Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Derin Çukur Görmek

Rüyada su dolu derin çukur görmek neye delalet eder?

Rüyada araba ile halamın oturduğu bölgede sandığım bir tarlaya geliyoruz. Burası çamur batak. Arabayı derin bir çukurda yer alan etrafı uzun ve yem yeşil ağaçlarla çevrili derenin yanına park ediyoruz. Arabada annem ve ben kalıyoruz. Annem “ben geleceğim” deyip dereye gidiyor. Birden bir ses ve gürültüyle sel baskını çıkıyor. Kahverengi renkte koyu renk sular göğe yükseliyor ve üzerimden geçip gidiyor fakat bana hiçbir şey olmuyor. Sonra annemin gittiği su dolu derin çukuru görüyorum. Dere yükseldiği için çukur dolmuş annemde içinde. Hemen gidiyorum, dere alçalıyor. Annemin yanında yüzünü göremediğim ve onu koruduğunu bildiğim birini görüyorum ama bana gülümsediğini de görüyorum. Anneme nasıl olduğunu soruyorum iyi olduğunu söylüyor. İkimizde o yanımızda ki kişi sayesinde kurtuluyoruz. 17, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada derin çukur görmek yorumu

Rüyada tarla görmek aslında çok iyidir bolluk, bereket, çok para, karlı iş anlamlarına gelir. Ancak rüyanızdaki gibi çamur olması isin bu güzelliklere kavuşmanıza engel olan bir karışıklık veya peşinizi bırakmayan, yapışkan durum olduğunu gösterir, batak olması ise çevrenizde bulunan dürüst olmayan birine kaşı dikkat etmeniz gerektiğini temsil eder.

Rüyada aracınızı park etmeniz aslında sizin gerçek hayatta ne istediğinin, ne yapmak gerektiğinin farkında olduğunuzu ifade eder. Bunun başka bir açıklaması ise enerjini gereksiz, sonuçsuz çabalara harcadığını, bunun yerine daha yararlı şeylere vakit ayırmak gerektiğine yorulur. Gücünü ve yeteneklerini başka alanlara yönlendirmek gerektiğini veya faydasız işlere çaba harcadığınıza işaret eder. Rüyada sel baskını görmek yaklaşan bir tehlikenin işaretidir. Rüyada sel görülmesi aynı zamanda rüyayı sahibinin geleceğe dair yapacağı bazı yatırım ya da girişimlerin kendine yarar sağlamayacağını yada zarara uğrayacağına tabir edilir. Sel hiç bir yere ya da hiç kimseye zarar vermiyor ise bu farklı yorumlanır ve rüya sahibinin bazı zorluk ve sıkıntılar çekeceğini ama sonunda bu gayretlerinden daha da güçlenerek, kazançlı olarak,  maddi açıdan gücüne daha fazla güç katarak çıkacağına rivayet edilir. Rüyada gördüğünüz çukur bir durum ya da olay hakkında umutsuzluğa düşeceğinizi, annenin çukura düştüğünü görmek ise yaşamdaki bir sorunun üstesinden gelmeniz için ( belki de ailecek) daha fazla gayret göstermek veya dostlarından yardım istemek gerektiğine rivayet edilir. Rüyanın devamı ise bir kişinin (yakın, dost veya arkadaş) yardımıyla bu umutsuz durumdan çıkacağınıza işaret etmektedir.

“Rüyada Derin Çukur Görmek” için bir yanıt

Rüyada fareli çukura düşmek
Merhaba, ben 16 yaşındayım, lise öğrencisiyim. Bugün bir rüya gördüm etkilendim, yorum yaparsanız çok sevinirim. Rüyamda ben bisikletle bir yere gidiyorum ve yolun yanında bir suru 14-15 yaş gibi benden biraz küçük çocuk var. Benden nefret ediyorlar, küfürler ediyorlar, ben bazılarına cevap veriyorum bazılarına vermiyorum sonra onları geçiyorum ilerde birisi var sadece erkek sonra bir çukura düşüyorum çığlık atıyorum sonra bir fare görüyorum böyle siyah bir şey yaprakların arasında adama bağırıyorum fareli çukura düştüm diye ama sonra fare hareket edince korktum uyandım adam yardım edicidir bilemiyorum bunların anlamına bakmak için arattım ama bulamadım bir şey lütfen yorumlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir