Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Deprem Görmek

Rüyada deprem hissetmek neye işarettir?

Rüyada deprem görmek gerçek yaşamınızda kimi şeylerin aniden değişeceğini haber verir. Bu değişim genellikle sıkıntılı olacak şeklinde tabir edilir. Rüyada deprem olduğunu görmek hemen tüm toplamlarda iş yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar, çatışmaları gösterir, büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder olarak yorumlanır ve rüyada sarsıntı görmek, rüyada zelzele görmek terimleri de aynı manaya gelir. Rüyada deprem yaşamak konusunda hemen hemen tüm dini rüya tabirleri, bunun Tanrının öfkesini ve gücünü temsil ettiğini belirtir.

Rüyada şiddetli deprem görmek neye çıkar?

Rüyada büyük deprem görmek hayatınızda karşınıza çıkacak ani değişimin etkisinin de büyük olacağını temsil ederken aynız zamanda rüyada görülen şiddetli deprem etkilerini ve sonucunu da göz önüne almak, rüyada depremde ölmek veya hayatta kalmak, evini yıkılması veya yıkılmaması konularına bakmak gereklidir ve bu hususlar aşağıdaki satırlarda açıklanmıştır. Küçük yer sarsıntısı neye delalet eder derseniz evlere binalara zarar vermeyen sadece sallandığını gördüğünüz önemsiz bir depremin görülmesi yer değiştirmeye veya uzun sürecek bir yolculuğa işaret eder.

Rüyada deprem görmek ve evin yıkılması uyanık hayatınızda güvensizlik, korku ve çaresizlik duygusu yaşamakta olduğunuzu vurgular, bu güven eksikliği ya da çaresiz olduğu fikri kendinizi içe kapatmanıza sebep olduğunu şeklinde açıklanır. Evinin altında kaldığını görmek yorumu istikrarlı bir yaşam için sizin temel ihtiyaçlarınızı tehdit eden bir unsurun varlığını gösterir ve bu tehdidin altında ezildiğinizi işaret eder. Deprem sonucu binaların yıkıldığını görmek verdiğiniz bir yanlış karar nedeniyle hayatınızın istemediğiniz bir yöne gittiğini ya da yanlış yolda olduğunuzu gösterir. Bu rüya alternatif olarak bir konuda önemli bir aşağılık duygusu hissettiğinizi ve bunun altında ezildiğinizi de gösterebilir.

Rüyada depremde öldüğünü görmek reel yaşamda berbat bir ruh hali içinde bulunduğunuzu ve yaşamınızdaki karmaşayı çözmediğini ya da sorunların üstesinden gelemediğini, kendini bir boşlukta hissettiğini gösterir. Bu rüya aynı zamanda yaşamda karşınıza çıkacak yeni durumlar ya da sıkıntılar karşısında kendini güçsüz hissettiğini veya onlarla baş edecek gücü kendiden bulamadığını temsil eder. Bu rüya kişinin büyük stres altında olduğu, umutlarını tükettiği dönemlerde görülür, senaryo kaçış olarak nitelenir. (yani ölerek sorunlardan kurtulacağını düşünmek)

Rüyada deprem görmek ve kurtulmak, depremde evin altında kaldığını ve kendi çabasıyla kurtulduğunu görmeniz gerçek yaşamında içinde bulunduğunuz büyük zorlukların üstesinden geleceğinizi simgeler. Depremde evinin yıkıldığını ancak kendine bir şey olmadığını görmek istikrar ve birikimlerinde kimi kayıplar yaşanacağını temsil ederken içinizdeki “ben nerede yanlış yaptım, ben hangi hatayı işledim” sorusunun cevabını bulmanı gerektiğine yorumlanmaktadır.

Rüyada deprem görmek hakkında diğer yorumlar

Rüyada bir dağın sarsılarak yerinden oynaması ve tekrar yerine oturması hayırsız ve kötü bir rüyadır, o bölge halkına isabet edecek olan şiddet ve korkuyu ifade eder. Rüyada zelzele olduğunu ve kimi insanların sağ kaldığını, kimilerinin de öldüğünü görmek salgın hastalık habercisidir.

Bu rüya yaşanılan yerde pahalılık, yokluk, kıtlık ya da sus sıkıntısı olmasını da işaret edebilir. Rüyada yerin sarsılarak batması dinin emirlerini yerine getirmemeye, çölleşmeye yahut şaşılacak gelişmelere delalettir. Rüyada yerin dürülmesi işi sonuçlandırmaya, amel işlemeyi terk etmeye delalet eder. İş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir. Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada deprem olduğunu ve her tarafın yıkıldığını görmek, o bölgeye gelecek bir felakete delalet eder. Bu felaket deprem, sel, fırtına, yangın gibi fiziksel hasar olabileceği gibi gibi alkol, fitne, fesat, dedikodu, kavga, tartışma gibi sosyal bir konuda da olabilir manası taşır. Rüyada bir yerde bir deprem olduğunu ve bu yüzden insanların sağa sola kaçıştıklarını, ve kimi kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkına zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin geleceğini göstermektedir.

Rüyada deprem görmek İslami yorumu ise “üzüntü, keder, zarar, ziyan ve işlerin iflası ile tabir olunur. Aynı zamanda deprem korku ve şiddete de alamettir.” demektedir.

“Rüyada Deprem Görmek” için 15 yanıt

Rüya yorumu deprem
Rüyamda deprem gördüm, yani tam tarif edersek bir binadayım, üst katlarda duruyorum, böyle birden deprem oluyor ve ben sendeledim duvara çarptım o kadar. Bunun açıklaması nedir? teşekkürler.

Sibel selam,
Rüyanız Gerçek hayatınızda bazı şeylerin aniden değişeceğini haber vermektedir.

Rüyamda büyük bir binanın en üst katındaki dairedeydim, deprem oluyor ve bina ortadan ayrılıyordu, ben boşluğa düşüyordum hiç birşeye değmeden. Biri elini uzatıyordu düşerken bana tutmadım. Yorumlarsanız çok sevinirim.

Deprem olduğunu gördüm. Herkes dışarıya çıktı. Ama hiçbir ev yıkılmadı ve kimse ölmedi. Bunu açıklaması nedir.

Hasan merhaba, deprem hakkında açıklama sayfada yer almaktadır. Lütfen buradaki bilgiler ile içinde bulunduğun ruh halini bir arada değerlendirip rüyanın vermek istediği mesajı tespit edin.

Ruyamda bır mısır piramidine benzer bir iş yerındeydık ve yavas yavas yıkılıyordu ve ablamın bunun altında kaldıgını goruyordum bunu yorumlar mısınız? tesekkurler

Merhaba, ben rüyamda iki kere deprem olduğunu gördüm. İlkinde teyzemin evindeydik, ev yıkıldı ama hepimiz kurtulduk. İkinci de ise bizim ev yıkıldı. Sadece annem ve ben kurtuldum diğer aile fertlerimiz öldü. Sizce bunların anlamı ne olabilir? Lütfen cevap verir misiniz?

Nisa merhaba, gördüğün rüya hayatında 2 önemli ve büyük değişim olacağını, bunların ilk başta sana zor geleceğini ancak daha sonrasında hakkında hayırlı olacaklarını göreceğini temsil etmektedir.

Ruyamda kocamve cocuklarimla evdeyiz birden siddetli sekilde yer sarsiliyor ne yapacagimi bilemedim o an korkarak hemen uyadim

Ruyamda buyuk bi dagin en altindayim ben burdan cikamam diye dusunuyorum donra duru suyu olan bideniz goruyorum denizin diger karsisinda 3 aylik bebegim duruyor onu ordan almam lazim ama karsiya gecemiyorum suyun icine giriyorum taslara basarak ama gecemiyorum sonra bagirmaya basliyorum birindenden yardim istiyorum allah rizasi icin cocugumu baba getirdiye bagirarak soyluyorum yardim etdiyorum okadinda baba getiriyo veriyo bebegimi simdiden tskler yorumunuz icin

Rüyamda esim dayım teyzem ve bir komsuyla beraber yüksek dağlık bir yerdeyiz. Bizden aşağıdaki yerde deprem oluyor ve insanlar evin altında kalıyor.yardım etmek için adım attigimda deprem oluyor ve yer asagiya dogru kayip uzerime dusuyor gittikçe karariyor ölüyorum.ama olurken durmadan kelimeyi tevhid i söylüyorum.

Rüyamda bilgisayar karşısında çalışırken oturduğum sandalyenin sallandığını hissettim, deprem oluyor dedim içimden ama lambaya baktım bir saklama yoktu. Arkasından büyük bir sarsıntı oldu, yerin altından büyük bir çatırtı sesi geldi. Her yer yıkıldı.

Merhebalar. Ruyamda deptem oluyor bulundugum bina once yerden iki yere aralaniyor, bina ucmaya basliyor ve ben kosmaya basliyorim disariya, her tarafda binalar dagiliyor. Tam da kendimi kurtardim diyorum su baskini oluyor, boguldum artik diyorum ve o an yeralti gemisi gelip beni kurtariyor, orada uyaniyorum .ruya cok gercekciydi sanki .. Tşkler onceden

Rüyamda deprem olmadan önce olacağını anlayacagım bişey oluyordu neydi hatırlayamıorum ailemi cevremi uyarıyordum evlerden çıkarıyordum biz dişarı çıktıktan sonra deprem oluyordu evler yıkılıyordu herkes çıkıp kaçıyordu.deprem bitti kendimin ve ailemin evi yıkılmamıştı.Enkaz altında kalan varmı diye gidip sesleniyordum.uyandım anlamını çok merak ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir