Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Denizyıldızı Görmek

Rüyada denizyıldızı görmek neye çıkar?

Ben rüyamda ilk başta siyah, küçük bir denizyıldızı gördüm ama sonradan o denizyıldızını biz almaya çalıştıkça büyüyordu ve pembe renge dönüyordu. En sonda çok büyük olduğunda da herkese saldırıyordu bu ne demek oluyor?

Rüyada denizyıldızı görmek tabiri

Rüyada denizyıldızı görmekRüyada denizyıldızı görmek çok hoş bir rüya olup, görene huzur verir ve aynı zamanda yaşamınızda bir iyileşme ve yenilenme dönemi başladığını işaret eder. Rüyada deniz yıldızı yakalamak ve topladığını görmek rüya sahinin önündeki bir çok seçenek içinden doğru seçimi yapması ve en isabetli kararı vermesi gerektiğini belirtir.

Denizyıldızı nedir?

Denizyıldızı, hayvanlar aleminin derisi dikenliler şubesine bağlı Asteroidea sınıfından olan deniz omurgasızlarına verilen ortak ad. Dünya üzerinde, tropikal bölgelerden soğuk kutup denizi sularına kadar deniz tabanında 1.500 kadar denizyıldızı türü bulunur. Deniz kıyısından 6.000 m. derinliğe kadar olan bölgede yaşarlar.

Tipik olarak merkezî bir disk ve beş kollu bir yapıya sahip olan denizyildızlarının bazı türlerinin kol sayısı beşten fazladır. Üst ya da aboral yüzeyleri pürüzsüz, taneli ya da dikenli olabilir ve üst üste geçen plakçıklardan oluşur. Türlerin çoğu kırmızı ya da turuncu gibi parlak renklerde iken bazı türler mavi, gri ya da kahverengi olabilir. Alt ya da oral yüzlerinde hidrolik sistem ile çalışan tüp ayaklar ve ortada bir ağız bulunur. Fırsatçı beslenirler ve çoğunlukla bentik bölge omurgasızlarını avlarlar. Çeşitli türleri midelerini dışarı çıkarma ya da suda asılı besin maddelerini filtreleme gibi özelleşmiş beslenme davranışları gösterir. Yaşam döngüleri karmaşıktır ve hem eşeyli hem de eşeysiz olarak üreyebilirler. Çoğu, kaybettikleri ya da zarar görmüş kollarını ve vücut parçalarını yenileyebilir ve savunma amaçlı olarak kollarını vücutlarından ayırabilirler. Asteroidea çeşitli önemli ekolojik rollere sahiptir. Pisaster ochraceus ve Stichaster australis gibi denizyıldızı türleri ekolojide kilittaşı türler kavramının yaygın olarak bilinen örnekleridir. Tropikal Acanthaster planci, Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus’un doymak bilmez bir avcısıdır. Asterias amurensis dünya üzerindeki en istilacı türlerden biridir. Kaynak : Vikipedi.

“Rüyada Denizyıldızı Görmek” için 5 yanıt

Rüyamda denizin kenarında bir denizyıldızı gördüm.Bir taşın üzerinde dans ediyordu.Bunun anlamı ne olabilir ?

rüyamda yatak odamızın duvarında sağ üst kösede denız yıldızı ,kelebek, kaplumbaga ve mavı boncuk veya ugur böceklerı güzel bi şekil oluşturmuş hareketsiz duruyorlardı. bende uykudan uyanıp onları görunce cok mutlu olmustum. anlamı nedır merak ediyorum.

ruyamda ayım ben ban ve kuzenim vardı, kuzenim küçücük bir deniz yıldızı gördü ve bende istiyorum dedim, deniz kabuğunu ters çevirdi ve deniz yıldızı onun oldu, sonra bende isterim dedim bana sen olmaz dedi bende çok istemiştim amam olmadı, sonra bir salyangoz gibi bir şey oldu ve biz onu çubukla dürttük.

bugün rüyamda uyuyordum ve erkek arkadaşım baş ucumda beni uyandırmaya çalışıyordu, “lütfen uyanman lazım” dedi uyandım ve bana küçük sarı saçları olan kurutulmuş bir deniz yıldızı verdi, ilk elime alınca korktum “ya canlanırsa” dedim. Sonra duygulanıp sevdim çok garipti anlamını çok merak ediyorum.

ben rüyamda balık tutmaya gittim. oltayı attım ucunda deniz yıldızı takılmıştı. küçük bir balık daha yakalamıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir