Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Deniz Kenarına Gitmek

Rüyada deniz kenarına gitmek ne demektir?

Uzun zaman önce gördüğüm bir rüyayı sizinle paylaşmak isterim. 27 yaşındayım ve 1,5 yıl boyunca kpss sınavına hazırladım, çok emek ve çaba gösterim. O dönemimde sınava çok yakın bir zaman da gördüm bu rüyayı ve iyiye işaret olduğunu düşündüm. Genellikle uyumadan önce mutlaka dua ederdim ve o gün içimde çok sıkıntı vardı “Allah’ım bu gece rüyamda bana bir işaret göster” dedim, uyuduğumda zaten sabahın 4 ü idi hemen dalmışım.

Rüyamda deniz kenarına gidiyorum ve bundan 4 yıl önce kaybettiğim amcamın deniz kenarında oturduğunu görüyorum, kumsal çok güzel ve göz alıcı ışıltılı kumlar var, uzaktan baktığında parlıyorlar, amcam uzanmış kumsala beni bekler gibi, başka kimse yok orada, bana denizi gösteriyor, sanki gir der gibi, ben de ona “amca ben yüzme bilmiyorum” ( ki gerçekten de bilmem yüzmeyi) diyorum, “korkma yeğenim” diyor, denizi gösteriyor ve “bak orada bir tahta var gördün mü onu” diyor.

“Suyun içinde onu al ve üzerine yat” diyor, tahta ince yani gövdemin tamamını kaplayacak şekilde değil, sonra “ilerle, çok ilerde, suyun ortasında bir köprü göreceksin tahta köprü” diyor, “oraya ulaş ve ulaştığını gördüğün zaman o köprünün altında bir sürü ördek göreceksin, işte o zaman ulaşacaksın” diyor.

Ben dediğini yapıyorum, tahtanın üzerine yatıp ilerliyorum ( sanki gerçekten yorulurcasına bir his vardı) sürekli ama arkama da dönüp dönüp bakıyorum, amcam gerçekten ben ilerledikçe yok oluyordu, ufuk çizgisine yaklaşır gibi oluyorum ve oradan bağırıyorum “amca bak yapıyorum ama korkuyorum”, “ilerle” der gibi el işareti yapıyor bana.

Ben ilerliyorum ve o köprüyü görüyorum. Suyun üstünde bir köprü, tahtadan ama öyle uzun bir köprü değil, yani tutunacak hiç bir yeri yok, altında deniz, köprü havada beyaz ördekleri görüyorum ve başardım diyip geri dönüyorum. orada uyandım.

Uyandığımda ise gerçekten yorulmuş ve kollarımı iki gün boyunca ağrıdığını biliyorum. Ben sınava girdim çok yüksek olmasa da iyi bir puan aldım ama hala atanamadım, acaba bu rüyayla bağlantısı var mı? bilemedim ama ben amcamı öldüğünden beri ilk kez görmüştüm ve o gün ki işaret beklentimin içerisinde olması beni şaşırttı yorumlarsanız sevinirim. İlginize çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Rüyada deniz kenarına gitmek neye yorulur?

Gönderdiğiniz rüya çok değerli mesajlar vermekte ve yaşadığınız günlerin, olayların bir iç hesaplaşması, öz çözümlemesi veya iki durum arasında muhasebe yapmanız gerektiğini simgelemektedir.

Bu tür rüyalar genelikle kendine güvensizlik, duygusal travmalar, yaşamda bilinmeyen değişikliklerin yoğun olduğu dönemlerde görülür ve adeta insana “kendine gel, sahip olduğun değerlerin kıymetini bil, güçlü ve zayıf yönlerini gözden geçir” mesajı verir.

Rüyada deniz kenarını görmek, sizin gerçek hayatınızdaki iki ayrı yönünüzü veya özelliğinizi ifade eder. Deniz kenarındaki kum sizin mantıksal dünyanızı, aklı başında olmanızı, düşünce dünyanızı yani manevi ve ruhsal durumuzu temsil ederken denizdeki su ise sizin mantık dışı, akılla ilgili olmayan, sizin duygusal, kararsız, değişken, sabit olmayan, oynak ve bir dalda durmayan yani dengesiz kişilik yönünüzü ifade eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir