Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Demir Görmek

Rüyada demir görmek neye delalet eder?

İyi günler diliyorum, rüyamda bir tabutun içinde yatan güzel yüzlü, kefene sarılmış ama ölmemiş bir kız çocuğu gördüm ve mezarın diğer yanında iki genç erkek vardı. Erkeklerin suratları korkunç görünüyordu, sonra erkekler toprağa girdi ve bütün her yerini böcekler sardı, sonra demir çubuklar vücutlarına saplanmaya başladı, bu rüyayı yorumlar mısınız?

Rüyada demir görmek yorumu

Sibel merhaba, ölmemiş birinin kefenlendiğini ve tabuta konulduğunu görmek hoş bir rüya değildir ve rüya sahibi kişinin dünyevi şeylere fazla düşkün olduğuna ve imanın zayıfladığına yorumlanır, onun paraya ve maddiyata fazla önem verdiğine, manevi açıdan fakir olduğuna rivayet edilir. Tabuta konulmuş kız çocuğunun güzel yüzlü olması ise sizin hayatta bir çok güzelliği sırf hırsınız yüzünden görmediğinizi temsil etmektedir.

Mezarın yanındaki korkunç suratlı erkekler, onların mezara girmesi, böceklerin her yanlarını sarmaları kişiye ölümü hatırlatmakta, dünya malının dünyada kalacağını, herkesin öleceğini ve bedenlerini böceklerin yiyeceğini akılda tutması gerektiğini anlatmaktadır. Vücutlarına demir çubuklar saplanması ise hayatta kırıcı ve sivri olmamak, bulunduğun ortama uyum sağlamak gerektiğini temsil etmektedir.

Rüyada demir görmek sağlamlık sembolüdür, uzun ömre ve bütün zorlukların üstesinden gelmeye, güçlü olmaya işaret eder. Demir eritmek rüyayı gören kişi için kalp kırmak manasına gelir, kimsenin kalbini kırmamaya özen göstermesini tavsiye eder. Demir eğelemek kişinin zor işlerle uğraştığını ancak bunun sonunda başarılı olacağına işaret eder. Demiri elde tutmak veya elinde demir görmek kişinin bir emlak alacağına işarettir. Demirin çokluğu murada ermeye delalet eder. Demir dövmek güç işlerle uğraşmak ve servet elde etmeye alamet eder. Demir madeni çıkarmak zor bir işe başlamaya delalet eder. Demirden yapılmış eşya görmek görülen eşyanın cinsine göre yorumlanmakla birlikte genel olarak güçlü bir çevreye girmek ve iyi bir çevre sahip olmaya işaret eder. Demir yemek geçinmek için zorluklara katlanmak gerektiğine, daha çok çalışmaya işarettir. Demir almak saygın ve güçlü bir kimseyle arkadaş olmaya rivayet edilir.

Rüyada demirci görmek iç güç ve dayanıklılık gösterir. Rüyada demirci olmak, demirci olduğunu görmek, demir dövmek, demir işlemek uğraştığınız zahmetli işlerin meyvelerini yakında alacağınızı gösterir. Rüyada bir demirci dükkanı görmek uzun bir süreden beri olmasını çok arzuladığınız bir işin tam istediğiniz şekilde gerçekleşeceğini işaret eder. Rüyada demir ocağı görmek, ocakta demir eritmek, demir ocağında demir erittiğini görmek Belirli değerleri veya idealleri terk ederek, yeni bir yaşam tarzı düşündüğünüzü, zayıf hissettiğiniz kimi yönlerinizi geliştirmeniz gerektiğini temsil eder. Rüyada örs görmek rüyayı gören kişinin hedeflerine ulaşmak için mutlaka bazı mücadele ve zorlukları başarmak zorunda olacağını ifade eder. Rüyada kırılmış örs, kırık örs görmek size verilen bir fırsatı değerlendiremediğini ifade eder. Rüyada şahmerdan görmek bekar iseniz hayatınızın aşkının sizinle evlenmek için istekli olduğunu gösterir. Evliler için evde sağlık sorunu varsa bunun sona ereceğini, bir uyumsuzluk varsa biteceğini işaret eder. Rüyada pota görmek üzüntülü bir haber almak işareti olabilir.

“Rüyada Demir Görmek” için 3 yanıt

Rüyada demir çubuk görmek
Merhaba, 17 yaşındayım, bekarım ve öğrenciyim. Son zamanlarda çok stresli günler geçirdim ama şu son dört gündür herşey çok güzeldi gayet mutluydum. Rüyamı bu gece gördüm ve rüyayı gördüğüm gece halamlarda yatıyordum, rüyamda da halamlarin damına çıkan merdivende yumurta varmış, onu almak ıcın annemle merdivene çıkıyoruz. Sonra ben orada bir karartı fark ediyorum ve annemle dama kaçıyoruz, biz kaçınca üzerimize doğru siyah orta boyutta yılanlar gelmeye başlıyor, bizde annemle ince demir cubuklarla öldürmeye çalisiyoruz. Öldürdüklerimiz yok oluyor bize saldiranlari öldürüyoruz ama diğerleri sadece etrafımızda dolaşıyorlar.

Sonra damda 8 yaşındaki erkek kardeşimin olduğunu fark ediyorum, yanında 20 yaşlarında genç güzel bir kız var ama onu tanımıyorum, yine de ikisinin yanına gidip yılanlar onlara zarar vermesin diye onları damdaki küçük odaya kilitliyorum. Sonra bana kocaman çok büyük ve siyah olmayan açık renkli bir yılan saldırıyor, ben başının alt tarafından tutuyorum iki elimle baya direniyorum sonra halamlar ve annemde beni kurtarmaya geliyor, onlarda tutuyor ama yılan önce yüzümü sonra da elimi sokuyor, ondan sonra öleceğimi hissediyorum, korkuyorum ve yüzümü falan ateş basıyor, bu arada yılan soktuktan sonra gidiyor. Sonra uyandım. Şimdiden teşekkürler.

Aylin merhaba, rüyanda bir çok olay geçiyor ama kısa ve net açıklaması; şansın ve kısmetinin açık, sağlığının iyi olduğunu ancak gizli kalan bastırılmış duyguların yüzünden senin bu güzelliklerden tam olarak yararlanamadığını anlatmakta, bu gizli korkularınla yüzleşip onlardan kurtulduktan sonra hayatı doya doya mutlu bir şekilde yaşayacağını göstermektedir.

Merhaba.15 yaşındayım öğrenciyim.
Rüyamda bir odadayım yanımda yabancı bir kiz var ayni yaştayiz onunla da yurt dışından gelip benimle yasiyo onumuzde kozmetik urunleri var onlari deniyoruz dunyada erkek olan kardesimi ruyamda kiz olarak gördum yengemle beraber kardesim yanimda belirdi onlarda bakiyo kozmetik ürünlerine sonra yanimdaki kizin annesi geldi yanimiza birbirimize makyaj yapmaya basladik ben kardesime far sürdüm sonra butun makyaj malzemelerini toplayip bir çantaya koyduk ben üst kata cikmak için gittim ordan kocaman bi kutuphane gordum her yerde kitaplar vardı ben yere oturdum annemde yanimda dumanla beraber kel bir adam elinde demir var geliyo diye gordum korktum anneme daha cok sarıldım o adam kotu dedim annem evet kizim dedi ama annem bana sarilmadi sonra yatak odasi gordum yatağın üzerinde guzel bir kiz uyuyo bacagina demir saplanmis uyandi demiri gorunce bagirmaya basladi o kel adamla yanında bir adam daha geldi kizi susturmaya çalıştı kiz daha çok bagirdikca demir sapliyolardi vucuduna omzuna koluna bide kalbine yakin bir yere kiz yatakdan düştü adamlar olmesini bekledi gittiler yanından ama kiz ölmedi o adamlar annemin benim ve kardesimin olduğu yere gelirken gordum yine ayni şekilde biz saklanmaya basladik orda da uyandim bunun tabiri nedir uyandik hemen buraya yazdim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir