Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Deniz Kenarında Cami Görmek

Rüyada deniz kenarında cami görmek nedir?

Merhaba, sabah saatlerinde gördüğüm rüyamda kendimi yurt dışında bir yerde (neresi olduğunu bilmiyorum) sanırım bir iş için gitmiş olarak görüyorum. Biraz gezmek için dışarı çıkıyorum, bir süre yürüdükten sonra bir cafede oturuyorum. Sadece Türkçe bildiğim için kimse ile diyalog kuramıyorum. Cafe’nin sahibi olduklarını daha sonra anladığım genç bir çift (Türk) ile sohbet etmeye başlıyorum. Daha sonra beni üst kattaki evlerine davet ediyorlar ve sabah saatlerine kadar konuşmaya devam ediyoruz.

Hava aydınlanmaya başlarken camdan bakıyorum. Bir kaç dükkan görüyorum isimleri Türkçe yazılmış, sorduğumda orasının Türk sokağı gibi bir yer olduğunu söylüyorlar. Camdan daha ilerilere baktığımda ise deniz kenarında büyük bir cami görüyorum ve o an sabah ezanı okunmaya başlıyor ve o camide namaz kılmak istediğimi söyleyerek dışarı çıkıyorum. (normalde namaz kılan biri değilim, bayram namazlarını kılarım.)

Kapıdan dışarı çıkıyorum, sağda ve solda iki yol görüyorum. Sağ taraftaki yol üzerinde yukarıda camdan gördüğüm iki Türkler dükkanlarını açıyordu. Cafe sahibi olan erkek camdan çıkarak diğer yoldan gideceğimi söylüyor camiye. Yolumu değiştirip sol taraftaki yoldan yürümeye başlıyorum. Yolda yürürken omzumda asılı bir çanta olduğunu fark ediyorum. Bir zarf içerisine paralar koyup o çantada muhafaza ediyorum. Deniz kenarındaki o camiye yaklaşıyorum, içeriye girecek kapısını armak için etrafında dolaşırken aslında bir yolcu taşıyan bir motora bindiğimi fark ediyorum. İnmek için iskele tarafına yürüdüğümde hareket ediyor ve oradan uzaklaşmaya başlıyor.

Oradaki insanlarla konuşmaya çalışıyorum fakat ne onlar beni ne de ben onları anlıyorum. Motor bir iskeleye yanaşıyor ve ben inmek isterken denize düşecek gibi oluyorum ve bir zincire tutunuyorum, elimden tutup beni düşmekten kurtarıp motordan indiriyorlar. Hala o camiye gitmeyi istiyorum.

Yürümeye devam ederken bir markete uğrayıp yiyecek bir şeyler alıyorum. Alışverişimi tamamladıktan sonra dükkan sahibi verdiği para üzerini parası olmadığı için bahşiş olarak bırakmamı istiyor (bozuk para) ve bırakıyorum. Dışarı çıkıp bir kaç adım daha atıyorum ve omuzumda asılı çantanın artık yerinde olmadığını orada unuttuğumu veya çalındığını düşünüyorum, markete gitmek istiyorum ama o an sıçrayarak uyanıyorum.

İlker – 26 Aralık 2012 – Çarşamba. Yaş:30. Bekar. Yapacağınız yorum için şimdiden teşekkür eder, hayatınızda başarılar dilerim.

Rüyada deniz kenarında cami görmek nedir?

İlker merhaba,

Bu güzel ve anlamlı rüyayı düzgün cümlelerle gönderdiğin için çok teşekkür ederim. İnşallah rüyan hakkında hayırlı şeyleri işaret etmektedir.

Rüyanda pek çok unsur var ve onlar hakkında pek çok şey yazılabilir ancak ben özünü anlatacağım.

Öncelikle rüyandaki unsurların hep olumlu şeyleri işaret ettiğini ve birbiri ile çok uyumlu olduğunu belirteyim. Türkçe, Türkler, deniz kenarı ve cami.

Gördüğün rüya gerçek hayatında kimi arayışlarda olduğunu, hedefine hayallerine kavuşmak için yeni bir çevreye girdiğini ya da girmek istediğini belirtirken bunun endişesini taşıdığını simgelemekte, amaçlarına giden yolda kimi sıkıntılar veya seni şaşırtacak olaylarla karşılaşacağını ancak güçlü manevi yönün ve Allah’ın izni ile bunları aşıp, hedefine ulaşacağını temsil etmektedir. Rüyanız, manevi yönden daha da zenginleşmek için yapmanız gereken kimi şeyler olduğunu da ifade etmektedir.

Rüyanın unsurları: yurt dışı, Türkçe, Türk, deniz kenarı, cami, sabah ezanı, namaz kılmak, çanta, zarf, paralar, yolcu, motor, iskele, zincir, bozuk para. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada namaz görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Deniz Kenarında Cami Görmek” için 3 yanıt

Rüyada denizin ortasında cami görmek
Merhaba ben Esra, 15 yaşındayım öğrenciyim, bugün rüyamda kocaman uçsuz bucaksız, masmavi durgun bir deniz vardı, ortasında da bir cami vardı. Benim yanımda da annem vardı, biz denizin ortasına gitmek istedik, el ele tutuşarak denizin üzerinden denize hiç batmadan yürüdük. Acaba bu ne anlama geliyor? lütfen bir cevap yazar mısınız?

Rüyada denizin üzerinde cami görmek neyi işaret eder
Rüyamda bir arabanın içinde giderken önce caminin 2 minaresini gördüm, sonra ilerledikçe bu caminin çok tarihi olduğunu ve denizin üzerinde olduğunu gördüm. Bana çok değişik geldi. Anlamı nedir açıklarsanız sevinirim. 14 yaşında öğrenci kızım.

Rüyada cami görmek, En hayırlı rüyalar arasındadır, görene huzur verir ve selamete çıkacağınıza işaret eder.
Rüyada minare görmek iletişim, haberleşme anlamını taşır. Çevrenizle daha iyi iletişim kuracağınızı, dargın olduğunuz bir kişi ile yeniden barışacağınızı işaret eder.
Caminin deniz üzerinde olması rüyanın en ilginç yanı olup, bir iç hesaplaşma sonunda huzur ve selamete kavuşacağınızı simgeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir