Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Değer Verdiğin Birini Görmek

Rüyada değerli birini görmek ne demek?

Rüyamda denize yakın ve bol ağaçlı ve tertemiz yolları olan ama kimi sevdiklerimle kaldığım bir evdeyim, ancak bir çoğu hayatımın gerisinde kalan aklıma bile gelmeyen insanlar da var elbet. Hafif akşam üzeri olan bir vakitte; ben ayak yalın bakkal gibi bir yer bulmaya gidiyorum, o sırada (gerçek hayatımda çok değer verdiğim bir insan ki böyle bir duygum yok, çünkü evli) bu değer verdiğim bana aşıkmış ve bu kişi arkamdan gitme diye bakar, ama ailemde orada olduğu için, cesaret edip duygularının belli olmaması için seslenemez ama hemen arkamdan başıma bir iş gelmesin diye endişeye kapılır ve birini gönderir.

O sırada deniz taşmış yürüdüğüm yola, ayaklarım çıplak, ıslak, üzerimde beyaz uzun bir gecelik gibi bir elbise var ve ciddi karanlık olmuş, sanki önümü göremem, o çok değer verdiğim insan beni uyarır “sadece deniz taşdı, dön” diye, ve ardımdan gönderdiği kişi, ki bu benim liseden kalma bir arkadaşım, beni kucaklar, koltuğunun altında taşıyarak eve getirir.

O değer verdiğim kişi çok endişeli bir şekilde ama rahatlamış olarak gözüme bakar ama ailem orada olduğu için ve güya bana çok derin duygular beslediği için ailem yanında belli etmemeye çalışır yine. Ben o sırada aileme ve buna yemek hazırlarım, yorulduğum için de yere uzanırım, ama bu değer verdiğim insanı öyle çok seviyormuşum ki ben de ailemden çekindiğim için sarılamam, ama sarılmak isterim.

Ben yere uzanmış dinlendiğim bir vakit, üzerimden yürüyerek geçerken, sol ayak bileğini iç taraftan öperim. Bu bile bizi çok mutlu eder ama çok sıkıntılı bir şekilde bir şey konuşmak için hızlıca balkona çıkar, ben de arkasından “bir derdin mi” var derim, “yok” der ama balkonda düşünür. O sırada bir anda ben o temiz sokakta olurum. Evimizin bahçesinde bir köpeğimiz var, ben korkarım ama bana zarar vereceğinden değil tabi, elimde çok sevdiğim bir kazak var, tam o sırada ablam köpeğe “koş yakala” der, aslında kazağı kasteder ama onu kirletecek diye ben kaçarım köpek beni kovalar, burada köpekten korkmuyorum da kazağımı kirletecek diye korkuyorum, elimden alır ve kazağımı kirletir ve ağlarım ablamla kavga ederim.

Evet karışık biraz ama yorumlarınıza ve yüreğinize bırakıyorum rüyamı gönül rahatlığıyla. Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Gönderen Seher

Rüyada değer verdiğin birini görmek yorumu

Merhaba,

Rüyanızın ilk kısmı, reel hayatta kafanızın karışık, zihninizin bulanık olduğu, yorgunluk veya stresten sağlıklı düşünemediğinizi, bir huzur ve sakinlik arayışı içinde olduğunuzu simgelemektedir. Deniz kenarı, ağaçlar, tertemiz yollar bunu simgelemktedir. Bazı ihtiyaçlarınız var, bunları karşılamanız gerekli ( rüyadaki bakkalı arama işi ), ancak kafanız o kadar karışık ki neyi, nerede, nasıl, ne zaman arayacağınızı karıştıyorsunuz. İlk kısmın sonuna doğru rüyanız bunu açıklıyor. Daha fazla sevgi, şefkat, kendini güvende ve huzurlu hissetme arayışınız var.

Rüyanın ikinci kısmındaki köpek konusu ise kimi şeyleri uzaklarda fazla armamak gerektiğini, yakınınızda zaten sizi seven dostlarınız olduğunu simgelemektedir.

Rüyanın ana unsurları; ağaçlı bir yer, tertemiz yollar, yalın ayak olduğunu, bakkal aradığını, değer verdiğin birini, deniz taşması, beyaz gecelik, uzun gecelik, liseden arkadaşını, ayak bileği, bileğini öpmek, balkona çıkmak, bahçede kopek, kazak, köpek kovalaması

“Rüyada Değer Verdiğin Birini Görmek” için 2 yanıt

Rüyamda uyanmadan başka rüyaya atlıyorum atladığım ruyalarimin hepsini hatirlamiyorum fakat birinde ucuyorum elimde uzun bir sopa yerde birisiyle ucarak done done vurmaya calisiyorum sonra direk baska ruyaya atliyorum hatirladigim Bu kadar

Merhaba bende size rüyamı anlatmak istiyorum. Rüyam da çok sevdiğim kardeşten öte bir sevgi beslediğim abim vardı, onu gördüm. Ona “Ne zaman geleceksin, seni çok özledim.” dedim. O da “Yakında gelicem, yanın da olucam.” dedi. Ve ona sarıldım,öptüm onu. Uzun süredir ayrı kaldığımız için onu çok özlemiştim ve geldiği için yanımda kalacağını ve bir daha gitmeyeceğini düşünmüştüm. Birlikte bir ev vardı orda kalıyorduk. Ve ben evden dışarıya birşey almak için çıkmam gerektiğini ve bir yere ayrılmamasını söyledim. Çıktım ve eve geldiğimde bahçedeydi bende eve girip çıktıktan sonra ona ismiyle onu çağırdım ve uzun süreden sonra yanıt gelmeyince evin tüm odalarına baktım bahçeye baktım kısacası her yere baktım ve onu bulamadım çünkü gitmişti vr ben de sinir krizi geçirerek ağlamaya başlamıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir