Rüyada Deprem Görmek

Rüyada deprem hissetmek neye işarettir?

Rüyada deprem görmek gerçek yaşamınızda kimi şeylerin aniden değişeceğini haber verir. Bu değişim genellikle sıkıntılı olacak şeklinde tabir edilir. Rüyada deprem olduğunu görmek hemen tüm toplamlarda iş yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar, çatışmaları gösterir, büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder olarak yorumlanır ve rüyada sarsıntı görmek, rüyada zelzele görmek terimleri de aynı manaya gelir. Rüyada deprem yaşamak konusunda hemen hemen tüm dini rüya tabirleri, bunun Tanrının öfkesini ve gücünü temsil ettiğini belirtir.

Rüyada şiddetli deprem görmek neye çıkar?

Rüyada büyük deprem görmek hayatınızda karşınıza çıkacak ani değişimin etkisinin de büyük olacağını temsil ederken aynız zamanda rüyada görülen şiddetli deprem etkilerini ve sonucunu da göz önüne almak, rüyada depremde ölmek veya hayatta kalmak, evini yıkılması veya yıkılmaması konularına bakmak gereklidir ve bu hususlar aşağıdaki satırlarda açıklanmıştır. Küçük yer sarsıntısı neye delalet eder derseniz evlere binalara zarar vermeyen sadece sallandığını gördüğünüz önemsiz bir depremin görülmesi yer değiştirmeye veya uzun sürecek bir yolculuğa işaret eder.

Rüyada deprem görmek ve evin yıkılması uyanık hayatınızda güvensizlik, korku ve çaresizlik duygusu yaşamakta olduğunuzu vurgular, bu güven eksikliği ya da çaresiz olduğu fikri kendinizi içe kapatmanıza sebep olduğunu şeklinde açıklanır. Evinin altında kaldığını görmek yorumu istikrarlı bir yaşam için sizin temel ihtiyaçlarınızı tehdit eden bir unsurun varlığını gösterir ve bu tehdidin altında ezildiğinizi işaret eder. Deprem sonucu binaların yıkıldığını görmek verdiğiniz bir yanlış karar nedeniyle hayatınızın istemediğiniz bir yöne gittiğini ya da yanlış yolda olduğunuzu gösterir. Bu rüya alternatif olarak bir konuda önemli bir aşağılık duygusu hissettiğinizi ve bunun altında ezildiğinizi de gösterebilir.

Rüyada depremde öldüğünü görmek reel yaşamda berbat bir ruh hali içinde bulunduğunuzu ve yaşamınızdaki karmaşayı çözmediğini ya da sorunların üstesinden gelemediğini, kendini bir boşlukta hissettiğini gösterir. Bu rüya aynı zamanda yaşamda karşınıza çıkacak yeni durumlar ya da sıkıntılar karşısında kendini güçsüz hissettiğini veya onlarla baş edecek gücü kendiden bulamadığını temsil eder. Bu rüya kişinin büyük stres altında olduğu, umutlarını tükettiği dönemlerde görülür, senaryo kaçış olarak nitelenir. (yani ölerek sorunlardan kurtulacağını düşünmek)

Rüyada deprem görmek ve kurtulmak, depremde evin altında kaldığını ve kendi çabasıyla kurtulduğunu görmeniz gerçek yaşamında içinde bulunduğunuz büyük zorlukların üstesinden geleceğinizi simgeler. Depremde evinin yıkıldığını ancak kendine bir şey olmadığını görmek istikrar ve birikimlerinde kimi kayıplar yaşanacağını temsil ederken içinizdeki “ben nerede yanlış yaptım, ben hangi hatayı işledim” sorusunun cevabını bulmanı gerektiğine yorumlanmaktadır.

Rüyada deprem görmek hakkında diğer yorumlar

Rüyada bir dağın sarsılarak yerinden oynaması ve tekrar yerine oturması hayırsız ve kötü bir rüyadır, o bölge halkına isabet edecek olan şiddet ve korkuyu ifade eder. Rüyada zelzele olduğunu ve kimi insanların sağ kaldığını, kimilerinin de öldüğünü görmek salgın hastalık habercisidir.

Bu rüya yaşanılan yerde pahalılık, yokluk, kıtlık ya da sus sıkıntısı olmasını da işaret edebilir. Rüyada yerin sarsılarak batması dinin emirlerini yerine getirmemeye, çölleşmeye yahut şaşılacak gelişmelere delalettir. Rüyada yerin dürülmesi işi sonuçlandırmaya, amel işlemeyi terk etmeye delalet eder. İş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir. Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada deprem olduğunu ve her tarafın yıkıldığını görmek, o bölgeye gelecek bir felakete delalet eder. Bu felaket deprem, sel, fırtına, yangın gibi fiziksel hasar olabileceği gibi gibi alkol, fitne, fesat, dedikodu, kavga, tartışma gibi sosyal bir konuda da olabilir manası taşır. Rüyada bir yerde bir deprem olduğunu ve bu yüzden insanların sağa sola kaçıştıklarını, ve kimi kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkına zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin geleceğini göstermektedir.

Rüyada deprem görmek İslami yorumu ise “üzüntü, keder, zarar, ziyan ve işlerin iflası ile tabir olunur. Aynı zamanda deprem korku ve şiddete de alamettir.” demektedir.

15 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir