularla ilerliyorum halsiz bir şekilde oradan bakıyor, ben tam dolan dediği yere gelince emin olamıyorum ve “buradan mı?” soruyorum, işaret ediyorum “evet” diyor, bende ilerliyorum.

Biraz sonra karşıma güvenlik şirketi gibi bir sokak bir sürü üniformalı adam. Ben ilerliyorum ve karşıdan gelen bir güvenlikçi bana öyle iğrenç bakıp sözlü taciz edip laf atıyor, ardından başka bir tanesi daha, ben “imdat” diye bağırıyorum , bu sefer diğer güvenlikçilerde toplanıyor, yardımcı oluyor ve o sırada laf atıp taciz eden adam bana o kadar içten masum bakıyor ki ona kilitlenmiş bakarken başka bir görevli bana bir kağıt getiriyor “işlemleriniz ne zaman bitsin istersiniz, imzalayın” diye bende şaşırıyorum, anlamıyorum, korktuğum için imzalamıyorum ve kimin olduğunu bilmediğim bir ses “imzalama” diyor. Sonra korkudan sıçradım. Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Rüyada dedikodu yapılması ne demektir?

Şeyda merhaba, ailenin rüyada seni öldü olarak bilmeleri aslında ailenin gerçek hayatta büyük bir karamsarlık içinde olduğunu, umutlarının azalmasına neden olan bazı şeyler yaşadıklarını anlatmaktadır. Kendini eski okulunda görmen ise gerçek hayatında gelişim döneminin hala devam ettiğini, bu dönemde kendini geliştirmek için önünde büyük fırsatlar olduğunu gösterirken aynı zamanda bu fırsatları iyi değerlendirip ondan sonra olaylara daha farklı açıdan bakmaya başlayacağını ifade etmektedir. Arkadaşlarının dedikodu yapması yani rüyada dedikodu yapıldığını görmek ise rüyayı gören kişinin arkadaşları yüzünden başının ağrımaması, sorun yaşamamak ve başının derde girmemesi için daha dikkatli olması gerektiğine işaret eder.

Rüyanın devamında gelişen olaylar tamamen ailenin içinde olduğu karamsar ruh halinin ve bu negatif duygu yoğunluğundan kurtulmak için yaptığınız arayışların yansımasıdır. Yeni sıkıntılar yaşamamak için kararlarınızı dikkatli ve isabetli almanız gerektiğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir